Skocz do zawartości

Wykorzystanie pary wodnej przy warzeniu piwka


ceemte

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie wcześniej na forum takich pomysłów, więc wrzucę - może komuś się przyda. Mam za sobą 4 warki z ekstraktów, teraz fermentuje piewsza warka z zacieraniem :) niecierpliwie czekam na efekty... Tymczasem dwa pomysły:

 

podgrzewanie puszek z ekstraktem zamiast gotowania w osobnym garnku...

 

imgp4481j.jpg

 

 

I sterylizacja butelek parą wodną. Dwoma szklankami wody można wyparzyć 40 butelek. Jeśli ktoś posiada ekspres do kawy, oczywiście...

 

imgp4480c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież to grillowa kratka. To nie tak się robi piwa wędzone? :)

Jacer sobie żartuje z tematu który napisałeś. Nie czepiamy się bardzo błędów z wyjątkiem tego jednego. Warzenie piwa :) Zwłaszcza w tytule wątku, który indeksuje wyszukiwarka

 

Tytuł poprawiłem na prawidłowe RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za szafa, w której jest 5°C ? :)

Szafa chłodnicza. :D

I nie mieszajcie tu kolego młodemu (stażem) w głowie, bo odpowiednia temp. do spożycia piwa, to 10-16°C. Zależy od stylu. 5°C to jest zdecydowanie zbyt zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada ekspres do kawy' date=' oczywiście...[/quote']

Mozna i bez ekspresu wykorzystujac czajnik z wrzaca woda. Zaklada sie jakis wezyk silikonowy na wylot czajnika i powstala para mozna wyparzac.

Moja wersja bez silikonu powstała w 2005 roku, naszukałem się w archiwach aby zamieścić fotkę. Jak widać na pierwszy rzut oka prowizorka z oprawy żarówki, 10 cm rurki Cu i cyny do polutowania - działa do dziś :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rozwiązanie. Ciekawe jakby lejek nałożyć na wylot czajnika ;D Ile musi się dezynfekować w parze taka butelka??

Musi być szczelne aby para buchała do środka butelki, czas wyparzania sztuki do 20 sekund i trzeba ściągać przez rękawicę (akurat tyle czasu zajmuje umycie następnej butelki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja bez silikonu powstała w 2005 roku, naszukałem się w archiwach aby zamieścić fotkę. Jak widać na pierwszy rzut oka prowizorka z oprawy żarówki, 10 cm rurki Cu i cyny do polutowania - działa do dziś :D.

Takie rozwiazanie jest duzo lepsze :). I jeszcze jaka wspaniala podstawka pod butelke :). Prowizorka zazwyczaj najdluzej dziala bezawaryjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja bez silikonu powstała w 2005 roku' date=' naszukałem się w archiwach aby zamieścić fotkę. Jak widać na pierwszy rzut oka prowizorka z oprawy żarówki, 10 cm rurki Cu i cyny do polutowania - działa do dziś :D.[/quote']

Takie rozwiazanie jest duzo lepsze :). I jeszcze jaka wspaniala podstawka pod butelke :). Prowizorka zazwyczaj najdluzej dziala bezawaryjnie :)

Małe sprostowanie , butelka trzyma się tylko na rurce miedzianej, kran się przyplątał jest dobre 20cm dalej.

Edytowane przez mark33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

BTW skąd bierzecie butelki jak nie pijecie koncerniaków ? :P

Tak poważnie, mam ekspres cisnieniowy Electrolux EEA 250, generalnie wydoli takie urządzenie do dezynfekcji parą tylu butelek?Z drugiej strony jaka jest zaleta pary, ma wyższą temp. niż wrzątek-dlatego parą lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW skąd bierzecie butelki jak nie pijecie koncerniaków ?

SCENKA :

- słuchaj stary nie masz w domu jakis butelek po piwie co Ci zawadzają ?

masz to fajnie ! dam Ci kilka moich piwek na spróbowanie ;)

 

Jam mam mnóstwo butelek po ciechanach fortunach,pintach, po okocimiach i żywcach,leżajskach, superpiwoszach i innych mam - ja od czasu do czasu kupuje jakieś piwo na spróbowanie. Ale w większości to są butelki zdobyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW skąd bierzecie butelki jak nie pijecie koncerniaków ? :P

 

Scenka II:

Miejsce akcji sklep na osiedlu

- Chciałbym kupić 40 butelek po piwie 0,5

- 14pln, kaucję za kontenerki też doliczyć?

- Oczywiście

- No to będzie 30pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.