Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki artykuł o użyciu mieszaniny wody, wybielacza i octu jako środka dezynfekcyjnego bez spłukiwania, mógłby ktoś się odnieść do tego co tu wypisują?
https://beerliever.com/bleach-no-rinse-sanitiser-home-brewing-be

 

Linkowany podkast nie wnosi w temacie nic nowego. Wspomina, że wybielacz ma stężenie 5.25% ze względu na częściowy rozpad, ale przyjmujemy, że to jest 5%, czyli 50tys ppm, rozcieńczyć trzeba do 80ppm i dodać taką samą ilość octu (z tego co kojarzę ocet standardowo ma 6% kwasu octowego), by obniżyć pH do 8, kiedy to własnie te 80ppm ma niszczycielską moc. Wymagany czas kontaktu 30s, wg człowieka (a jest to założyciel Five Stars i 'wynalazca' Starsanu) przy 80ppm nawet próbując nie wyczulibyśmy chloru, więc nie trzeba płukać.

Podejrzewam, że można użyć dowolnego kwasu (ja już wolę zapach chloru niż kwasu octowego), kluczowe jest obniżenie pH do 8, a w procesie jest podany ocet, bo mówi o łatwo dostępnym środku dezynfekcyjnym, gdyż każdy ma w domu wybielacz i ocet.

Edytowane przez tibek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwasem octowym trzeba być ostrożnym, bo w kontakcie z miedzią, a tę się używa przeciez niekiedy w browarach, może tworzyć grynszpan, który jest trucizną.

Jak bym miał do wyboru nadwęglan sodu z cała masa jego niedoskonałości i to coś na bazie kwasu octowego, zdecydowanie wybrałbym nadwęglan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu super. Znaczy się wysyłka.
Austria/Czech Republic/Finland/Hungary
Lithunia/Norway/Poland/San Morino/Sweden
Slovakia/Slovenia/Switzerland
Estonia
  £31.50 £31.50
No przestań, na pewno masz jakichś znajomych na wyspie, mogliby przywieźć za parę butelek Twojego wyrobu. A też nie wierzę że za chwilę nie będzie to dostępne w polskich sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam że trzeba męczyć ekipę Fermentum Mobile żeby wprowadzili do oferty jakiś taki odpowiednik, pewnie tam mają zaplecze naukowe na tyle mocne żeby opracowali jakiś skład.

a ten specyfik z UK to polecam ze stronki 

https://www.themaltmiller.co.uk/product/chemsan-no-rinse-foaming-sanitiser-500ml/

z przesyłką tyle co tam sam produkt kosztuje. 

Edytowane przez Fenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Należy bezwzględnie przestrzegać maksymalnego dopuszczalnego stężenia użytkowego:

1.1. Dla roztworu nanoszonego w formie natrysku: 0,5 %

1.2. Dla roztworu nanoszonego w formie rozpylania (zamgławiania) w obecności produktu spożywczego i pasz: 1,0 - 1,5 %

1.3. Dla roztworu nanoszonego w formie rozpylania (zamgławiania) bez obecności produktu spożywczego i pasz: 1,5 - 3,0%

1.4. Dla roztworu używanego do zamaczania: 1,0 - 4,0%

[...]

ulega samoczynnemu rozkładowi w czasie do składników neutralnych dla organizmów wodnych: tj. wolny rodnik tlenowy, kwas mlekowy oraz woda."

 

ale pytanie do kogoś mądrzejszego w temacie:

 

1. Czy ten wolny rodnik nie będzie problemem w takiej ilości, jaka zostaje na butelce po płukaniu, chyba nie........;

2. Czy będzie można przechowywać roztwór roboczy, czy nie ulegnie on rozkładowi - tu też raczej nie, ale pewny nie jestem....;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, Gallson napisał:

Moim zdaniem są to miejsca gdzie może być ognisko infekcji przy spuszczaniu brzeczki do fermentora. 

 

to podczas gotowania nagrzewa sie do bardzo wysokich temperatur...

 

10 minut temu, Gallson napisał:

Czy mogę myć zawór kulowy oraz króciec że stali nierdzewnej od kadzi warzelnej NaOh, a później zdezynfekować w starsanie ? 

 

nierdzewke można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gallson napisał:

Tak też zrobię wrzucę do roztworu NaOh . Moim zdaniem co kilka warek nie zaszkodzi dokładnie umyć i zdezynfekować :)

 

ja nie dezynfekuje niczego przy kotle, uwazam ze 60 min gotowania załatwia sprawę. poki co zakażeń brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ja nie dezynfekuje niczego przy kotle, uwazam ze 60 min gotowania załatwia sprawę. poki co zakażeń brak
Niby nie, ale jak ja ostatnio potrzymałem przez kilka dni ług w garze z nierdzewki, to zmył całe mnóstwo starych osadów, aż zmienił kolor na bursztynowy. Czyli raz na jakiś czas można sprzęt przegonić kretem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Browar SKILL napisał:

Niby nie, ale jak ja ostatnio potrzymałem przez kilka dni ług w garze z nierdzewki, to zmył całe mnóstwo starych osadów, aż zmienił kolor na bursztynowy. Czyli raz na jakiś czas można sprzęt przegonić kretem

 

nie myje również osadu w kotle (na ściankach) a jest dość spory, nie wiem czy to dobrze czy zle , poki co brak wpływu na smak. Na pewno nie zaszkodzi, ale chyba jestem zbyt leniwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leonzn napisał:

nie myje również osadu w kotle (na ściankach) a jest dość spory, nie wiem czy to dobrze czy zle , poki co brak wpływu na smak

To do czasu, potem Cie zaskoczy masakryczny smród zjełczałych osadów od chmielowych, naprawdę można sobie zrobić niezłą bubę w kilku warkach zanim załapiesz o co chodzi, ja to miałem od niemytej chłodnicy, istna masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dziedzicpruski napisał:

To do czasu, potem Cie zaskoczy masakryczny smród zjełczałych osadów od chmielowych, naprawdę można sobie zrobić niezłą bubę w kilku warkach zanim załapiesz o co chodzi, ja to miałem od niemytej chłodnicy, istna masakra.

 

to nie jest tak ze nie myje w ogole kotla - myje, ale nie usuwam chemia tego osadu co jest na sciankach (cos a'la osoad od herbaty)

 

ps. chłodnicę co 2-3 warki myje w zmywarce

Edytowane przez leonzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, korzen16 napisał:

Raz na jakiś czas myję kocioł NaOH a później kwasem. Chłodnicę podobnie, ale dużo rzadziej. Sprzęt jest jak nowy i tego się trzymam.

 

robisz 20 - 30l roztworu naoh zeby umyc caly kociol ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.