Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

A stosowaliście stężoną wodę utlenioną (np. Pertlenon)? Ma to sens?

Pertlenon nie ekonomiczny, już lepiej perhydrol ale też jest kłopotliwy i może być niebezpieczny ze względu na stężenie 30% lepiej rozcieńczyć z wodą destylowaną/demineralizowaną, skuteczność bakteriobójcza jest bardzo wysoka ale trzeba pamiętać że jest skuteczny tylko przy bezpośrednim kontakcie cieczy z przedmiotem który chcemy dezynfekować. Osobiście stosuję do trawienia miedzi po "różnych" procesach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz perhydrol do dezynfekcji chłodnicy ? Gdzie można zakupić perhydrol w opakowaniu minimum 1l. ? W aptece?

Perhydrol idealnie nadaje się do usunięcia siarczanów miedzi (patynie,nalocie ciemnym )pojawiających się z czasem na elementach miedzianych mających kontakt z brzeczką, winem wytrącających się również podczas destylacji.

Do kupienia w ilościach 5l > w hurtowniach chemicznych, budowlanych tam najtaniej i oczywiście pełno ofert w sklepach internetowych i hurtowniach kosmetycznych chociaż w tych ostatnich będzie sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś poprzednik zachęcił do stosowania perhydrolu, to z mojej strony tylko taka uwaga, że perhydrol w kontakcie ze skórą błyskawicznie powoduje oparzenia.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jak to czytam to łapię się za głowę. W pracy zawodowej nie pracuję z tyloma żrącymi, utleniającymi i generalnie skrajnie groźnymi substancjami jak Wy w domu. Dodam tylko, że jestem z wykształcenia chemikiem i pracuję w przemyślę. Mam wrażenie, że czasem taniej by Wam było wymieniać sprzęt na nowy co warkę. Chyba jednak przesadzacie. Pan czeburaszka ma najwięcej racji, czyste narzędzia to jedno, ale jak w powietrzu "coś" będzie to choćbyście sterylizowali sprzęt napalmem to i tak będzie infekcji.

 

PS. Tak, mam jedną warkę, ale parę lat studiów i doświadczenie w zawodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od początku powtarzam procedura jak w browarze - najpierw zasada (NaOH) potem kwas (Starsan, ClO2, kwas nadoctowy) i to wystarczy :) Reszta to półśrodki dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy zamiast środka Desprej można używać środka Velox Spray?

http://www.septica.pl/Velox-Spray-Top-Af-dezynfekcja-powierzchni-d2.htm?tab=description

Mogę go mieć za symboliczne dwa piwa, które sam uwarzę ;)

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o produkcie o nazwie Desderman? Również mógłbym go mieć za symboliczną cenę...

 

Z tego co widzę, w składzie ma związki natłuszczające - do rąk się nada, ale na sprzęt bym tego nie dawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w karcie charakterystyki Desderman Pure widnieją trzy związki chemiczne: etanol, propanol i bifenylol (pominąłem pozycjonowanie podstawników), więc do małych powierzchni chyba nie jest to zły środek. Chyba, że jest jakiś Desderman nie-Pure.

 

Co do bifenylolu myślę, że w miejscowym dezynfekowaniu sprzętu będzie obojętny dla zdrowia/smaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest temat do chwalenia się kto ile warek na czym i czy bez infekcji!

To nie jest chwalenie się tylko mała wskazówka czym można zdezynfekować sprzęt.Nie nadymaj się tak.

 

 

No łał bez Twojego bardzo rozwiniętego postu na pewno ludzie w tym temacie by się nie domyślili... Jeżeli nadymaniem nazywasz pilnowanie, żeby nie zaśmiecili tematu byle pierdołą to gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak robię z przyzwyczajenia bo na początku zdarzały się różne butelki, teraz już nie mam żadnych zdobycznych i te kilka skrzynek jest w moim "bezpiecznym" obiegu a mycie zostało takie samo. Zastanawiam się czy czegoś nie zmienić. Chociaż lubię ten sposób to jest trochę czaso- i pracochłonny, sypię przez lejek do 2 skrzynek trochę nadwęglanu, zalewam za jednym zamachem pod prysznicem, czekam, wylewam, psikam do każdej butelki starsan i na choinkę. Zastanawiam się czy w ogóle nie zrezygnować z nadwęglanu i ograniczyć się do przelecenia butelek starsanem np. z pomocą myjki typu lux ale to już tylko kwestia wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sypię przez lejek do 2 skrzynek trochę nadwęglanu, zalewam za jednym zamachem pod prysznicem, czekam, wylewam, psikam do każdej butelki starsan i na choinkę.
 

 

No patrz, a ja myślałem, że tylko ja tak robię :)

Ale do moich pewnych butelek (takich porządnie mytych bezpośrednio po spożyciu) tylko star-san. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy rozpuszczenie 4 łyżeczek pirosiarczynu sodu w 2 litrach ciepłej wody a następnie płukanie tym 40 butelek (wlewam trochę do środka, potrząsam energicznie celem opłukania ścianek a następnie zlewam z powrotem do naczynia i dalej do następnej butelki) jest wystarczające do dezynfekcji aby zapobiec zakażeniu poprzez butelki?

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy promuje ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.