Jump to content
Sign in to follow this  
kolaborant2

Gozdawa PAY7

Recommended Posts

Witam. Postanowilem uwarzyc Swiateczne Ale, i tu pojawia sie moje pytanie. Jak myslicie czy moge dac drozdze Gozdawa PAY7? Posiadam takie albo gestwe S-04. Ktore beda lepsze??Dziekuje za wszystkie rady.

Edited by kolaborant2

jedne i drugie bez rewelacji ,zresztą i tak pewnie przyprawy wszystko przykryją

przy świątecznym drożdże nie mają aż takiego znaczenia ,można dać takie co nie wprowadzą dodatkowych aromatów,a można np. T58

ja bym dał gęstwę z S-04 a te gozdawy zostawił (bo ich nie znam)

A dużą warkę planujesz? jeśli masz warunki na podwójną warkę .... to wiesz co z nim zrobić :D Na pojedynczą warkę dałbym PAY7 i zaserwował dolny zakres temperatur. S-04 większość zna, bądź pionierem :D ja do tej pory zużyłem tylko west coast, BFSAY i CBW z gozdawy, do BFASY wróciłem drugi raz bo mi pasowały(wśród sucharów). Nie spróbujesz się nie dowiesz :)

jedne i drugie bez rewelacji (...)

(...) a te gozdawy zostawił (bo ich nie znam)

Jest kilka teorii spiskowych na temat drożdży Gozdawy. Podobno są to rebrandowane drożdże innych, znanych producentów. Tu dyskusja.

W temacie PAY7 producent podaje taką notkę.

Optymalna temperatura fermentacji to:

- 15-18 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak słynny West Coast,

- 20-22 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak Nottingham,

- 24-26 ºC stopni wtedy daje profil smakowy jak T-58.

Myślę, że mogą się nadać. Piłem na nich ze dwa piwka, jedno właśnie przyprawowe (kolendra + pomarańcza). Wyszła kulturka :). Jak już masz gęstwę, to bym jej użył, a Gozdawę zostawił na kolejne piwo. Osobiście zupełnie nie trawię efektów uzyskanych na T-58, więc PAY7 będę testował, ale zimą, jak temperatura w piwnicy spadnie.

Edited by santa

Dzieki za pomoc. Poczynie warke na gestwie z 04. zobaczymy co wyjdzie:O, wszak to moje pierwsze swiateczne(pewnie przesadze z przyprawami). Gozdawa bedzie musiala poczekac.