Skocz do zawartości

Butelki EURO


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolejny temat o butelkach - odsłona już n-ta...

Untitled-1.jpg

Znalazłem coś takiego i od razu zakochałem się w tym prostym, wręcz ciosanym kształcie. Ale szczerze mówiąc nie widzę tych butelek na półkach. Z tego co udało mi się wyczytać to spóźniłem się o jakieś 20 lat i ich czas przemija. Można je jeszcze jakoś zdobyć, istnieją browary które nie zmieniły szkła? I czy ta butelka ma jeszcze inną nazwę bo Internet jest dosyć skąpy jeśli chodzi o te informacje?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dino sprzedają jakieś piwo w tych butelkach. Tez je lubię. trzeba tylko mieć skrzynki do nich.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do Bambergu, w miejscowym markecie zakupić kilka skrzynek ichniego piwa po 0,70euro i mamy trzy pieczenie: dobre piwo, butelki i skrzynki.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dino sprzedają jakieś piwo w tych butelkach.

Do najbliższego marketu 50km :)

 

Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do Bambergu, w miejscowym markecie zakupić kilka skrzynek ichniego piwa po 0,70euro i mamy trzy pieczenie: dobre piwo, butelki i skrzynki.

800km :smilies:

 

Namysłów leje w nie Kozackie

Nie zaczęli lać w te butelki z krótką szyjką? Nie jest to piwo dostępne tylko na południu? Nie przypominam sobie bym je widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Namysłów leje w nie Kozackie

Nie zaczęli lać w te butelki z krótką szyjką? Nie jest to piwo dostępne tylko na południu? Nie przypominam sobie bym je widział.

Nie wiem co to krótka szyjka ale piwo Kozackie w butelkach z pierwszego linku dostępne w Lewiatanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Bambergu nie musi po same butelki - Schlenkerla, Kellerbier czy inne piwa w takich butelkach dostępne są w prawie każdej Trinkhalli u krzyżaków, wystarczy się przedostać przez granicę, zlokalizować jakąś, nakupić skrzynek i butelek, załadować do auta i wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

800km :smilies:

 

 

Każdy piwowar raz w życiu powinien sie udać do Bambergu na pielgrzymkę.

 

 

Masz rację, znajomy był i wrócił zadowolony i nawet portfel nie został doszczętnie wyczyszczony. Co do butelek, każda skrzynka pasuje, są niskie, w sklepach specjalistycznych kaucja 50gr.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Byłem w centrum i nawet się zaskoczyłem wyborem ogólnym (ale to delikatesy + Lewiatan naklejony na szybę), lecz po Kozackim ani śladu. Byłem też na osiedlu, ale była.tylko wielka trójka i Łomża. Mógłbym zobaczyć w jeszcze jednym, na sąsiednim osiedlu, ale nie wiem czy ma to w ogóle sens.

 

Byłem jeszcze w zupełnie innym sklepie i znalazłem Beczkowe Mocne (też ma euro na grafice), ale w wersji puszkowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w swoim mieście hurtownie wina, piwa i napoi. powinieneś tam kupić bez problemu. Ja w żadnym sklepie jak dotąd tego piwa nie widziałem. Ale to w sumie może dlatego, że nie za bardzo patrzę w tamtym kierunku :). Butelki są z grubego szkła, i rewelacyjnie je kapsluje moja Emili. Warto wydać 50 gr :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurajski Pils jest w takich butelkach.

Też pierwszy raz słyszę o takim piwie :). Przy poprzedniej przechadzce szukałem nie tylko Kozackiego, ale i butelek euro więc taka informacja niezbyt mnie urządza. Ale dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurajski Pils jest w takich butelkach.

Też pierwszy raz słyszę o takim piwie :). Przy poprzedniej przechadzce szukałem nie tylko Kozackiego, ale i butelek euro więc taka informacja niezbyt mnie urządza. Ale dzięki za chęci.

 

Browar na Jurze - Pils.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z lasu przyniosłem euro, ciekawe ile lat leżała? :)

Ja kiedyś wykopałem taką z ogródka. Też bardzo mnie ciekawi ile moja leżała. Ma liczne obtarcia i rysy ale jest z mega grubego szkła. Wypucowałem ją i teraz to moja ulubiona butelka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.