Skocz do zawartości
krab84

[Giełda] Wspólny zakup chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję chętnych do wspólnego zakupu chmielu z tego źródła:

http://www.simplyhops.com/2012

Chmiel Nugget 5kg granulat T90 ze zbiorów z 2012 roku w cenie bardzo atrakcyjnej 22,27 funtów

Po doliczeniu kosztów przesyłki 10,82 funta, i płatności kartą, koszty powinne się zamknąć w kwocie 180zł co daje 36zł/kg.

Ja chętnie bym przygarnął 2 kilogramy. Mieszkam w Gdańsku więc zapraszam do współpracy osoby z Trójmiasta i okolic, ja nie mam niestety czasu na dystrybucję i wysyłanie w świat.

Sposób dostawy: Odbiór osobisty

Koszt dostawy: 0

Alfa kwasy: 11.5 - 14.0%

Data ważności: ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się nie znam, ale jaki jest sens kupować stary chmiel? W dodatku z zagranicy? Nawet jeśli miałby być tani.

Zakładasz z góry, że jak chmiel jest stary to nic nie warty. A to nie jest zwietrzały chmiel do lambica trzymany przez dwa lata luzem na podłodze na strychu, tylko oryginalnie zapakowany próżniowo w hermetycznie szczelny materiał, przechowywany w niskiej temperaturze. Więc nawet jak stracił trochę na jakości, to niewiele. Tak się składa, że używałem tego chmielu, właśnie ze zbiorów z 2012 i miałem dobre efekty i uważam, że jest lepszy niż polskie chmiele. Po pierwsze jest o połowę tańszy niż najtańsze polskie, po drugie można go użyć mniej niż polskich i mieć ten sam efekt, po trzecie z racji, że używa się go mniej, to są mniejsze straty brzeczki po gotowaniu. Podsumowując, ja widzę sens w kupieniu niezłego chmielu w bardzo niskiej cenie.

A tak na marginesie to wszystkie chmiele obecnie dostępne na rynku są stare bo mija już prawie rok od zbiorów. ( Z wyjątkiem tych z nowego świata oczywiście)

I jeszcze Nugget, zwykły chmiel goryczkowy.

Ja na goryczkę sypię chmiel goryczkowy i nie widzę w tym nic zdrożnego. Natomiast gdyby w tej cenie był dobry aromatyczny to bym taki zaproponował, uwierz. Niestety takie są dużo droższe więc zakup nawet większej ilości już nie jest tak opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze jest o połowę tańszy niż najtańsze polskie

Jesteś pewien? Sam kupowałem w zeszłym roku sporo taniej za kilogram niż to co proponujesz. Świeżutki granulat rzecz jasna, a nie resztki magazynowe.

po drugie można go użyć mniej niż polskich i mieć ten sam efekt

O połowę mniej niż chmielu o porównywalnym poziomie alfakwasów (np Herkules, czy Magnum)?

A tak na marginesie to wszystkie chmiele obecnie dostępne na rynku są stare bo mija już prawie rok od zbiorów.

Jak już wcześniej pisałem może się nie znam, ale widzę subtelną różnicę w używaniu chmielu ze zbiorów 2013 w 2014 roku, a używaniu chmielu ze zbiorów 2012 w 2015 roku.

No ale to Twoje piwo i Twoje decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi