Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Gawron napisał:

Potwierdzam. Świetna maszynka, która mocno przyśpiesza przygotowanie butelek. Po płukaniu starsanem praktyczne nie ma śladu piany w butelce, a jeżeli coś zostało zdąży ocieknąć na suszarce. Czasami tylko w samej maszynce robi się tyle piany, że łyżką muszę zbierać, żeby nie wyciekła, ale rzadko się to zdarza.

Również potwierdzam. Sterylizator + starsan + suszarka i piana w butelkach jest do ogarnięcia. Jedynie w sterylizatorze lubi urosnąć dość spora - ale wystarczy łyżką zebrać nadmiar i po problemie.

Zastanawia mnie jednak inna rzecz - starsan wymaga 60 sekundowego kontaktu z czyszczoną powierzchnią. Jak długo aplikujecie starsan do każdej butelki przy użyciu tego sterylizatora? Ja zazwyczaj każdą butelkę naciskam 5 razy i odstawiam na suszarkę, ale zajmuje to raptem kilka sekund i nie wiem czy to nie za krótko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, damian_zg napisał:

Ja zazwyczaj każdą butelkę naciskam 5 razy i odstawiam na suszarkę, ale zajmuje to raptem kilka sekund i nie wiem czy to nie za krótko...

Butelki są mokre jeszcze prze dłuższy czas, więc te 60 sek na pewno mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy siknięcia spryskiwaczem i na ociekacz. Żadnej piany nie ma po minucie.

Właśnie zabutelkowałem 60 butelek, samo stosowanie starsanu zajmuje 10 minut.

Straciłem mnóstwo czasu i energii na przelewanie z butelki do butelki.

Nigdy więcej.

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że sterylizatory czy myjka jak zwał tak zwał, to świetna sprawa. Ja używam z OXI, 4 psikniecia i na suszarkę.
Przymierzam się teraz do NaOH, bo mam trochę butelek z odzysku i zastanawiam się jak Wy myjecie ługiem, zalewacie butelek po brzeg czy trzachacie?
A może tak jak w tym artykule:
https://www.wiki.piwo.org/Pozyskiwanie_i_mycie_butelek
i zastanawiam się czy to usuwam każdy osad czy coś jeszcze na ściankach może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję ługiem w coobrze cb25 za pomocą pompki od ww zestawu. Temperatura 60 lub coś koło tego. Zalewam kobre 10 L ługu. Wkładam kilka butelek z pleśnią zalewam je ługiem niech się moczą. w międzyczasie myję te bez pleśni (wlewam ług). Te z cięższą pleśnią wymagają żeby pompka w nich pocyrkulowała jakiś czas. Narazie nie miałem większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2018 o 09:48, FurioSan napisał:

NaOH nie rusza igielitu - nie polecam natomiast zostawić dłużej np w StarSanie 

A jaki wpływ ma StarSan na igielit? Mam wężyk igielitowy na kraniku picnic do Corneliusa i za każdym razem po opróżnieniu kega traktuję wszystko NaOH, po czym płuczę i deazktywuję StarSanem. Opróżniam z pozostałości keg, ale roztwór SS zostaje w wężyku igielitowym, do następnego kegowania (czasami nawet kilka tygodni). Jaki ma to negatywny wpływ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, Bachi napisał:

A jaki wpływ ma StarSan na igielit? Mam wężyk igielitowy na kraniku picnic do Corneliusa i za każdym razem po opróżnieniu kega traktuję wszystko NaOH, po czym płuczę i deazktywuję StarSanem. Opróżniam z pozostałości keg, ale roztwór SS zostaje w wężyku igielitowym, do następnego kegowania (czasami nawet kilka tygodni). Jaki ma to negatywny wpływ?!

Igielit w starsanie się rozpuszcza. 

raczej kilku tygodniowe przetrzymywanie Ci go tak szybko nie rozwali ale igielitu  'ubędzie'

 

Samo dezynfekowanie wydaje się nie mieć zauważalnego wpływu na igielit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ociekania butelek wyspawałem sobie taką oto choinkę, przez wzgląd na szczupłość i zastosowanie, nazwaną Jałowcem. 14 pięter po 4 butelki, akurat na jedną warkę butelkowaną w półlitrowe i mniejsze.

 

choinka1.jpg

choinka2.jpg

 

EDIT po roku używania - nierezewna choinka byłaby zbytkiem. Dobrze przygotowana powierzchnia i dobrej klasy lakier proszkowy (z podkładem) robią robotę. Nic nie odprysnęło.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdź. Zrób sobie test czy w stężeniu roboczym wali octem na tyle że będzie przeszkadzać - może uleci. Jedna butelka umyta, druga umyta i zdezynfekowana sprawdzanym środkiem. Odcieknąć, napełnić lekkim piwem lub np. rumiankiem i zdegustować. Jak będzie przeszkadzało, to nie nadaje się jako zamiennik piro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, c64club napisał:

Zdezynfekuj butelkę i tankofermentor takim miksem. Który z pojemników ma mniejszą powierzchnię ścianiek do objętości i większą możliwość odparowania smrodku?

Przyjmując, że jedno i drugie to z grubsza walec to stosunek pola powierzchni do objętości mają… taki sam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej kadzi. Jak długo roztwór piro pozostaje aktywny? Czy rozrobiony i trzymany tydzień w zamkniętej butelce wciąż ma właściwości świeżego? Wydaje się, że ma (przelany do innego naczynia wydziela smrodek) ale ja nie chemik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem od forumowicza Star San HB i dziś rozrobiłem go w wodzie destylowanej 7,5ml/5l.  

Pierwsze spostrzeżenia, w sterylizatorze podczas płukania butelek piana jak białka na bezy :polew: , po płukaniu butelek trochę bąbli i piany pozostało w butelkach, lecz nie czekałem aż się rozejdzie, tylko zasypałem cukrem i zalałem White AIPA (ciekawe co z tego wyjdzie ?). Po myciu fermentatora z 2,5l wlanego roztworu do fermentatora, ubiłem ponad 20l piany i to dopiero jest wydajność.

Rozważanie nad opłacalnością po kilku Grant's-ach

Ważność Star San HB do 2023 roku, licząc że 5l roztworu starczy na np. 15 warek, to 0,5l Star Sanu starczy na około 333l roztworu czyli około 999 warek. Po przeliczeniu robiąc 2 warki w miesiącu starczy mi na około 3,5 roku. Koszt dezynfekcji jednej warki wynosi 0,04zł.:brawo:

Dla przykładu OXI 100g płaciłem 7zł. Jednorazowo używam 4g na 1l wody. 100g starcza na 25 razy. Po przeliczeniu robiąc 2 warki w miesiącu starczy mi na 1 rok. Koszt dezynfekcji jednej warki wynosi 0,28zł.

Pirosiarczyn potasu 10g za 2zł. Jedn raz używałem 10g na 1l wody. 10g starcza na 1 raz :polew:. Po przeliczeniu robiąc 2 warki w miesiącu starczy mi na 0,5 miesiąca :facepalm:. Koszt dezynfekcji jednej warki wynosi 2zł.:eusathink:

Chyba nic nie pomieszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-roslin/akcesoria/opryskiwacze/opryskiwacze/opryskiwacz-mercury-super-360-1-l.html#product

Przed rozlewem psikamy do każdej butelki i kwestię dezynfekcji mamy ogarniętą. Nie potrzeba myjki za kilkadziesiąt złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hary86 napisał:

https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-roslin/akcesoria/opryskiwacze/opryskiwacze/opryskiwacz-mercury-super-360-1-l.html#product

Przed rozlewem psikamy do każdej butelki i kwestię dezynfekcji mamy ogarniętą. Nie potrzeba myjki za kilkadziesiąt złotych ;)

Domyślam się z twojego postu, że nie korzystałeś z myjki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.