Skocz do zawartości

Sklep twojbrowar.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dopytywałem i jest szansa iż po nowym roku wprowadzą większe zestawy surowców. Mój garnek ma 40l więc 2x20l to za dużo, a 25 już mi nie wystarcza ((

Bez problemu Spokojnie warzyłem 40L warki w garze 40L - menisk wypukły, dolewanie końcówki wysłodzin w trakcie odparowywania, rozrzedzanie brzeczki po gotowaniu zimną wodą (przy okazji szybkie zejście poniżej progu 80 C) etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w twójbrowar surowce za ok. 200 zł, mieli akurat jako jedyni wszystko co mi było potrzebne - tak wynikało przynajmniej z ich strony. Po 5 dniach od złożenia zawiadomienia otrzymuję na maila informację, że nie mają słodów orkiszowego i diastatycznego. Odpisuję im, zeby wysłali bez nich, bo i tak długo czekam na przesyłkę. Po 3 dniach odbieram telefon, że drożdży Wyeasta do Kolscha tez nie maja i czy mogą dać inne. Odpowiedziałem im, że mam w planie Kolscha więc potrzebuje tych własnie drożdży ( mam zaplanowane warki późniejsze z wykorzystaniem gestwy po nich). Potem mam na maila informację o wysłaniu przesyłki kurierem a po chwili, że przesyłka została wycofana od przewoźnika. Wczoraj po tygodniu od złożenia zamówienia odebrałem w końcu przesyłkę.

 

Podsumowując - nie zrobie planowanej warki, bo okazało się, że "niespodziewanie" stwierdzono brak 3 kluczowych dla mnie produktów.

Czas realizacji jeszcze do przełknięcia (szczególnie w porównaniu z "browAMATOREM")

Jak ktoś planuje warzenie w oparciu o zamówione w tym sklepie surowce, niech bierze poprawkę, że czegoś może "niespodziewanie" zabraknąć.

Dla mnie zakupy w tym sklepie to juz historia wolę dopłacić te 2-5 zł na całej paczce i zamówić wszystko w CP - tam mnie jeszcze nie zawiedli no i mam surowce zawsze 3 dnia po złożeniu zawiadomienia a dalej niż ja od Opola chyba nie da się mieszkać.

Edytowane przez mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwalę TB. Przez moje nieogarnięcie, jak odbierałem na miejscu, nie zobaczyłem, że drożdży mi nie zapakowali - a ja mówiłem, że wszystko się zgadza i sprawdzilem. Rzecz jasna, zrobiłem chyba ekscepcję dla słowa "sprawdziłem", bo jak się okazalo - nie sprawdziłem. Następnego dnia podjechałem i na słowo uwierzyli, że nie dali i nie kantuje nic.

 

Problemu z kontaktem zero, często dzwonilem o 11-12 jak byłem w pracy. Fakt - umiejscowienie to żałoba, z Biskupina dojechać do nich po 16 (pracuję na Strzegomskim) i do domu - drmat, 18:30 najwcześniej jestem. Ale ogólnie polecam, można pogadać, doradzą - wszystko w porządku. Przynajmniej dla kogoś z Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem sytuację, że zapomnieli czegoś zapakować - raz paczki chmielu, raz słodu. Jeden telefon, uwierzyli mi na słowo, że brakowało i wysłali. Brakująca rzecz była po 2 dniach. Więc pomimo tego, że zdarzy im się o czymś zapomnieć, bardzo polecam sklep za uczciwość i partnerskie podejście do klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie ani razu nie miałem problemu, żeby czegoś nie dosłali - za to doceniam bardzo dobry kontakt i telefoniczny i mailowy, szybkie wysyłki (w moim doświadczeniu to chyba najszybciej wysyłający sklep ze wszystkich, z których korzystam) i bardzo szeroką ofertę słodów i chmieli.

 

Dodatkowo fantastycznie pakują śrutowane słody w gruuube plastikowe worki. Ich worek nigdy mi się nie przerwał, a zdarza mi się to regularnie u innych dostawców.

 

ja zdecydowanie polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy raz spotykam sie aby sklep internetowy czekal z wysylka na ostatni dzien (w regulaminie 5dni roboczych).

Standardem w innych sklepach jest ze zamawiam do godziny 12 a paczka dociera na nastepny dzien. Na pewno nie powtorze tutaj zamowienia, nie polecam!

Wracam do konkurencji, bedzi szybko, sprawnie i dostane po 30 min maila, ze paczka jest pakowana.

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam sie aby sklep internetowy czekal z wysylka na ostatni dzien (w regulaminie 5dni roboczych).

Standardem w innych sklepach jest ze zamawiam do godziny 12 a paczka dociera na nastepny dzien. Na pewno nie powtorze tutaj zamowienia, nie polecam!

Wracam do konkurencji, bedzi szybko, sprawnie i dostane po 30 min maila, ze paczka jest pakowana.

Pi

Piwowarstwo uczy cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam sie aby sklep internetowy czekal z wysylka na ostatni dzien

Pewnie siedzieli w magazynie przed ekranem wyświetlającym historię przelewów przychodzących i grali w karty śmiejąc się do rozpuku

knut_berlin_polar_bear.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w dzisiejszych czasach umiejętność korzystania z kalendarza jest równie przereklamowana jak czytanie ze zrozumieniem czy podstawy matematyki. Ostatnie 5 dni roboczych to - 5 stycznia, 2 stycznia, 29-31 grudnia. Czyli okres gdy z jednej strony masa urlopów, z drugiej piwowarzy po przerwie świątecznej dokupują zapasy. A każdy chce mieć odmierzone, ześrutowane, zapakowane próżniowo i bezpiecznie i jeszcze najlepiej wysłane tego samego dnia co zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwosc swoja droga. Jezeli jeden sklep potrafi a drugi nie to znak ze co jest nie tak.

Jestem przyzwyczajony do zamowien w sklepie i na nast dzien paczka u mnie. :)

Ps. Wysylka za pobraniem.

Rozumiem, że w swoim super sklepie złożyłeś identyczne zamówienie w tym samym czasie - wiesz, żeby było co porównywać i nie wyjść na durnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, bardzo lubię TB i często tam kupuję, ale w kwestii szybkości realizacji zamówień na pewno mogą jeszcze sporo poprawić. Zdarza się że wyślą paczkę szybko, ale w większości przypadków musiałem czekać 3-4 dni. Są sklepy które większość zamówień realizują błyskawicznie. Jeśli ktoś jest niecierpliwy, albo działa w modelu "w czwartek zamawiam, w sobotę warzę", to TB rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem.

 

Z góry wyjaśniam: nie składałem identycznych zamówień, ale porównywalne, bo zawsze zamawiam składniki na 3-4 piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB i często tam kupuję, ale w kwestii szybkości realizacji zamówień na pewno mogą jeszcze sporo poprawić.

A z tym się jak najbardziej zgodzę - w poniedziałek nie odebrałem swojego zamówienia, chociaż byłem na miejscu, taką mieli kolejkę. Nie chciałem się wcinać a nie miałem też czasu czekać. Niemniej jednak nawet nie mając pojęcia o statystyce każdy zdrowo myślący człowiek nie oprze swojej oceny na tak małej próbce. Nie wspominam nawet o tym że ostatnie dni to dość gorący okres a witryna sklepu wita klientów wielkim bannerem z którego można spokojnie wywnioskować, że się zamówienia spiętrzą, bo kolega się nie pochwalił kiedy zamówienie składał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam dni kalendarzowe tj 8 dni od zlozenia zamowienia do wysylki. Dni robocze 4 tak jak jest w regulaminie. Nie mam o to pretensji bo regulaminy czytam. :)

Chcialem tez sprawdzic wasze recenzje odnosnie czasu realizacji i niestety sie potwierdzily.

Dla mnie jako konsumenta 4dni na wysylke to totalna porazka. Takie moje zdanie.

 

W konkurencji 25kg srutowanego slodu, zamowionego w czwartek o godz 10:45 dociera do mnie dni nastepnego. :) To sie nazywa dbac o klienta.

 

Ps. Na pewno plus dla sklepu za duza ilosc chmielu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co halo , w tym sklepie kupuję regularnie . Zamówienia tylko raz pocztą realizowałem ( nie było problemów ) , reszta odbiór na miejscu . Dzwonię mówię o której i w jaki dzień będę po odbiór i tyle . Powiem tak , chłopaki w ilości dwóch ;) , nie siedzą , cały czas robią , warunki i lokalizacja jaka jest taka jest ale to ich wybór i strategia sprzedaży też ich . Widocznie tak to widzą , a klientów im raczej nie brakuję . Oczywista sprawa że ile klientów tyle życzeń i opinij , wszystkim też nie dogodzisz , będąc kiedyś u nich też zwróciłem uwagę że pewne słody nie idzie kupić w tych ilościach jakie by mnie pasowały , ale nie mam pretensji o to , takich jak ja jest sporo i każdy widzi to inaczej , tylko utrzymywać ten sklep będą oni ;) . Jest pewna kalkulacja pomiędzy kosztami , czasem pracy a sensem tegoż zajęcia . Każdy może zrobić taki sam sklep a może nawet i lepszy i pokazać jak trzeba handlować ;) . Może trochu bronię chłopaków ponieważ wiem że prowadzenie takiego interesu nie jest proste i nie jest to łatwy kawałek chleba . A na pewno starają się i klienta nie lekceważą . :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się różnimy kolego profiku - dla mnie poczekanie 4-5 dni to nie problem, bo piwa planuję często z miesięcznym wyprzedzeniem. W sumie z usług TB nie korzystam zbyt często, ale jeśli już to właśnie ze względu na wybór chmieli, drożdży i słodów specjalnych i pod tym względem konkurencji nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się różnimy kolego profiku - dla mnie poczekanie 4-5 dni to nie problem, bo piwa planuję często z miesięcznym wyprzedzeniem. W sumie z usług TB nie korzystam zbyt często, ale jeśli już to właśnie ze względu na wybór chmieli, drożdży i słodów specjalnych i pod tym względem konkurencji nie mają.

 

Generalnie dla mnie to tez nie poblem, ale...

 

Lubie dostawac paczki dzien, dwa po zamowieniu i zawsze tego wymagam od sklepow internetowych. Nie chodzi o planowanie bo to chyba kazdy robi tylko o zasade. :)

 

Chcialem tylko wyrazic opinie ot tyle. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla mnie to tez nie poblem, ale...

 

Lubie dostawac paczki dzien, dwa po zamowieniu i zawsze tego wymagam od sklepow internetowych.

Czyli generalnie nie polecasz (więcej - nie polecasz!) li tylko na podstawie swoich wyobrażeń i tego co lubisz. Co więcej - sam potwierdzasz że TB się wyrobiło w regulaminowym czasie, bo regulaminy czytasz. Żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.