Skocz do zawartości
nymons

Giętarka do rur (Kraków)

Rekomendowane odpowiedzi

Dysponuje ktoś może ręczną giętarką do rur (fi12), którą mógłbym pożyczyć? Planuję zrobić chłodnicę z rurki karbowanej i chciałbym ją przyzwoicie pozaginać :)

Lokalizacja to jak w temacie - Kraków, lub niezbyt odległe okolice.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co do karbowanki giętarka? Przecież to się w rękach samo gnie :| Domyślam się o jakiej "przyzwoitości" mówisz ale jeśli jej nie pospinasz to i tak się sama nieco zdeformuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zamiar ją pospinać tam gdzie będą zwoje. Natomiast chcę zrobić ładne 90* zagięcia do góry, co by też spiąć razem rurki w pionie. Giętarką na pewno można zrobić ciaśniejszy zakręt bez ryzyka poniszczenia rurki, choć pewnie jak nie znajdzie się nikt, to i ręcznie to będę robił. No bo zdecydowanie nie widzi mi się wydawać ekstra 50-80 zeta na giętarkę, którą użyję jeden raz. Tak czy siak zapytać nie zaszkodzi (choć w Krakowie to nie jest takie pewnie - zapytasz niewłaściwą osobę to z maczetą w plecach skończysz :P).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luz, ja się tam maczetami nie posługuję :) Zapytaj Wiktora z Bromanii jak gnie bo mi robił taką właśnie o jakiej piszesz. A giętarkę możesz "pożyczyć" z castoramy i jeśli nie popsujesz to zwrócić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wsypanie pasiku do środka rurki przed jej zaginaniem podobno pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tamtym tygodniu robiłem swoją wężownice, z 10 mb rury karbowanej fi 16.

Nawinąłem ją elegancko ręcznie w kilka minut na rurę kanalizacyjną fi 160 mm.

Wyszła idealnie okrągła, bez żadnych załamań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi