Skocz do zawartości

Butelki EURO


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś wykopałem taką z ogródka. Też bardzo mnie ciekawi ile moja leżała. Ma liczne obtarcia i rysy ale jest z mega grubego szkła. Wypucowałem ją i teraz to moja ulubiona butelka

Nie boisz się używać się butelki po takich przejściach? :)

 

Jutro przejdę się jeszcze do Polo, Tesco i E Leclerca, ale nie nastawiam się na zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wykopałem taką z ogródka. Też bardzo mnie ciekawi ile moja leżała. Ma liczne obtarcia i rysy ale jest z mega grubego szkła. Wypucowałem ją i teraz to moja ulubiona butelka

Nie boisz się używać się butelki po takich przejściach? :)

 

Jutro przejdę się jeszcze do Polo, Tesco i E Leclerca, ale nie nastawiam się na zbyt wiele.

Absolutnie nie.

Jest bardzo dobrze wyczyszczona i zdezynfekowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo znane i lubiane w Gdańsku, ale w tej butelce jeszcze go nie widziałem.

Hmm to może jak ktoś ma blisko do Zawiercia, to zagadać w takim razie do Browaru na Jurze? Miasto jest niedaleko od Katowic, w zasadzie to po trasie Kielce - Katowice.

 

Podaję namiary w razie czego: http://www.zumi.pl/399646,Browar_Na_Jurze_Ewa_Piatek_Sp.J.,Zawiercie,firma.html#aboutPage

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wykopałem taką z ogródka. Też bardzo mnie ciekawi ile moja leżała. Ma liczne obtarcia i rysy ale jest z mega grubego szkła.

 

A była wkopana do góry dnem?

Jeśli tak to zniszczyłeś punkt osnowy geodezyjnej. ;) Geodeci wkopywali kiedyś butelki do góry dnem, bo były łatwiej dostępne niż kamienne czy betonowe bloczki których używało się oficjalnie. I ich pozyskiwanie było przyjemniejsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelki dalej wkopuje się pod kamienie graniczne. Kamień graniczny jest stabilizacją naziemną. A butelka odwrócona do góry dnem stabilizacją podziemną. W razie zniszczenia kamienia granicznego (np. komuś przeszkadzał to sobie wykopał) zawsze zostaje butelka i dzięki temu można odtworzyć położenie kamienia granicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

I ja dołączę do tematu po latach. Jeszcze w roku 2018 z trudem dało się kupić Kozackie w butelce Euro, ale już niestety z tym koniec. Także butelka Euro w Polsce zakończyła swój żywot.

Teraz trzeba je kombinować albo z zapasów magazynowych (ja tego nazbierałem bardzo dużo), albo z Niemiec, Słowacji (zielone) lub Bośni i Herzegowiny (piwo Sarajevsko) :).

 

Jeśli komuś zależy, to mogę się pozbyć pustych skrzynek i powiedzmy ze 40 butelek.

Edytowane przez Samoglow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukalem tych butelek, malinowy napisal ze w najblizszym.czasie nie spodziewa sie dostawy, mozna kupic od.crotopack, ale cala palete trzeba, jest szansa ze moze wroca na rynek.bo kilka.browarow sprzedaje w tych butelkach, ja narazie zaczynam zbierac z niemiec te butelki, chyba ze bedzie mozna w koncu gdzies kupic

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Samoglow napisał:

Jeszcze w roku 2018 z trudem dało się kupić Kozackie w butelce Euro, ale już niestety z tym koniec. Także butelka Euro w Polsce zakończyła swój żywot.

W marcu tego roku wyczyściłem z jednego sklepu końcówki tych butelek. Na pytanie czy będzie ich więcej usłyszałem, że huta, z której pochodzą, chwilowo wstrzymała ich produkcję z uwagi na awarię maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.