Skocz do zawartości

Zielone butelki


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może jest trochę obok piwowarstwa właściwego, ale zastanawiam się po co wprowadzono do użytku zielone butelki skoro nie są w stanie chronić piwa przed światłem tak dobrze jak te brązowe? Oczywiście są marki typu Lech które dzięki zielonej butelce próbują wykreować wizerunek "supermodnego imprezowego piwerka" dodając tam jakieś wypustki czy bawiąc się kształtem. Ale obok tego znajduje się np. Łomża i Namysłów które leją do butelek prostych jak cep tylko, że zielonych. Obołoń pakuje do zieleni nawet piwo ciemne co moim zdaniem wygląda słabo (przynajmniej na półce sklepowej) . Dlaczego browary się na to decydują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Niektóre marki piwa od zawsze mają ten charakterystyczny zapaszek skunksa... lub skuna ;) To raz.

 

Dwa: zielone szkło produkuje się z dużo większą ilością niskogatunkowej stłuczki (czyli mieszanki dowolnego wytłuczonego szkła). Są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko piana jak z Ludwika

O gustach się nie dyskutuje :P

Jak ktoś nie ma, to trudno żeby dyskutował :P

każdy jakiś ma ,i jeśli komuś smakują piwa z zielonych to to jest jego gust ,ty masz taki że one tobie nie smakują

może ktoś po prostu nie lubi goryczki większej jak 20IBU albo aromatu chmielowego

dam sobie coś uciąć że kiedyś te piwa piłeś i ci smakowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, ktorzy spytani o to jakie piwa lubia, odpowiedza: zielone. Troche jak kobiety i samochody

129780904763494880.jpg

Nawet bąbelki pięknie osiadają na szkle :smilies:

 

Raz je kupiłem, jak dla mnie na tamten czas co je piłem - nie do wypicia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy jakiś ma ,i jeśli komuś smakują piwa z zielonych to to jest jego gust ,ty masz taki że one tobie nie smakują

może ktoś po prostu nie lubi goryczki większej jak 20IBU albo aromatu chmielowego

Jeżeli spróbował piw z goryczką większą niż 20 IBU i stwierdzi, że nie lubi goryczki to OK. Natomiast określanie piwa po kolorze butelki jest trochę kuriozalne, jak myślisz?

 

dam sobie coś uciąć że kiedyś te piwa piłeś i ci smakowały

mogę wybrać co masz sobie uciąć :D ? Piwa piłem, ale dla mnie to był jeden pies. I próbowałem zrozumieć, czym różnią się jedne od drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa ludzie, ktorzy spytani o to jakie piwa lubia, odpowiedza: zielone. Troche jak kobiety i samochody

Przez większą część studiów piłem tylko piwo z zielonej butelki, najczęściej Lech, przy odrobinie ekstrawagancji Peroni albo Pilsner Urquell. Jeśli piwo nie było w zielonym szkle, to mi nie smakowało. Nie umiem wyjaśnić dlaczego tak było :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że będzie 0,5 grosza ,rocznie przy tych ilościach jest już spor kasy

Jednak muszę pociągnąć jeszcze dalej bo ta sprawa mi nie daje mi spokoju :)

 

Dlaczego więc wszystkie piwa mocno budżetowe (albo inaczej pisząc szczyny i mózgotrzepy) zamykane są zawsze w brąz? Rozumiem kreację wizerunku Tatry czy Harnasia. Wiadomo, góry, męskość, bezkompromisowość, brąz. Jednak taki Wojak wręcz prosił się o tańszą, zieloną butelkę i budowaniu skojarzeń z żołnierskim mundurem i wiosennym poligonem. Kurde, muszę się spytać czy nie chcą kogoś zatrudnić :cool: .

 

No i w końcu są jeszcze produkty gdzie żaden konsument nie zwraca uwagi na nazwę, nie zwraca uwagi na etykiety i na zieloną butelkę też by nie zwrócił uwagi bo estetyka nie jest wcale ważna przy zakupie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.