Skocz do zawartości

Fermentum Mobile -pierwsze polskie płynne drożdże piwowarskie


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Sama objętość też nie będzie jakąś przeszkodą o ile nie dodaje się pełnej objętości startera. Wystarczy zostawić niewielką ilość "piwa" umożliwiającą wymieszanie i wlanie startera.

Tak, ale to nie jest "procedura standardowa". Standardowo wlewa się starter w całości i to najlepiej w końcu fazy wysokich krążków. Oddzielanie ich od piwa łączy się ze stresem (brak pożywienia i niska temperatura). Choć jak widać efekty nie są złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem ostatecznie 2 fiolek na 3,5 l stater. Na akedemii FM Piotr, polecał taka opcje lub starter dwu/trzy stopniowy. Niestety nie było czasu na to, a akruat dwie fiolki były, to zrobiłem tak. :)

 

Efekty sprawdzimy, drodże ruszyły dość szybko, bo zadane koło 21 o nastepnego dnia o 7 już konkretna piana i bulgotanie. Gęstwa będzie już, a tutaj dużo łatwiej z wyliczeniem.

Edytowane przez Pawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

FM 10, o czym szumią wierzby. Wymiana opini, ktoś, coś na ich temat...

 

W przyszłym tygodniu lecą u mnie na mieszadło i będę warzył jakiegoś Bittera.

Do tej pory nawet na forum nie mają tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jako nagrodę w konkursie (sygnaturka). Wykonałem bittera lub coś podobnego i wyszło ciekawe, 11blg, plum z fiolki do ok 18 litrów. W tym tygodniu może mi ktoś da opinie o tym piwie i dam znać tu. O fm10 nie ma opinii, ciekawe i dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnimi czasy na drożdżach FM13 kilka piw, więc podzielę się wrażeniami.

Od razu zaznaczam, że fermentuję w temp. jaką mam, a nie w jakiej bym chciał J

Wskazania z ballingometru, więc +/-0,5blg

 

  1. Oczywiście dry stout

Zacierane 67-65*, starter z ok 1 litra brzeczki i fiolki drożdży

Fermentacja 16 dni, 18-16*, zeszło z 10 do 2 blg

 

Fantastyczne piwo!

Drożdże uwypuklają smaki palone, więc mimo że dałem ok 8% palonego, jest wyraziste, mocno palone.

 

 

2. Altbier

Zacierane 67-64*, gęstwa

Fermentacja 22 dni, 20*, zeszło z 13 do 1,5 blg

 

Ewidentnie za wysoka temperatura (musiała chyba skoczyć na starcie), przez to mocno estrowe. Na początku niezbyt przyjemne (skojarzenia z przezroczystymi landrynkami), po czasie poszło w kierunku całkiem fajnej owocowości. Niezłe. Oczywiście poza stylem.

 

 

3. IPA light J

Zacierane 68-67*, gęstwa

Fermentacja 14 dni, 21*, zeszło z 10 do 1,5 blg

 

No i tu estry. Natomiast w bardzo fajny sposób dodają pełni (słodyczy?) i owocowości. Dobre!

 

4. Pale Ale (single malt Maris Otter)

Zacierane 68-66*, gęstwa

Fermentacja 14 dni, 20*, zeszło z 11 do 1 blg

 

Mocno wytrawne. Estry pełną gębą, niekoniecznie przyjemne. Średnie.

 

5. Mild

Zacierane 69-68*, gęstwa

Fermentacja 14 dni, 19-21*, zeszło z 9 do 2 blg

 

Bardzo fajnie wyszło. Dałem sporo ciemnych karmeli, fajny aromat „przypiekany”. Dobre!

 

 

Podsumowując, drożdże są dość uniwersalne. Fantastyczne do stouta, sprawdzą się też w innych piwach.

Uwydatniają smaki palone, ale nie w sposób „szorstki”. W niższych temp neutralne, powyżej 20* robią się estrowe. Estry słodko/owocowe.

Piwa mają tendencję do dłuższego układania się; na początku mogą być niezbyt przyjemne (te z wyższej temp. fermentacji). Do picia po 4-6 tyg.

Edytowane przez colkurtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Poniezej moje zestawienie odpowiednikow WLP/WY dla wszystkich szczepow FM. Pojedyncze bledy moga sie zdarzyc - dotyczy to glownie FM20 (Biale walonki) gdzie nijak nie moge zestawic tej Walonii z nazwy do charakterystyki szczepow WY/WLP a takze geograficznego polozenia browaru z ktorego pozyskano drozdze (dopasowywalem przede wszystkim przez charakterystyke a dopiero na koncu potwierdzalem geograficzne polozenie miejsca z ktorego pozyskano niegdys pierwszy szczep). Podobnie niepewnie czulem sie w przypadku pszenic niemieckich. Reszta raczej pewna. Z czasem jak drozdze pojawia sie szeroko na rynku bedzie mozna to potwierdzic.

 

igi4ol.png

 

A masz może pomysł które drożdże są odpowiednikami fm52 Amerykański sen?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FM już oficjalnie ma na stronie jakich szczepów Wyeasta są to odpowiedniki ;)

http://www.fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm52-amerykanski-sen/"Profil szczepu zbliżony do : WYEAST 1056 American Ale™"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zastanawiam się właśnie między dwoma szczepami - "Klasztorna medytacja" , lub "Belgijskie pagórki"

Chcę uwarzyć kolejno , Belgian Blond Ale 12 , jakiegoś Ale chmielonego po amerykańsku 14, i potem bożonarodzeniowe 18 Blg.

Chciałbym szczep o dość mocnym , wyrazistym aromacie , jakieś suszone owoce, rodzynki itp...

Który będzie lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kolejne dwa nowe szczepy

 

 

Czas płynie, drożdże rosną, jesień nieśmiało nadciąga a my w międzyczasie wprowadzamy małe roszady w naszej ofercie.

Po pierwsze wycofujemy z oferty dla piwowarów domowych szczep FM40 Pszeniczny Łan. Jego kolega po fachu FM41 deklasuje go i nie pozostawia złudzeń. Być może FM40 powróci w ofercie sezonowej, limitowanej czasowo ale czy tak się stanie okaże się najwcześniej na wiosnę 2017.

Po drugie szczep FM53 ma od teraz nową nazwę handlową: Voss kveik zamiast po prostu Kveik. Zasięgnęliśmy języka u kolegów z Norwegii i pouczyli nas iż kveik to ogólna nazwa lokalnych szczepów drożdży z ich kraju. Szczepy zwykle identyfikowane są po nazwie miejscowości lub regionu z którego pochodzą. Nasz kveik pozyskany dzięki uprzejmości Sigmunda Gjernesa to szczep pochodzący z miejscowości Voss i jako taki powinien być nazywany właśnie Voss kveik. Dostosowaliśmy opis na etykietach i na stronie.

Po trzecie wreszcie wprowadzamy do oferty dwa nowe szczepy belgijskie. Wielbiciele mocnych belgijskich ale będą chyba zadowoleni. FM27 Artefakty trapistów to odpowiednik znanego i lubianego przez piwowarów szczepu THG. FM28 Habit opata to kolejny belgijski szczep o ciekawym profilu. Oba na pewno warte spróbowania. Z początkiem października powinny pojawić się w sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się właśnie między dwoma szczepami - "Klasztorna medytacja" , lub "Belgijskie pagórki"

Chcę uwarzyć kolejno , Belgian Blond Ale 12 , jakiegoś Ale chmielonego po amerykańsku 14, i potem bożonarodzeniowe 18 Blg.

Chciałbym szczep o dość mocnym , wyrazistym aromacie , jakieś suszone owoce, rodzynki itp...

Który będzie lepszy ?

Belgijskie pagórki: http://www.piwo.org/topic/15499-fermentum-mobile-fm26-belgijskie-pagorki/

Klasztorna medytacja: http://www.piwo.org/topic/15729-fermentum-mobile-fm-25-klasztorna-medytacja/

 

"Klasztorne..." według mnie i wielu osób na tym forum mocno dają goździkami. Do BBAle polecam "Belgijskie pagórki", a na Święta będę warzył ciemnego wita (taki oksymoron) według przepisu Czesława z dodatkiem goździków na "Białych walonkach" od FM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.