Skocz do zawartości

Fermentum Mobile -pierwsze polskie płynne drożdże piwowarskie


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli łudziliście się, że FM będzie "kultywować" drożdże płynnych wśród piwowarów domowych, którzy kupują Fermentisa to faktycznie strzeliście kulą w płot!

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łudziliście się, że FM będzie "kultywować" drożdże płynnych wśród piwowarów domowych, którzy kupują Fermentisa to faktycznie strzeliście kulą w płot!

 

Nie my sie ludzilismy tylko FM zapowiadal, tutaj fragment z ich strony (Manifest):

 

Dostawcy zza oceanu, choć renomowani, nie mogą sprostać wymogom rodzimego rynku ani w kwestii ceny ani szybkości dostaw. Suche drożdże choć bardzo wygodne nie dają tak dobrych efektów smakowych w gotowych piwach co widać choćby po recepturach piw zwyciężających w konkursach. Nie wspominając o tym że do niektórych stylów piwa brak jest oferty w drożdżach suchych

 

Bo teraz sugerujesz, ze grupa forumowych wariatow ubzdurala sobie ze tu plynne beda konkurowaly z suchymi , a to jest jasno powiedziane w Manifescie.

 

Swoja droga FM moze byc dumne z wyboru testerow : Budex i Wihura walcza z calych sil w imieniu firmy :roll:

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie do interpretowałeś ten manifest. Jest tylko napisane, że suche nie dają dobrych efektów co akurat jest prawdą. Nie ma tam żadnej zachęty dla "klientów Fermentisa".

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko i wyłącznie w swoim imieniu.

Tobie z kolei polecam maść na ból dupy.

Ubzdurałeś sobie płynne drożdże za 20zł, kosztują 27zł i płaczesz.

Manifest mówi, że płynne zza oceanu są droższe i dostawy nie są ciągłe, co za tym idzie nie zawsze są świeże.

FM wprowadza do obrotu drożdże tańsze i świeże. Spełniają założenia manifestu? Spełniają. Ament.

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sorry, może to brzmi dość ostro i samolubnie, ale mnie jako klienta interesuje, co jest na półce, w jakiej cenie i kiedy to dostanę do rąk...

 

To czy jest coś opłacalne dla sklepu, czy ma z tego zysk, czy dopłaca do interesu, jest to sprawa sklepu. Nie przynosi ci to zysku zamknij sklep i sprzedawaj watę cukrową na deptaku...

Akurat w przypadku niszowych branż to jest na dłuższą metę strzał we własne kolano.

Mi na przykład zależy na tym, żeby sklepom się opłacało, bo jak pewnego pięknego dnia zaczną wycofywać płynne z oferty, to powodzenia z warzeniem belgów na T-58.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to były tylko ciekawe drożdże. Jeżeli będą się sprawować to moim zdaniem cena jest konkurencyjna. Jeśli będą do d***y to nieważne czy kosztują 10 czy 30 zł i tak nie będą się sprzedawać. Poza tym nigdzie nie jest jeszcze napisane, że tyle będą kosztować. Jak na razie w takiej cenie są w jednym sklepie. Może się okazać że w innych miejscach cena będzie niższa albo wyższa. Ja chętnie wypróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem i swoją opinię też chętnie wyrażę. Odniosę się tylko do tworzonego od jakiegoś czasu klimatu wokół tych drożdży. O ile z początku miałem pewną radochę z całej tej otoczki tak teraz trochę już mnie zmęczyło to mistyczne oczekiwanie. Mam wrażenie że to już zaczyna się dorabianie ideologii do produktu który nowością nie jest, może to tylko wrażenie ale taka "promka" jak z tym jednym sklepem to w moim subiektywnym odczuciu taki słynny "kapiszon"... przecięcia wstęg, uściski... wizyty w zakładach pracy :)

Rozumiem, że gdybyś Ty prowadził ten biznes to wypuściłbyś drożdże bez testów, bez odpowiednich przygotowań, tylko "bierzcie i kupujcie"? Firma zdecydowała się rozpocząć działalność od wypuszczenia drożdży tylko na pomorzu - jej prawo. Masz zapwenienie, że to się zmieni, w czym problem?

 

Ja wypowiedź dawida rozumiem inaczej, Najpierw wielki halo bo polskie bo tanie bo fajne. FM rozpętało niemałą burzę z tym związaną, a potem cisza i oczekiwanie.IMO Zbyt długie oczekiwanie. Trzeba było najpierw przygotować towar a potem rozkręcać dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM rozpętało niemałą burzę z tym związaną, a potem cisza i oczekiwanie.

 

Kiedy i czym FM rozpętało tą burzę ? Powstała tylko ich strona i profil FB, na którym żadnych obiecanek cacanek nie ma i ogólnie informacje oficjalne są dość skompe. Na wakacjach pojawiły się bardzo krótkie relacje z testów jakie prowadzili piwowarzy domowy i to właściwie byłoby na tyle.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, przyznam, że nie rozumiem niektórych tekstów, że WLP czy Wyeast jest tylko kilka złotych droższy a jest AMERYKAŃSKI - i co z tego, amerykańskie jest lepsze i na ślepo trzeba brać, bo USA? Padło już wiele słów "za" FM: cena, świeżość a co bardzo ważne to nasza rodzima firma jakich jest jak na lekarstwo i po testach ich grzybków wynika, że są naprawdę dobre i na pewno nie gorsze od zachodnich, moim zdaniem taką firmę należy wspierać bo ma potencjał i jest z "naszego podwórka" i robi coś naprawdę fajnego (w przeciwieństwie do np Gozdawy, który otwarcie się przyznaje, że tylko rozsypuje do paczuszek ze swoim logo i jest obrażony na cały świat). Ja w tej chwili planuję 3 warki w stylu belgijskim i gdyby już były na rynku dostępne FM do tego stylu, to bym się nawet chwili nie zastanawiał, bo dobre, świeże i NASZE nawet jakby kosztowały tyle co made in USA :-).

Ciekawi mnie też taka dziwna degradacja, że FM ma być konkurencyjne dla sucharów, no ludzie, szanujmy się, może FM ma jeszcze za darmo je rozdawać każdemu, kto będzie chciał nabyć Fermentisy czy Danstary:

"Osobiscie ja warze tylko na plynnych. Ale jesli taka cena ma skusic przecietnego piwowara do przejscia z suchych na plynne ( z 9 zl za fermentisy na 27zl) no to hm....nie sadze.." - no tak, zawsze można dopłacić jeszcze dyszkę, żeby mieć Wyeast/WTB, to kusi jeszcze bardziej ;)

 

Miłego dnia i sorki, jeśli mnie trochę poniesło, ale chyba żyjemy w dziwnym społeczeństwie i nie doceniamy siebie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź z FB.

„Nec temere, nec timide” głosi maksyma w herbie Gdańska i tak właśnie staramy się działać w całej naszej działalności, bez strachu ale z rozwagą. Zaczynamy lokalnie aby wkrótce wypłynąć na szersze wody. Tyle komentarza do ostatnich wypowiedzi w Internecie na temat Fermentum Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz mi chyba, ze info na FB, akcja z rozdawaniem pierwszych fiolek wybrańcom itp. To nie były zamierzone działania marketingowe. Problem w tym, że nieco się przeliczyli i ludzie tracą cierpliwości. A to bardzo źle.

Owszem testy i hodowla zajmuje czas. Ale oni o tym wiedzieli a mimo to karmili nas informacjami o drożdżakach nakręcając hype. Jeśli nie byli gotowi to po co to było?Mogli wam dać kilka fiolek z zastrzeżeniem,że to test i ma być cicho sza. Nie zrobili tego to teraz mamy efekty. Piwowarzy może i są cierpliwi, ale też do czasu :)

Inna sprawa, twierdzenie ze drożdze są tanie bo na zachodzie są po 8-9 euro, to dla mnie tak samo trafna analogia jak ta, że w Polsce mamy tanią benzynę bo w Norwegii jest droższa.

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz mi chyba, ze info na FB, akcja z rozdawaniem pierwszych fiolek wybrańcom itp. To nie były zamierzone działania marketingowe. Problem w tym, że nieco się przeliczyli i ludzie tracą cierpliwości. A to bardzo źle.

 

Co to za ludzie ? Piwowar cierpliwy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest dopiero 4 września. Od dłuższego czasu była mowa o starcie na początku sezonu piwowarskiego. Czyli wrzesień-październik. Wydaje mi się, że FM też zależy, żeby drożdże trafiły do sprzedaży. Niestety jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.

Dla zabicia czasu proponuję napić się piwa ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poczekajcie trochę z tą krytyką. Jeszcze firma nie ruszyła ze sprzedażą i już jest źle. Nikt nikomu nie każe kupować. Trudno było oczekiwać, że będą sprzedawać płynne drożdże za 10 zł. Spróbujemy, zobaczymy. Jeśli będą dobre, będę kupować, jeśli nie no to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając temat...

Które drożdże z oferty Fermentum Mobile weźmiecie na pierwszy ogień? Ja sobie ostrzę zęby na Irlandzkie ciemności i Bohemską rapsodię i myślę też o przetestowaniu ich drożdży do piw belgijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale histeria wokół drożdży ;) Żyjemy w czasach, kiedy wszystko co potrzebne do szczęścia jest na rynku, a ludzie czekają jakby nie wiem co miało wydarzyć. Pojawienie się FM bardzo mnie cieszy i na pewno chętnie wypróbuję drożdże, ale nie spędza mi to snu z powiek :) A jako wielki fan Grodziskiego na pewno jako pierwsze przetestuje Grodziskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować kolegę :)

Od dłuższego czasu była mowa o starcie na początku sezonu piwowarskiego

Tak było, to prawda, jak wiemy sezon piwowarski jest wtedy kiedy jest, czyli u każdego inaczej :)

Czyli wrzesień-październik

a to już nadinterpretacja dość nieprecyzyjnego terminu "sezon piwowarski".

Moja wypowiedź nie była zarzutem jako takim w stronę jakości produktu czy ceny bo nie mam możliwości przekonania się o tym, jeszcze raz napiszę że brak konkretnych informacji nuży mnie, i to że "nikt nie obiecywał żadnych terminów" to oczywiście jest jakaś tam linia prowadzenia marketingu jednak chciałem ze swojej strony zgłosić drobną uwagę do tego spektaklu i tak też uczyniłem. Nie mam zamiaru histeryzować bo mam większe zmartwienia, jeśli firma bierze pod uwagę takie głosy jak mój to je weźmie - ot co, jak nie to mnie zleje :). Mimo całej tej szopki to drożdże kupię a czas i moje własne upodobania pokażą czy było warto czekać.

Nie wiem o czym tu dyskutować nad ceną - rynek pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.