Skocz do zawartości

Fermentum Mobile -pierwsze polskie płynne drożdże piwowarskie


Ray

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co piła, tudzieź wąchała, osoba która wymyślała nazwy drożdży

prawdopodobnie białe walonki podczas klasztornej medytacji

Cóż za dwulicowość! W internetach błyszczy z tabliczką reklamującą firmę, a na forum obśmiewa. Wstydź się Pan! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oni zalecają robienie startera "zawsze"? Bo jakoś mało informacji jest na stronie. Planuję pojechać moim zwykłym trybem, lekkie jasne 10°Blg i potem dopiero mocniejsze piwa.

 

Gdybym kupił normalnie w sklepie te drożdże, to bym zrobił starter jak zawsze, ale mam przetestować działanie zgodne z zaleceniami producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oni zalecają robienie startera "zawsze"? Bo jakoś mało informacji jest na stronie. Planuję pojechać moim zwykłym trybem, lekkie jasne 10°Blg i potem dopiero mocniejsze piwa.

 

Gdybym kupił normalnie w sklepie te drożdże, to bym zrobił starter jak zawsze, ale mam przetestować działanie zgodne z zaleceniami producenta.

Na fiolce jest informacja, że należy zadać bezpośrednio do brzeczki, lub z użyciem startera (zalecane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wysłałem zapytanie do Fermentum Mobile o dostępność drożdży i oto odpowiedź:

Dzień dobry!

 

Planujemy ruszyc z dystrybucją we wrzesniu czyli na poczatek sezonu piwowarskiego. Moze jakies przedskoczki puscimy wczesniej ale na powaznie to jesienia.

 

Pozdrawiam

 

Filip Paprocki

 

Planując zapasy na sezon jesienny kupię z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

z tymi nazwami chyba coś im się pomieszało. Ani to marketingowo nieudane, ani nie niesie za sobą żadnych informacji. Klapa.

 

a poza tym czekam z niecierpliwością ;)

Edytowane przez joker0skater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi nazwami chyba coś im się pomieszało. Ani to marketingowo nieudane, ani nie niesie za sobą żadnych informacji.

 

A właśnie, że podaje dużo informacji, w większości wypadków już po nazwie można się domyślić, do czego się takie drożdże nadają.

Chociaż nie we wszystkich, bo np. "Odkrycia sezonu" albo "Kłosów Kansas" raczej bym nigdy nie rozszyfrował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie we wszystkich, bo np. "Odkrycia sezonu" [...] raczej bym nigdy nie rozszyfrował

 

Wystarczy na głos przeczytać i od razu wiadomo, że chodzi o drożdżaki do Saisona :)

 

Nazwy dosyć odważne, to fakt, ale coraz bardziej mi się podobają. A podobać mi się będą jeszcze bardziej gdy drożdże w końcu trafią do ogólnodostępnej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgoda nie do końca bo drożdży do Grodziskiego nie uświadczysz nigdzie. Ale ogólnie masz rację. Jak nie będą konkurować ciekawymi szczepami, (ale w sumie to by było ciężkie bo większość jest do dostania w Polsce) to pewnie będą konkurować ceną i mam nadzieję też jakością. Drożdże im świeższe tym lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować "Odkrycie Sezonu". O samych drożdżach mogę napisać tyle, że zgodnie z założeniem dobrze odferemntowują. Dają aromaty typowe dla szczepów belgijskich. W 2 moich warkach - Saison 14 blg i belgijska Ipa 18 blg aromaty z pracy drożdży są wręcz identyczne. Sporo owoców ale takich kwaskowych jak porzeczka czy agrest do tego specyficzny fenol dość przyjemny. Warto też wspomnieć że starter ruszył po chyba 2h od zadania, piwo zaszczepione również bardzo szybko wystartowało. O dziwo Saison po 10 dniach w butelkach był juz dobrze nagazowany idealnie klarowny i generalnie moim zdaniem gotowy do spożycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sezon się zaczął, drożdże pojawiły się chwilowo w sklepie stacjonarnym w Sopocie: http://esencjesmaku.pl/pl/c/Drozdze-piwne/84 ale tylko 4 szczepy. Cena 27 zł wydaje się nie być wygórowana, ale nie wiadomo ile jest narzutu sklepu... Trzeba poczekać na ofertę reszty, szkoda że FM na twarzoksiążce milczy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.