Skocz do zawartości

Brown Ale + drożdze pszeniczne


Rafał Pałka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wpadł mi do głowy pomysł na coś między stylowego (jak w temacie).

Myślę o zasypie:

Pale Ale + jakieś aromatyczne karmele np Abbey + słód czekoladowy.

Jak do tąd standardowy Brown. Myślę, że aromat babanów charakterystyczny dla Weizenów

może dać fajny efekt. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim robokopem?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważanie, czy nie - pomysł rzadko stosowany i można się czegoś nauczyć.

 

Drożdże pszeniczne dodają prócz banana również goździk i ciutę różnią się jednak od brytolskich. ;)

Edytowane przez YoBombel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi ?

używając zwrotu "wywarzać otwarte drzwi " nie wiem co chciałeś udowodnić ? przecież to się tyczy robienia czegoś bez sensu,co już zostało zrobione , coś oczywistego

przecież nikt nie napisał że brown porter na drożdżach pszeniczny to kibel,a nawet jeśli to komu innemu może smakować

robiąc dwa identyczne piwa mogą wyjść inny (na 100% wyjdą inne) , więc taki eksperyment jest jak najbardziej na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używając zwrotu "wywarzać otwarte drzwi " nie wiem co chciałeś udowodnić ?

A chciałem coś udowodnić? Może o tym napiszesz. Zwrotu użyłem, bo taki eksperyment był już robiony.

przecież nikt nie napisał że brown porter na drożdżach pszeniczny to kibel,a nawet jeśli to komu innemu może smakować

Mogę podać inny przykład- IPA na belgijskich drożdżach. Skoro nikt nie napisał, to dlaczego do tego nawiązujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co myślicie?

 

 

 

W przypadku eksperymentów najlepsze jest właśnie to, że Ty to sobie wymyśliłeś i masz wizualizację efektu końcowego. Zakładam, że jeśli zacząłeś się nad takim piwkiem zastanawiać, to koncepcja połączenia właśnie browna z weizenem Ci odpowiada. Skoro odpowiada - uwarz i podzel się później wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.