Skocz do zawartości

Drożdże do refermentacji


Mat7

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnoście refermentacji: Od 3 miesięcy stoi w piwniczce na cichej pełny fermentor stouta. Z okazji nowego sezonu pasowało by to rozlać i dać trochę świeżych drożdży w celu nagazowania, lecz w lodówce pozostały tylko drożdże Gozdawa do pszenicy. Czy mogę je dać bez uzyskania niechcianych aromatów, a jeśli tak to ile na 25 litrów piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zachowają się konkretne piwne szczepy. Ale butelka wina nawet 14% potrafi zacząć pracować po 3 latach po dodaniu cukru i nie jest to jakiś wielki wyczyn. To moje doświadczenia osobiste.

Czytałem że taki proces występował nawet w 30 letnich butelkach wina.

 

A jak pisałem już tu w jakimś wątku, oglądałem program w TV gdzie odtwarzali piwo z drożdży znalezionych w jakiejś Azteckiej świątyni, drożdże pochodziły z skamielin pozostałych po produkcji tamtejszego piwa - podawano to piwo ochotnikom składanym w ofierze, gdy tracili ochotę oddać życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zachowają się konkretne piwne szczepy. Ale butelka wina nawet 14% potrafi zacząć pracować po 3 latach po dodaniu cukru i nie jest to jakiś wielki wyczyn. To moje doświadczenia osobiste.

Czytałem że taki proces występował nawet w 30 letnich butelkach wina.

 

A jak pisałem już tu w jakimś wątku, oglądałem program w TV gdzie odtwarzali piwo z drożdży znalezionych w jakiejś Azteckiej świątyni, drożdże pochodziły z skamielin pozostałych po produkcji tamtejszego piwa - podawano to piwo ochotnikom składanym w ofierze, gdy tracili ochotę oddać życie.

Urzekła mnie ta historia, moje portery po 3 miesiącach fermentacji nagazowały sie w butelkach bez dodatku drożdży do refermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.