Skocz do zawartości

Sklep twojbrowar.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety od jakiegoś czasu sklep wysyła płynne drożdże bez żadnych zabezpieczeń termicznych, to już któreś zamówienie tak wysłane. Niestety ostatnio efekt był fatalny - praktycznie martwe drożdże :/ Nie chcą ruszać nawet na starterze, fiolka 2 miesiące od produkcji, nawet nie napuchła (Wyeast). Konkurencja robi to o wiele lepiej, saszetki z lodem lub zimne wkłady.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyesty wsadzone w 'srebrny' worek i owinięte bąbelkową, WLP podobnie tylko dodatkowo fiolka w styropianie.  

Dodatkowo od momentu jak dostałem mejla od kuriera do momentu jak kurier przejął paczkę upłynęło ponad 24h. 

 

Drożdży jeszcze nie startowałem - więc nie wiem w jakim są stanie, upałów akurat nie było więc liczę na to że będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejne spore zamówienie i znowu bez problemów i bardzo szybko. We wtorek o 11:00 zamówione, o 17 w środę u mnie. Dopiero drugi raz zamawiałem płynne drożdże i nie znam standardów (słyszałem, że niektóre sklepy dają nawet wkłady z lodem) pakowania, ale ja dostałem je tak jak na zdjęciu. Czyli każda fiolka w styropianie i dodatkowo całość owinięta folią. Jak dla mnie spoko, ale może standardy są inne?

 

20180926_185412.jpg

20180926_185434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do niedawna zadowolony byłem, z zakupów w TB. zarówno sprzęt jak i słody i drożdże spełniały moje niewygórowane oczekiwania. Przy ostatnim zamówieniu postanowiłem poszerzyć swój browar o przezroczysty fermentor. Podczas pierwszego użycia, zalany brzeczką 20l. połamał się uchwyt do przenoszenia fermentora. czy ktoś z forumowiczów ma podobne doświadczenia z przeźroczystymi fermentorami? Czy to odosobniony przypadek. Dodam, że od prawie dwóch lat używam białych fermentorów od TB i nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cinol100 napisał:

Do niedawna zadowolony byłem, z zakupów w TB. zarówno sprzęt jak i słody i drożdże spełniały moje niewygórowane oczekiwania. Przy ostatnim zamówieniu postanowiłem poszerzyć swój browar o przezroczysty fermentor. Podczas pierwszego użycia, zalany brzeczką 20l. połamał się uchwyt do przenoszenia fermentora. czy ktoś z forumowiczów ma podobne doświadczenia z przeźroczystymi fermentorami? Czy to odosobniony przypadek. Dodam, że od prawie dwóch lat używam białych fermentorów od TB i nic się z nimi nie dzieje.

Zdarzyło się dwukrotnie, niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy to były fermentory z TB. Jeden na pewno, drugi nie wiem. Jestem za to w stanie powiedzieć, że tydzień lepiłem się do podłogi w kuchni pomimo mycia jakieś 40 razy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cinol100 napisał:

Podczas pierwszego użycia, zalany brzeczką 20l. połamał się uchwyt do przenoszenia fermentora.

 

Za coś takiego powinien być kryminał! Ten element nie powinien mieć prawa się ułamać.

Miejmy nadzieję, że to jakiś wyjątkowo wadliwy egzemplarz (ewentualnie partia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przezroczysty z TB pękł po zalaniu schłodzoną brzeczką, kiedy bujałem fermentorem na krześle biurowym, w celu napowietrzenia. Dno pękło -płaska powierzchnia, więc dziwne, ale może wynikało to  z tego napowietrzania. Radości natomiast  było co nie miara ? Szczególnie, że było to po północy i żona się ucieszyła na nocne sprzątanie. Panele podłogowe na szczęscie wytrzymały. Natomiast drugi kupowany w tym samym rzucie też dokonał żywota niedawno - pojawiło się pęknięcie na ściance (na szczęście masa piwa jakoś uszczelniła i zdążyłem przelać), ale tu już na pewno nie było to  spowodowane złym użytkowaniem. Oba kupowane na miejscu około rok temu może dalej, więc wady wynikające z transportu odpadają ? Jak jest teraz, nie wiem. Następne wiaderka kupiłem już gdzie indziej, nie chcąc kusić losu. 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, dziedzicpruski napisał:

Hmm, ciekawe czy to słodowni podniosła czy sklep,

trzeba zapasy robić ;)

Susza była fest, więc może to dlatego. Ja chyba tak czy siak zamówię w piwoszarni, bo mają po 79zł a 5 grudnia biorą udział w akcji darmowa dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, darinho napisał:

Susza była fest, więc może to dlatego. Ja chyba tak czy siak zamówię w piwoszarni, bo mają po 79zł a 5 grudnia biorą udział w akcji darmowa dostawa.

Na allegro mas z Bydgoszczy za 65  ze śrutowaniem w cenie,

przerobiłem worek, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Major_07 napisał:

Pierwszy raz zamawiałem z TB. Zamówienie poszło w niedzielę a dopiero dzisiaj tj.czwartek przyszło do mnie. Strasznie długi czas oczekiwania na przesyłkę z Wrocławia do Legnicy

 

Powinno być tego samego dnia czy co? :D Normalny czas 4 dni  -2 dni kurier zanim system przemieli (1 dzień przyjęcia paczki + leżakowanie na sortowni, 2 dzień wydanie paczki) plus dwa dni szykowania paczki... Zamów z BA to się przekonasz co to jest długi czas oczekiwania na paczkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop

Naprawdę podziwiam ludzi którzy narzekają jak paczka idzie 3-5 dni. Akurat teraz jest okres przed świąteczny (dziś Mikołaj) i dla mnie to normlane że każda paczka nie wazne czy z TB czy od kogoś innego spędza dużo czasu w sortowni. Ciesze się jak dziecko jak dostaje paczke na 2 dzien od zamównienia ( z TB zamówiłem 26.11 a dostałem 27.11 ) jasne jest to fajne, ale narzekanie na sklep bo paczka idzie 4 dni? Ja rozumiem coś źle zapakowane, czegoś brakuje, problemu z reklamacją, lipny kontakt itp itd. IMO to są prawdziwe powody do narzekania. 

 

A teraz w temacie:

+ jw. zamówiłem towar 26.11 a dostałem 27.11. Wszystko tak jak powinno.

+ Bardzo lubie pakowane chmielu przez TB do pełni szczęścia i zachwytu brakuje mi tylko zapięcia strunowego.

+ Do tej pory nie zdawałem sobie z tego sprawy ale worki dostałem z naklejką jaki słód. ( co prawda bardziej woreczki niż worki) a od konkurencji opisane zmywalnym markerem (WTF)

 

- Dla mnie personalnie brakuje InPost. Dla małych paczek jest po prostu wygodniej odebrac z paczkomatu niz od kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marny_popis napisał:

W Alepiwo zamawiasz rano, i  następnego dnia masz u siebie?

 

Jeszcze tak tam nie miałem :P Najszybciej mnie do tej pory HB obsłużyło.

 

Co do TB był to mój główny sklep, niestety ze względu na podłą jakość chmieli zmieniłem na inne. Pewnie coś zamówię jeszcze tutaj ale mam kilka ale. Obsługa przy odbiorze osobistym jest na wysokim poziomie, natomiast przy 16 przesyłkach jakie u nich zamówiłem miałem dwukrotnie braki w nich. (statystycznie nie jest źle mistrzem jest HB, które na 4 przesyłki 4 braki, CP natomiast tylko raz zawiodło, pozostałe sklepy bez takich sytuacji). Do tego pojedyncze incydenty jak ześrutowany słód, jak zamawiałem nieśrutowany i odwrotnie. Największy wyrzut mam obecnie co do jakości chmieli. O ile takie sztampy jak Citra, Mosaic, Simcoe itp. były okej tak Columbus, Ahtanum, Eukanot i Galaxy od nich waliły sianem. Możliwe, że to chmiele były już takie od producenta, nie ma możliwości sprawdzenia, ale oceniam co dostaję i sprzedaje sklep - były mega słabej jakości. Właściwie nic nie dawały w piwie, całe szczęście zapach siana nie przeszedł też z chmielenia na aromat bo przykrywały je inne chmiele. Columbus to był szczyt... Paczka szczelna, dobrze zapakowana, rocznik 2017. To chmiel typowo goryczkowy więc niby nie ocenia się aromatu, ale takie siano to ja mam z swojego chmielu 3 letniego suszonego na lambiki. Więc jako sklep ostatnio mocno nadszarpnęli moje zaufanie i przerzucę się chwilowo na alepiwo.

 

18 minut temu, Major_07 napisał:

Zamawiałem z browamatora. Taka sama sytuacja zamówione w niedziele przyszło w piątek. Dodam,że kontaktowałem sie ze sklepem i paczka została wysłana w środe,wiec to nie wina kuriera tylko sklepu

 

Czyli dokładnie to co napisałem. 2 dni kurier (w środę zabrał w czwartek paka). Częsta praktyka, że sklepy zamawiają kuriera raz czy dwa w tygodniu np. wtorek czy środa, nie jest to fakt na plus dla sklepu ale cóż jak dojrzysz regulamin to zapisane jest tam że 5 dni nawet pakowanie trwa.

 

Cytat

Czas realizacji zamówienia do 5 dni roboczych od dnia przyjęcia płatności na konto sklepu twojbrowar.pl. Dla płatności przy pobraniu 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w tym roku kilka zamówień w TB i jak zamówiłem rano i od razu opłacałem to wychodziło nawet tego samego dnia i paczkę miałem na drugi dzień wieczorem. Jak po południu to wysyłka kolejnego dnia, i jeszcze kolejnego kurier u mnie. Nigdy dłużej nie czekałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.