Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolejny temat o butelkach - odsłona już n-ta...

Untitled-1.jpg

Znalazłem coś takiego i od razu zakochałem się w tym prostym, wręcz ciosanym kształcie. Ale szczerze mówiąc nie widzę tych butelek na półkach. Z tego co udało mi się wyczytać to spóźniłem się o jakieś 20 lat i ich czas przemija. Można je jeszcze jakoś zdobyć, istnieją browary które nie zmieniły szkła? I czy ta butelka ma jeszcze inną nazwę bo Internet jest dosyć skąpy jeśli chodzi o te informacje?

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To butelka Euro. w PL Olimp w nie leje . Z zagranicznych kojarzę tylko Schlenkerla. Btw. gdybym mógł zamieniłbym wszystkie swoje butelki na te :D

Edytowane przez pepek84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Dino sprzedają jakieś piwo w tych butelkach. Tez je lubię. trzeba tylko mieć skrzynki do nich.

Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do Bambergu, w miejscowym markecie zakupić kilka skrzynek ichniego piwa po 0,70euro i mamy trzy pieczenie: dobre piwo, butelki i skrzynki.

Edytowane przez jacer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Dino sprzedają jakieś piwo w tych butelkach.

Do najbliższego marketu 50km :)

Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do Bambergu, w miejscowym markecie zakupić kilka skrzynek ichniego piwa po 0,70euro i mamy trzy pieczenie: dobre piwo, butelki i skrzynki.

800km :smilies:

Namysłów leje w nie Kozackie

Nie zaczęli lać w te butelki z krótką szyjką? Nie jest to piwo dostępne tylko na południu? Nie przypominam sobie bym je widział.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Namysłów leje w nie Kozackie

Nie zaczęli lać w te butelki z krótką szyjką? Nie jest to piwo dostępne tylko na południu? Nie przypominam sobie bym je widział.

Nie wiem co to krótka szyjka ale piwo Kozackie w butelkach z pierwszego linku dostępne w Lewiatanach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale do Bambergu nie musi po same butelki - Schlenkerla, Kellerbier czy inne piwa w takich butelkach dostępne są w prawie każdej Trinkhalli u krzyżaków, wystarczy się przedostać przez granicę, zlokalizować jakąś, nakupić skrzynek i butelek, załadować do auta i wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

800km :smilies:

Każdy piwowar raz w życiu powinien sie udać do Bambergu na pielgrzymkę.

Masz rację, znajomy był i wrócił zadowolony i nawet portfel nie został doszczętnie wyczyszczony. Co do butelek, każda skrzynka pasuje, są niskie, w sklepach specjalistycznych kaucja 50gr.

Edytowane przez GB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i lipa. Byłem w centrum i nawet się zaskoczyłem wyborem ogólnym (ale to delikatesy + Lewiatan naklejony na szybę), lecz po Kozackim ani śladu. Byłem też na osiedlu, ale była.tylko wielka trójka i Łomża. Mógłbym zobaczyć w jeszcze jednym, na sąsiednim osiedlu, ale nie wiem czy ma to w ogóle sens.

Byłem jeszcze w zupełnie innym sklepie i znalazłem Beczkowe Mocne (też ma euro na grafice), ale w wersji puszkowanej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj raczej po skupach butelek - prędzej tam trafisz takie rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupuję takie butelki tylko nie pamiętam nazwy po czym :D. Być może jest to Kozackie (pamiętam tylko, że kosztuje około 1.60zł :)). Sprawdź w hurtowniach piwa i napoi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj kupowałem. Są to butelki po Kozackim z Namysłowa. Panie w hurtowni nazywają je "starego typu". Oto fotka: P1080345J_eawerwa.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazdroszczę :)

Ale nie chce mi się biegać po całym mieście tylko dlatego, że butelka ma ładny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajdź w swoim mieście hurtownie wina, piwa i napoi. powinieneś tam kupić bez problemu. Ja w żadnym sklepie jak dotąd tego piwa nie widziałem. Ale to w sumie może dlatego, że nie za bardzo patrzę w tamtym kierunku :). Butelki są z grubego szkła, i rewelacyjnie je kapsluje moja Emili. Warto wydać 50 gr :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jurajski Pils jest w takich butelkach.

Też pierwszy raz słyszę o takim piwie :). Przy poprzedniej przechadzce szukałem nie tylko Kozackiego, ale i butelek euro więc taka informacja niezbyt mnie urządza. Ale dzięki za chęci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jurajski Pils jest w takich butelkach.

Też pierwszy raz słyszę o takim piwie :). Przy poprzedniej przechadzce szukałem nie tylko Kozackiego, ale i butelek euro więc taka informacja niezbyt mnie urządza. Ale dzięki za chęci.

Browar na Jurze - Pils.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwo znane i lubiane w Gdańsku, ale w tej butelce jeszcze go nie widziałem.

post-5875-0-98902300-1410208311_thumb.jpg

Edytowane przez santa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj z lasu przyniosłem euro, ciekawe ile lat leżała? :)

Ja kiedyś wykopałem taką z ogródka. Też bardzo mnie ciekawi ile moja leżała. Ma liczne obtarcia i rysy ale jest z mega grubego szkła. Wypucowałem ją i teraz to moja ulubiona butelka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi