Skocz do zawartości

Gozdawa PAY7


kolaborant2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowilem uwarzyc Swiateczne Ale, i tu pojawia sie moje pytanie. Jak myslicie czy moge dac drozdze Gozdawa PAY7? Posiadam takie albo gestwe S-04. Ktore beda lepsze??Dziekuje za wszystkie rady.

Edytowane przez kolaborant2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne i drugie bez rewelacji ,zresztą i tak pewnie przyprawy wszystko przykryją

przy świątecznym drożdże nie mają aż takiego znaczenia ,można dać takie co nie wprowadzą dodatkowych aromatów,a można np. T58

ja bym dał gęstwę z S-04 a te gozdawy zostawił (bo ich nie znam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużą warkę planujesz? jeśli masz warunki na podwójną warkę .... to wiesz co z nim zrobić :D Na pojedynczą warkę dałbym PAY7 i zaserwował dolny zakres temperatur. S-04 większość zna, bądź pionierem :D ja do tej pory zużyłem tylko west coast, BFSAY i CBW z gozdawy, do BFASY wróciłem drugi raz bo mi pasowały(wśród sucharów). Nie spróbujesz się nie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne i drugie bez rewelacji (...)

(...) a te gozdawy zostawił (bo ich nie znam)

Jest kilka teorii spiskowych na temat drożdży Gozdawy. Podobno są to rebrandowane drożdże innych, znanych producentów. Tu dyskusja.

 

W temacie PAY7 producent podaje taką notkę.

Optymalna temperatura fermentacji to:

- 15-18 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak słynny West Coast,

- 20-22 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak Nottingham,

- 24-26 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak T-58.

Myślę, że mogą się nadać. Piłem na nich ze dwa piwka, jedno właśnie przyprawowe (kolendra + pomarańcza). Wyszła kulturka :). Jak już masz gęstwę, to bym jej użył, a Gozdawę zostawił na kolejne piwo. Osobiście zupełnie nie trawię efektów uzyskanych na T-58, więc PAY7 będę testował, ale zimą, jak temperatura w piwnicy spadnie.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.