Skocz do zawartości

Cydr + cynamon


amorph

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić cydr z dodatkiem cynamonu. Piłem Dobroński z cynamonem i bardzo mi smakował. Tylko nie wiem ile dodać cynamonu i w jakiej formie. Czy laski i mielony? Mam cydr w fermentorze już 3 tydzień. Myślę zeby dodac teraz na cos a'la cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż tyle drożdży ponownie osiadło? W cydrze, podobnie jak w białych winach utlenienie jest dużo bardziej wyczuwalne niż w piwie. Bardziej szanujące się winnice kupują specjalne, bezślimakowe pompy do tłoczenia soku/wina, a ortodoksi już nawet przelewają grawitacyjnie białe wina długo dojrzewające. Tak więc jeśli nie musisz, to nie przelewaj po raz kolejny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten osad to pewnie w dużej części efekt klarowania bo użyłem soku z championów, który był bardzo mętny. Przy przelewaniu staram się w ogóle nie napowietrzac czy to piwa czy cydru. Rurka ląduje na dnie zbiornika i jest cały czas pod powierzchnią płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie w podobnej materii. Za późno wpadłem na pomysł cynamonu żeby go dodać w lasce na cichą. Czy miałoby sens żeby dosypać trochę mielonego cynamonu (przyprawy z saszetki) do butelek przy rozlewie? Dodaję również cukier do refermentacji. NIe zrobi mi to później jakiegos gushingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karmelsik napisał:

Mam pytanie w podobnej materii. Za późno wpadłem na pomysł cynamonu żeby go dodać w lasce na cichą. Czy miałoby sens żeby dosypać trochę mielonego cynamonu (przyprawy z saszetki) do butelek przy rozlewie? Dodaję również cukier do refermentacji. NIe zrobi mi to później jakiegos gushingu?

 

będziesz miał srogi gushing jeśli to zrobisz. jak już to zamaceruj parę lasek cynamonu i wlej przed rozlewem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.