Skocz do zawartości

Wspólne warzenie w Białymstoku 22.08.2009


adanjan

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich chętnych (piwowarów, piwowarki, przyszłych piwowarów i innych) na wspólne warzenie piwa w najbliższą sobotę 22.08. Impreza dzięki uprzejmości kolegi Madar50 odbędzie się w terenie (około 8km od Wizny). Zaczynamy przed południem, w planach poza piwnymi warsztatami będzie też grillowanie i ognisko, oraz degustacja naszych piw. Impreza jak najbardziej rodzinna, warto zabrać współmałżonka czy dzieciaki. Chętnych proszę o kontakt na PW, podam szczegóły. Jeśli ktoś potrzebuje transportu to na pewno znajdzie się miejsce w samochodzie któregoś z jadących piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję namiary na miejsce warzenia.

 

Góra Strękowa 22-23.08.2009

Namiary GPS N 53,213537 E 22,489733

 

Mapa - http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=G%F3ra+Str%EAkowa%2C+&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=54&y=20

 

 

 

Namiary na inne forum - winiarzy - gdzie odbywały się zloty w tym że miejscu http://swimp.home.pl/forum/viewthread.php?tid=21232

 

Pozdrawiam i zapraszam

Edytowane przez Madar50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne informacje odnośnie naszego spotkania:

1) w planie warzenie piwa według receptury kolegi Madar50, czyli piwo niespodzianka,

2) warzenie zaczynamy o 11, warto więc przyjechać co najmniej ze 30 minut wcześniej

3) kolega Madar50 zorganizował pieczone jagnię jako tło dla pitych domowych piw

4) skoro główne danie jest już zapewnione każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą ewentualne dodatki do jedzenia i picia

5) mile widziane wzięcie piw domowych do wspólnej degustacji i do wymiany (zwłaszcza dla niepijących kierowców)

 

zapraszam raz jeszcze! Proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po imprezie!

Było super, jak zawsze można liczyć na naszych podlaskich piwowarów (w sumie było 14 dososłych osób [5 piwowarów z żonami i przyjaciele) i dwie małe dziewczynki]! Organizacja kolegi Adama (Madra50) to perfekcja. Wszystko dopiął na ostatni guzik z pieczonym baranem (palce lizać) włącznie! Bardzo dziękuję Adamowi i wszystkim przybyłym. Mam nadzieję, że takich imprez będzie coraz więcej. Oczywiście poza aspektami towarzyskimi jak zwykle można było wymienic się doświadczeniami i pogadać o tym jak robią to inni :)

 

Zdjęcia umieściłem w galerii, ale zamieszczam je też poniżej.

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna galeria :)

Kto nie widział http://www.piwo.org/galeria/thumbnails.php?album=98 :)

ale ile się namęczyłem zanim udało sie mi umiescić zdjęcia....(to był "mój pierwszy raz), co chwilę coś mi się krzaczyło i lądowałem na pustej stronie, dopiero znaczące zmniejszeni rozmiaru zdjeć jakoś pomogło (choć wcześniej spełniały narzucone kryteria rozmiaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręciliście cuś do naszego spotu?

niestety nie' date=' totalnie wyleciało mi to z głowy, a faktycznie był to zakomity moment warzenia w ogrodzie, niestety, tak to jest jak warzeniu towarzyszy degustacja :)[/quote']

Szkoda, bo okolice patriotycznie nastrajały :)

Niestety nie byłem tam nigdy :)

Zostało coś więcej z umocnień z 1939 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo okolice patriotycznie nastrajały :)

Niestety nie byłem tam nigdy :)

Zostało coś więcej z umocnień z 1939 ?

Zapraszam, podlasie to naprawde ciekawy region, znajdą się i historyczne miejsca i przede wszystkim fantastyczne krajobrazy. To naprawdę region żubra (ale tego prawdziwego nie z Dojlid ;-) i domowego piwowarzenia, choć jeszcze nas mało.

 

Bunkrów i różnych umocnień wojenny w regionie trochę pozostało, warto zobaczyć np. Twierdzę w Osowcu (choć to głównie okres I Wojny Światowej) lub http://www.lo-drohiczyn.home.pl/pl/szlakb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.