Skocz do zawartości

Sklep twojbrowar.pl


Rekomendowane odpowiedzi

W  "Mecce" fotografów, czyli w sklepie B&H Photo Video w Nowym Jorku, kiedy są jakiekolwiek świeckie, chrześcijańskie, żydowskie czy inne święta, po wejściu na stronę wyświetla się komunikat, że można złożyc zamówienie, ale będzie zrealizowane dopiero po określonej dacie. Ten sam komunikat - dla przypomnienia - wyświetla się, kiedy składamy zamówienie. Tamten sklep prowadzą ortodoksyjni żydzi, także tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podwyżki cen nic niestety nie zrobimy. A wracając do tematu...

Profesjonalne podejście do klienta, wszystko ładnie i dobrze zapakowane, obsługa też na dobrym poziomie.

Drożdży płynnych jeszcze tutaj nie zamawiałem ale liczę, że biorą pod uwagę pogodę itp.

Faktycznie brakuje InPosta na drobne przesyłki, kurier do 30kg za 16,90zl to bardzo dobra cena.

Zasłużona nagroda PSPD, też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nogias napisał:

Na podwyżki cen nic niestety nie zrobimy

Jak to nie, żółte kamizelki, opony i na pierwszą linie barykady ;)

A inpostu raczej nie wprowadzą, bo to celowe działanie biznesowe,  żeby był droższy  kurier i to działa,  człowiek chce 100g chmielu, ale kupi jeszcze 25 kg słodu bo przecież nie będzie płacił 16 zł za przesyłkę samego chmielu.

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2018 o 13:27, Stasiek napisał:

Na stronie głównej sklepu jest informacja że jest przerwa świąteczna w dniach 21-28.12. Pewnie w ten dziwny sposób (blokując ceny) się zabezpieczają żeby ktoś nie złożył zamówienia.

 

Z tym blokowaniem cen to dla mnie parodia jakaś. Człowiek chce sobie zrobić jakiś kosztorys wydatków a tu strona in blanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię ten sklep. Jednak zakup żywych drożdży warto dokonywać w okresie wczesną wiosną lub późną jesienią. Zabezpieczone tylko folią bąbelkową. A mogliby nawet za dopłatą wprowadzić pakowanie w styropian.

 

Chmiele paskudnej jakości. Muszą mieć kiepskie warunki do jego przechowywania

 

Świetne pakowanie przypraw. O ich jakości jeszcze się nie wypowiem

 

Czas realizacji w moim wypadku zawsze był ekspresowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dziedzicpruski napisał:

 

To za co lubisz ten sklep jak podstawa jest z dupy  ?

 

3 godziny temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Głównie ceny. Już czterokrotnie porównywałem koszyk z innymi sklepami. Przy wartości ok. 200zł ten zawsze wychodził 20-30zł taniej. Procentowo jest to bardzo duża różnica. 

 

Lubisz robić kiepskie piwa, ale tanio? Twój wybór.

 

Na nowy rok życzę temu sklepowi porządnej konkurencji, bo wydaje mi się, że sodówa uderzyła im do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Przy wartości ok. 200zł ten zawsze wychodził 20-30zł taniej.

Ostatnio robilem duze zakupy wiec sprawdzalem kilka roznych sklepow pod wzgledem tego samego koszyka. I nie zauwazylem, zeby ceny w twojbrowar.pl byly nizsze niz gdzie indziej. A poniewaz nie lubię bezsensownych wydatkow szukalem takiego sklepu, gdzie kupie wszystko w jednym miejscu. Wtedy tylko raz place za przesylke. Znalazłem i nie byl to ten sklep. Co z tego, ze na kilku rzeczach oszczedzisz kilka zlotych, jak oddasz to w kosztach przesylki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wakacjach kupiłem u nich sporo chmielu i po chmiel tam nie wrócę.  Ameryka, Australia jak zwietrzała, taka sianowata. Na początku myślałem że za mało go daje, czy coś źle robię, ale piwo do którego użyłem chmieli z homebrewing, przy znacznie mniejszej ilości chmielu było intensywniejsze i świeższe. Na szczęście amerykanów było tylko kilka, a reszta to kontynentalne które w stoucie czy belgach nie grają aż takiej roli, więc powinny dać radę, ale apa/ipa jak zwietrzała.

Po za tym jeśli chodzi o wysyłkę pakowanie i tak dalej bez problemu choć zamawiałem tylko raz. Nawet chmiel ładnie próżniowo zapakowany, tylko co to zmienia jak jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio sporo narzekania na chmiel z TB, ale praktycznie zawsze nowofalowy. A jak jest z resztą? Ktoś uzywał ostatnio ich Saaza albo inne pilsowe, europejskie chmiele?

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuggles, Styrian Golding, Saaz, Lubelski, Perle i Hallertauer Mittelfruch - ok. Nowofalowe to straszna loteria w tym sklepie. Jeden jest jest aromatyczny a inny wali skarpetą. Ekuanot np. to totalny dramat - musiałem spuścić piwo w kibel bo nie dało się tego pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Także jestem zdania że chmiele są różnej jakości. Często w paczkach jest miał co sugeruje że swoje przeleżał. Ten sam chmiel często jest mniej lub bardziej aromatyczny.

Ostatnio zakupiony zestaw miał w paczce 15g mniej chmielu niż powinien mieć, a do tego zestaw okrojony o 0.4kg słodu! Niby to niewiele ale jednak niesmak pozostał. Sklep jak do tej pory nie odpisał także w przyszłości dam szansę innemu. 

Edytowane przez zegancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dziedzicpruski napisał:

Nie żebym ich bronił ( już tam nie kupuje ze względu właśnie na chmiel) , ale miał może być po prostu z końcówki opakowania zbiorczego.

Mogło tak być, niestety aromatu w nim wiele nie było. Nie mówię że każde opakowanie takie jest i każdy chmiel jest złej jakości ale od wiodącego sklepu oczekuje się dobrej jakości produktów. Pomijając już aspekt jakości chmielu to ich pomyłka na wadze przelała czarę goryczy.

 

Edit. Otrzymałem informacje zwrotną odnośnie pomyłek w zestawie Porter Bałtycki. Z treści email wynika "Przepraszamy, rzeczywiście była niezgodność z informacją na stronie. Wiążąca dla tego zestawu jest informacja w instrukcji i według tych ilości jest przygotowywany." . W ramach przeprosin dostałem dwie wysyłki gratis. Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez zegancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem już ciągnąć tematu Ekuanot z TB tutaj na forum, ale jakoś nie mogę przejść bez słowa po tym co zobaczyłem. Ale od początku. Rozmawiałem z TB nt. kiepskiej jakości chmielu Ekuanot. Rozmówca wydawał się zaskoczony tym co mówię. Odsyłałem go tutaj na forum, aby potwierdzić, że moja opinia nie jest odosobniona. Otrzymałem propozycję, że przyślą mi 100g tego samego Ekuanot za darmo tylko żeby poznać moją opinię co do zapachu. Paczka przyszła dosyć szybko - niestety po otwarciu nadal było czuć lekką skarpetę. Zadzwoniłem do TB i poinformowałem o tym, że chmiel nie pachnie za najlepiej. Rozmówca próbował bronić produktu który sprzedaje, że to prosto od dystrybutora Yakima Valley w Polsce, i że to niemożliwe żeby sprzedali tak kiepski chmiel. Po moim stanowczym oporze i powtórzeniu opinii nt jakości tego chmielu stwierdził, że zgłosi reklamację do tegoż dystrybutora na podstawie m.in. mojej negatywnej opinii jako klienta. Nie jest to kwestia jakiegoś uprzedzenia bo tak jak nadmieniłem kilka postów wcześniej, Ekuanot od innego dostawcy pachniał świeżo, bardzo aromatyczny - nie dał też piołunu w piwie. Wcześniejsze 3 warki z udziałem tego piwa poszły w kanał. Cały pozostały zapas Ekuanot z TB również. Łącznie jestem jakieś 300zł w plecy. Teraz widzę, że ten chmiel jest nadal dostępny tyle, że przeceniony zamiast zostać wycofany. Doświadczony piwowar o ile skusi się na zakup to po prostu straci pieniądze i zastanowi się na kolejnymi zakupami w tym sklepie. Zastanawiam się tylko jak ktoś początkujący się nadzieje - można się wtedy trochę zniechęcić bo oczywiście cała wina pójdzie na brak doświadczenia. Można wysnuć wniosek, że pieniążek dla TB ważniejszy aniżeli zadowolenie klientów i dbałość o to aby sprzedawane produkty były bez zarzutu. Nie można już tłumaczyć się niewiedzą. Przykre...

Edytowane przez Beier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę parę słów po tym co czytam w ostatnich postach. Pare miesięcy temu robiłem American Light z zestawu. Nie jestem początkujący, więc byłem bardzo negatywnie zaskoczony gdy w piwie wyszła straszna łodygowa goryczka, w smaku posmaki trawiaste,  a aromat był bardzo znikomy. Analizowałem co mogło pójść nie tak i jednym z przemyśleń było to,  że chmiel był kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ciekawe co piszecie. Zdecydowaną większość surowców zamawiam z TB. Jakiś czas temu kupiłem sporo starych surowców za mniej niż pół ceny od jednego piwowara. Były tam m.in chmiele. Wszystkie z browamatora, zbiór 2014 i 2015. Zrobiłem na nich AIPA i częściowo z nich APA i są to najlepsze piwa na amerykańskich chmielach wg mnie jakie do tej pory zrobiłem. Nie, żeby wcześniejsze były bardzo słabe, ale zawsze coś jakby się pałętało w aromacie. Zwaliłem to na to, że teraz bardzo fajnie mi poszły fermentacje. Wcześniej mogło z tym być trochę gorzej (za wysoka temperatura). Ale może to była też wina nie najlepszego chmielu (?).

A tak na marginesie to słody z Vikinga z tego roku są bardzo brzydkie. Te stare co kupiłem od piwowara to był Wayermann i Bestmalz. Lepsze worki z foliową wyściółką, jasne ładne słody. Te co zamówiłem teraz na jesień jakieś takie czarne. Może to wina suszy i ogólnie słabego ziarna, nie wiem. Nawet mam zdjęcie porównawcze. Na żywo różnica jest większa. Po prawej Viking po lewej Bestmalz.

IMG-20181010-WA0000.jpg

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fradio napisał:

Zrobiłeś Aipa na 4 letnim chmielu i to jest najlepsza która ci wyszła? To chyba wszystkie poprzednie miały infekcję albo czegoś nie rozumiem.

Czegoś nie rozumiesz. Kurła w 2014r w Browamatorze to były chmiele a nie to co teraz jakieś siano wysyłajo, bo za duży popyt ;-). A tak serio to AIPA robiłem 2 razy, ale ogólnie to potwierdzam, że te dwa o których pisałem wyżej to jedne z najlepszych piw na amerykańskich chmielach jakie zrobiłem. Z tego co wiem to gość od którego to kupowałem trzymał to w zamrażarce (to zdobywca pucharu pspd, więc jestem w stanie uwierzyć). No i jak te piwa tak dobrze wyszły to myślałem, że to zasługa dobrej fermentacji, bo się do tego przyłożyłem, zwłaszcza przy AIPA. A jak czytam ten wątek ostatnio to po prostu naszły mnie pewne wątpliwości. Nie twierdzę, że mam rację, że to wina chmieli z TB, ale jakaś tam lampka się zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie neguje tylko ciężko mi sobie to wyobrazić jak chmiel który tyle leżał jest w stanie dać taki efekt. Kiedyś zamówiłem chmiel z jakiegoś sklepu nie związanego z piwowarstwem, przy okazji zamówienia ojca pomyślałem że dorzucę sobie kilka chmieli to myślę że lepszy efekt bym osiągną sypiąc siano czy cokolwiek innego, mosaic nie do odróżnienia z lubelskim...  Z TB USA/NZ 2017 też kiepski, chociażby w porównaniu do HB, choć kontynentalne wydają się ok, nie czuję jakiś nieprzyjemnych aromatów, choć idą do piw mało chmielonych, więc mają lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, darinho napisał:

Czegoś nie rozumiesz. Kurła w 2014r w Browamatorze to były chmiele a nie to co teraz jakieś siano wysyłajo, bo za duży popyt ;-). A tak serio to AIPA robiłem 2 razy, ale ogólnie to potwierdzam, że te dwa o których pisałem wyżej to jedne z najlepszych piw na amerykańskich chmielach jakie zrobiłem. Z tego co wiem to gość od którego to kupowałem trzymał to w zamrażarce (to zdobywca pucharu pspd, więc jestem w stanie uwierzyć). No i jak te piwa tak dobrze wyszły to myślałem, że to zasługa dobrej fermentacji, bo się do tego przyłożyłem, zwłaszcza przy AIPA. A jak czytam ten wątek ostatnio to po prostu naszły mnie pewne wątpliwości. Nie twierdzę, że mam rację, że to wina chmieli z TB, ale jakaś tam lampka się zapaliła.

Wierze że Waldek przechowywał w super warunkach. Nie można niestety porównywać chmieli z poszczególnych roczników. Różnia sie aromatami oraz zawartościa alfakwasów.Chmiele z "tego samego rocznika" w różnych sklepach bardzo sie różnią. Mam porównanie pomiędzy chmielami zakupionymi w oryginalnych opakowaniach 5kg a kilkugramowymi ze sklepów piwowarskich. Nie wspomnę o dużych różnicach w deklarowanej zawartości alfakwasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fradio napisał:

ciężko mi sobie to wyobrazić jak chmiel który tyle leżał jest w stanie dać taki efekt

 

To proste, jak  te nowsze nie dają żadnego efektu to stary  który ma coś wspólnego z deklarowaną odmianą  (a może nawet nią jest) da zadowalający wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że na nawet dobrze przechowywany chmiel, po takim czasie na wiele się nie nada. Widać się myliłem, ale w sumie to dobrze, bo przechowujac w zamrażalniku nie trzeba się martwić by jak najszybciej zużyć. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.