Skocz do zawartości

Sklep twojbrowar.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam pretensji, że mają taką lokalizację, ale mogliby uruchomić odbiory inne niż kurier, zwłaszcza, że nie mają zawsze otwarte. Np nie mam szans podjechać do nich w godzinach pracy, co jest dla mnie najwygodniejsze i nie mam korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Bzdzionek pisze o chmielach i przechowywaniu to prawda, rozmawiałem już z kilkoma piwowarami na ten temat, w zamrożonym chmielu następuje jakaś tam degradacja olejków eterycznych tak jak w kawie i zaleceniem plantatorów i hurtowników jest przetrzymywanie chmielu w temperaturze ciut powyżej zera

Także uzyskałem taką informację i przestałem mrozić zarówno kawę jak i chmiele

 

Przydałaby się zgrzewarka próżniowa na wyposażeniu browaru ;)

Przekonuję moją LP, że bardzo by się jej ;) przydał taki gadżet w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Undeath dnia 03 wrzesień 2014 - 08:24 napisał

 

 

To co Bzdzionek pisze o chmielach i przechowywaniu to prawda, rozmawiałem już z kilkoma piwowarami na ten temat, w zamrożonym chmielu następuje jakaś tam degradacja olejków eterycznych tak jak w kawie i zaleceniem plantatorów i hurtowników jest przetrzymywanie chmielu w temperaturze ciut powyżej zera

 

Także uzyskałem taką informację i przestałem mrozić zarówno kawę jak i chmiele

Powiem że przewertowałem sporo źródeł (m. in. For love of hops Hieronymusa) i nigdzie nie znalazłem takiej informacji, wszędzie jest co najmniej -4°C, im mniej tym lepiej, więc jeśli to prawda to jest jakaś dziwna tajemnica w branży :)

Jedynym rozsądnym wytłumaczeniem jakie przychodzi mi do głowy, jest to, że w procesie zamrażania ulegają uszkodzeniu mieszki (czy jak to się nazywa) lupulinowe, w wyniku zwiększania objętości przez lód, co zwiększa parowanie olejków, mimo niższej temperatury.

Tylko wtedy trzymanie w temperaturze powyżej 0°C ma sens tylko wtedy, gdy chmiel nigdy nie został zamrożony, a jakich warunkach dociera on do Polski to pewności nie ma, ani że ktoś w sklepie/plantacji go nie zamroził.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na beersmith podcast chyba też podobną rzecz słyszałem. Gość z plantacji się wypowiadał, że najlepiej jakby zaraz po wysuszeniu szybko chmiel był zamrożony i w takiej postaci trafiał do piwowara domowego. Jak z mięsem. ;) dokładnego źródła nie podam bo te podcasty mają po 40minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w TB wkurzają tylko dwie rzeczy: chore koszty przesyłki za pobraniem i brak jakiegokolwiek kontaktu po złożeniu zamówienia, przychodzi tylko mail z automatu i potem ciiiiiiszaaaa i nie wiadomo czy tam się w ogóle coś dzieje, czy brakuje czegoś, czy przesyłkę dostanę w tym, czy następnym tygodniu czy w ogóle nie dostanę. To moim zdaniem takie niefajne trochę bez info choćby "przesyłka zostanie wysłana w ciągu 2-3 czy 3-4 dni roboczych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w TB wkurzają tylko dwie rzeczy: chore koszty przesyłki za pobraniem i brak jakiegokolwiek kontaktu po złożeniu zamówienia, przychodzi tylko mail z automatu i potem ciiiiiiszaaaa i nie wiadomo czy tam się w ogóle coś dzieje, czy brakuje czegoś, czy przesyłkę dostanę w tym, czy następnym tygodniu czy w ogóle nie dostanę. To moim zdaniem takie niefajne trochę bez info choćby "przesyłka zostanie wysłana w ciągu 2-3 czy 3-4 dni roboczych".

Chyba jestem jakimś szczęśliwcem, bo odpowiedzi na maile też dostaję bardzo szybko (choć muszę przyznać, że dość dawno nie wysyłałem maili z zapytaniami. Może coś się zmieniło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie wiem jaki by miał być dodatkowo kontakt po złożeniu zamówienia. Jak na razie tylko raz mi się zdarzyło by wysyłka nastąpiła później niż 2 dni po zaksięgowaniu wpłaty. A z zapytaniami mailowymi widać też miałem szczęście i odpowiedzi dostawałem. Ostatnio nawet sami do mnie napisali, że już są na stanie drożdże o dostępność których pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie miałem problemów z TB. To co chciałem to miałem. Nawet smsa wysłałem iż mają problem na stronie. Zaraz dostałem smsa zwrotnego iż usterkę naprawili/poprawili i mogę dalej dokonywać zakupów. Czas realizacji zamówienia do 3 dni roboczych. Mi to lotto co się dzieje z przesyłką, bo prędzej czy później kiedyś tam dojdzie. Meil mi wystarczy o następującej treści : zamówienie zostało zrealizowane i wysłane na adres ..... :)

P.S. Nigdy nie robię zakupów na ostatnią chwile. Zawsze robię z tygodniowym wyprzedzeniem :D Może i dlatego nie mam problemów i się nie denerwuje kiedy będzie ta przesyłka. Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że może trochę zbyt emocjonalnie podszedłem do tego zamówienia, bo miałem też cholernie zły dzień i chyba nieco przesadziłem z oceną za co przepraszam, trochę zimnej wody by się czasem przydało, tym bardziej, że pakę przed chwilką otrzymałem. Wiem, że trzeba być cierpliwym i przeważnie takie jestem, ale czasem jak się za dużo rzeczy nazbiera w jednym okresie, to się różne rzeczy dzieją,co widać po mojej ni do końca sprawiedliwej ocenie.

 

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też muszę ponarzekać. Wysłali mi 50g chmielu zamiast 100g. Nie kazałem specjalnie dosyłać tylko żeby dosłali w następnym zamówieniu. Za każdym zamówieniem się upominam i jakoś nikt nie raczy dołożyć zaległego towaru za który zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei napisze, ze TB przyslal mi niegdys zle drozdze. Na swoj koszt wyslali mi inne.

W weekend zrobilem zakupy i zlozylem zlecenie przelewu - w poniedzialek u nich na koncie, w srode paczka do odbioru.

 

Ja mam w sumie chyba tylko dobre/bardzo dobre doswiadczenia z tym sklepem.

 

Poza tym jako jedyni maja w miare rozsadny wybor chmielu w szyszkach, inne sklepy oprocz CP najwyrazniej nie zauwazaja potrzeb osob innych niz te stosujace granulaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak: w poniedziałek wieczorem robie przelew. W środe wieczorem jest że wpłata w płynęła i paczka jest u mnie w piątek. Jak przelew zrobie we wtorek to już w tym samym tygodniu nie dostanę. Więc coś tu słabo z wysyłką i przelewy na pewno nie chulają tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejne zamówienie w TB - zamówiłem (25 różnych rzeczy) w środę o 16 (robiąc od razu przelew z innego banku niż bank docelowy), właśnie otrzymałem paczkę. Otworzyłem karton, wszystko w całości, dobrze popakowane (muszę tylko sprawdzić czy zgadza się zawartość). Chłopaki dorzucili jeszcze gratis, który co ciekawe przyda się. Wszystko zajęło 43h. Dodatkowo zamawiałem 2 paczkę 30 minut po tej pierwszej i jest ona już w doręczeniu.

 

Co prawda nie zawsze udawało się, że zamówienie było w tak krótkim czasie, ale nigdy też nie zdarzyło się żeby trwało to dłużej niż 4-5 dni (od momentu zamówienia do otrzymania paczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poszliśmy trochę w typowe polskie narzekactwo i zaglądanie do cudzej kieszeni.

Uważam ten sklep za wygodny, bo:

- zawsze jest wszystko co potrzebuję,

- mam bardzo blisko,

- zamówienie jest gotowe błyskawicznie.

 

Nie znam się na jakości chmielu, więc nie wiem, może komuś innemu coś niepasować w aromacie czy smaku - ja jestem daltonista sensorycznym.

Ale lekką przesadą jest podnosić jako skandal jakie sklep ma marże. Ktoś prowadzi jakaś działalność, coś sobie kaluluje, i to jego sprawa. Albo klientów ma, albo zdegustowani odchodzą gdzie indziej, i ten ktoś idzie na zieloną trawkę. Wolność gospodarcza tak właśnie się objawia, jej przeciwieństwo i odgórne ustalanie cen przerabialiśmy od 1945 do 1989.

Zawsze mnie bawi jak to wszyscy narzekają że im się za mało płaci, natomiast wszyscy inni powinni dla nas pracować za darmo (sprzedawcy, muzycy, programiści, mechanicy samochodowi, hydraulicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zlozylem zamowienie 11.11.2014 i dopiero wczoraj dotarlo,takze w moim przypadku wysylka nie zbyt ekspresowa..dodatkowo po kilku dniach zadzwonil Pan i mowi ze sie chmiel skonczyl i tego zestawu surowcow nie moga mi wyslac. Wybralem inny. Jeszcze nie wiem czy wszystko dostalem co zamowilem bo jestem w delegacji. Jutro edytuje i dam znac. Jak na pierwsze zamowienie u nich to sie troche zawiodlem.

 

EDIT:

 

Niby wszystko się zgadza, tylko termometru piwowarskiego mi nie wysłali..a miałem w ten weekend warzyć :/ Najważniejszej rzeczy zapomnieli zapakować, zadzwoniłem i powiedzieli ze doślą. Będę musiał sobie poradzić jakoś inaczej z innym termometrem..

Edytowane przez GTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi tam nie przeszkadza że wysyłają faktycznie po paru dniach. Żeby nie szło dłużej niż tydzień, biorę wysyłkę za pobraniem, co pewnie jest złudne że przyśpieszy termin relizacji. Po zamówieniu w okolicach tygodnia jest. Z czego ogólnie jestem zadowolony, zamówienia robie wcześniej. Dzisiaj dokończę koszyk który będę zużywał na początku stycznia.

Dlatego powodów do narzekań nie mam :)

W ofercie mają to czego potrzebuje z czego jestem najbardziej zadowolony. Bardziej mogę się doczepić do kosztów wysyłki ale cóż trzeba z nimi żyć. Nie mam w okolicy sklepu dobrze zaopatrzonego- chyba że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.