Skocz do zawartości

Fermentum Mobile -pierwsze polskie płynne drożdże piwowarskie


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pszenica wyszła ciekawa. Mam wrażenie, że nieco zbyt wytrawna, ale to prawdopodobnie wynik zacierania. Mogła mi też trochę uciec temperatura fermentacji - 20 - 24 stopnie. Ale poza tym piwo jest bardzo dobre. Smakuje nawet mojej żonie. jest świetny aromat bananów - generalnie dużo lepiej niż na suchych. No i chyba nigdy nie piłem tak dobrej pszenicy - aczkolwiek próbowałem tylko koncerniaków.

 

Brakuje mi nieco aromatu goździków. On jest ale ukryty za bananami - nie wiem z czego to może wynikać. Z temperatury? Teraz fermentuje wezenbocka na gęstwie, a niedługo będę warzył Dunkel Weizena.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szymcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa ferulikowa daje goździki ok 20 min, a najlepiej część pszenicznego słodu na 2h. Ponadto niższa temperatura fermentacji ~17.

 

Ja testuje FM26 Belgijskie pagórki. Narazie tripel dojrzewa, a dubbel w planie. Natomiast wracając na chwilę do ceny, widziałem to komentarze, a że niwewiadome, a że drogie etc. Ja widzę to tak, koszt 27 jest dla mnie adekwatny, ceny Wyeast oszałamiająco dziwne. Gdy na FM zaplanuje i zrobi się 2-3 warki cena za drożdże spada do niskiego poziomu drożdzy suchych.

Edytowane przez TeDy_beer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zlewałem dry stout na cichą na FM13. Jeśli wierzyć spławikowi i korektom po temperaturze to z 13brix(nastaw mierzony był refraktometrem) zeszło do 2,5blg(dziś pomiar spławikiem)

Warunki fermentacji: start w 16°C(LAG 24h), fermentacja 12dni, temperatura stpniowo podnoszona, ostatnie dwa dni 20°C.

W trakcie przelewania mimo niskiej temperatury czuć wyraźny aromat owocowy, wiśnie(?).

Samo piwo mocno przechmielone bo jakoś mi się pomerdało i na goryczkę poszło x2, jednak jestem ciekaw co z tego wyjdzie po zabutelkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a czy ktoś używał już może tych http://www.fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm30-bohemska-rapsodia/ (chociaż te chyba są nowe) lub tych http://www.fermentum-mobile.pl/portfolio-item/fm31-bawarska-dolina/ do portera bałtyckiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

pierwsze pytanie, może uzyskam odpowiedz. Przerzuciłem się na większe wybicie z 20 do 40, jak wiadomo te fiolki FM są przeznaczone na warki 20 litrowe. To jak zrobić starter na warke 40 litrową? Dodam, że rozdzielam to na dwa fermentatory. Jedyna opcja to zrobić 2 litrowy starter na dwóch fiolkach i wlać po litrze. Czy te wysokie stężenie drodży w 2 l. starterze, nie spowoduje jakiś efektów ubocznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba duże uproszczenie że jedna fiolka wystarczy na 20L, jedna fiolka w/g informacji FM zawiera 30 bilionów komórek. Należy przynajmniej zbliżoną ilość sobie namnożyć bo te 30bil. komórek to nie jest nawet liczba zbliżona do niezbędnej ilości na przeciętna warkę(zakładając 20L 12BLG) Proponuję opanować obsługę któregoś z kalkulatorów(BS2 czy online mrmalty czy brewersfriend) i dobierać sobie wielkość startera oraz ilość fiolek pod konkretną warkę.

 

60bil. komórek w 2l starterze to nie jest jakieś wysokie stężenie :) do Twoich potrzeb wychodzi że trzeba by zrobić 2L starter 10BLG(mieszadło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b.dawid, drobna uwaga w Polsce na mnożnik 109 mówi się miliard nie bilon. Bilon określa 1012. We fiolce jest 30*109 komórek a nie 30*1012. Błąd wynika z nazewnictwa anglosaskiego, gdzie bilion to właśnie 109. Tak jest napisane np. na Wyeastach.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, fakt, sam się już na tym złapałem w innym wątku i zauważyłem że niektórzy na forum także stosują te jednostki zamiennie co może i zapewne wprowadza w błąd. Na stronach z kalkulatorami online i chyba w BS2 są to biliony co w odniesieniu do "naszych" wyliczeń należy rozumieć jako miliard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne panowie. Pytam zwyczajnie, spokojnie. No tak dwa starter, tylko mieszadło magnetyczne mam jedno a koblę 2 litrową też jedną. Najłatwiej to kupić kolbę 5 litrową zrobić 3,7 l. startera, tak mniej więcej podaje kalkulator i mieć z głowy, wlać po połowie i wszystko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.