Skocz do zawartości

Wybór butli co2 do kegeratora


Sven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie zbierania potrzebnych elementów do budowy kegeratora i właśnie szukam butli co2.

Proszę o info czy butla 2L 1,5KG wystarczy do obsługi 2, a później 3 kegów?

Na ile taka butla wystarczy?

Czy butle z linków poniżej są odpowiednie i nadają się do powyższych celów.

 

http://allegro.pl/butla-butle-co2-dwutlenek-2l-2023-1-5-kg-akw-pelna-i4492803544.html

 

http://allegro.pl/nowa-butla-co2-1-5-kg-pelna-nowy-zawor-43cm-wys-i4517947633.html

 

http://allegro.pl/butla-co2-2l-szara-akwarystyczny24-pl-i4471021257.html

 

Dziękuję za wszelki sugestie oraz pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trochę wystarczy, ale nie na długo. Polecam znaleźć w swoim mieście jakiś punkt z gazami technicznymi i wziąć butlę 8kg.

Pewnie będzie taniej i łatwiej o późniejszą wymianę. Dajesz pustą butlę i bierzesz pełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to myślałem o tym by butle kupić (dlatego też myślałem o nowej) i ją później nabijać by mieć swoją sprawdzoną butle.

Pytanie tylko czy taka 2L wystarczy do obsługi 2 kegów od nagazowania do wyszynku piwa?

Butla ma być umieszczona w lodówce więc po umieszczeniu kegów nie wiem czy wystarczy miejsca na większą butle co2.

Edytowane przez Sven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy taka 2L wystarczy do obsługi 2 kegów od nagazowania do wyszynku piwa?

 

Butla ma być umieszczona w lodówce więc po umieszczeniu kegów nie wiem czy wystarczy miejsca na większą butle co2.

 

Da radę, 2kg butla obsłuży i 10 kegów ;) tylko ile razy?

 

Ta mała butla i tak musi (wg Ciebie) stać w lodówce, no to na stojąco zajmie tyle miejsca co 6kg butla.

 

BTW, ja mam butlę poza lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy taka 2L wystarczy do obsługi 2 kegów od nagazowania do wyszynku piwa?

 

Butla ma być umieszczona w lodówce więc po umieszczeniu kegów nie wiem czy wystarczy miejsca na większą butle co2.

 

Da radę, 2kg butla obsłuży i 10 kegów ;) tylko ile razy?

 

Ta mała butla i tak musi (wg Ciebie) stać w lodówce, no to na stojąco zajmie tyle miejsca co 6kg butla.

 

BTW, ja mam butlę poza lodówką.

 

Butla poza lodówką niestety odpada, bo już druga lodówka w kuchni i cały sprzęt do warzenia, fermentacji piwa to wieczne narzekania żony więc wolę nie "dokładać oliwy do ognia" :)

Skoro stojąc zajmnie miejsca tyle samo to pomyśle nad większą.

Rozumiem, że nie jest to jakieś specjalne co2 i mogę spokojnie podbić to punktu z gazami technicznymi, który mam nawet kilkanaście metrów od mojego zakładu pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wystarczy. Mam butlę 1,5 Kg wewnątrz lodówki z 2 KEGami pepsi.

Nie pamiętam dokładnie ilości bo napełniam ją ok. raz na rok, ale wystarcza na około 20 kegów.

 

Już nie mówię o wygodzie zabierania jej na lanie piwa w terenie.

 

Zapytaj w punktach napełnień, bywają tańsze niż na aukcjach.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla 1,5-2 kg spokojne Ci wystarczy do opróżnienia i nagazowanie kilku- kilkunastu kegów. Dodatkowo plusem jest to że mieści się w kegeratorze i nie stoi na zewnątrz. U mnie nabicie kosztuje 10 zł i gość robi to od ręki więc nawet jak się kończy butla to na drugi dzień mam już naładowaną.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wystarczy. Mam butlę 1,5 Kg wewnątrz lodówki z 2 KEGami pepsi.

 

Nie pamiętam dokładnie ilości bo napełniam ją ok. raz na rok, ale wystarcza na około 20 kegów.

 

 

 

 

Butla 1,5-2 kg spokojne Ci wystarczy do opróżnienia i nagazowanie kilku- kilkunastu kegów. Dodatkowo plusem jest to że mieści się w kegeratorze i nie stoi na zewnątrz. U mnie nabicie kosztuje 10 zł i gość robi to od ręki więc nawet jak się kończy butla to na drugi dzień mam już naładowaną.

 

 

 

Dzięki wielkie! Czyli zostaje przy wersji początkowej. U mnie napełnienie to okolo 10-12zł i też robią od ręki, a skoro wystarczy to na przynajmniej kilka kegów to myslę, że w zupełności mi taka butla wystarczy tym bardziej, że jest bardziej poręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to myślałem o tym by butle kupić (dlatego też myślałem o nowej) i ją później nabijać by mieć swoją sprawdzoną butle.

Pytanie tylko czy taka 2L wystarczy do obsługi 2 kegów od nagazowania do wyszynku piwa?

Butla ma być umieszczona w lodówce więc po umieszczeniu kegów nie wiem czy wystarczy miejsca na większą butle co2.

Pytanie tylko czy taka 2L wystarczy do obsługi 2 kegów od nagazowania do wyszynku piwa?

 

Butla ma być umieszczona w lodówce więc po umieszczeniu kegów nie wiem czy wystarczy miejsca na większą butle co2.

 

Da radę, 2kg butla obsłuży i 10 kegów ;) tylko ile razy?

 

Ta mała butla i tak musi (wg Ciebie) stać w lodówce, no to na stojąco zajmie tyle miejsca co 6kg butla.

 

BTW, ja mam butlę poza lodówką.

 

Mam butlę 1,5 kg i z praktyki która ma już kilkadziesiąt kegów wypitych mogę powiedzieć, że wystarcza taka butla na dokładnie 12-15 kegów z sztucznym nagazowaniem i wypychaniem piwa przez cały czas. Ogólnie nie widzę obecnie sensu kupna większej butli, jest ona dobra do podróży bo nie ma dużych gabarytów, a do tego jak Wajcha pisał w każdym punkcie z legalizacją gaśnic ci ją nabiją, często od ręki... Jak dla kumpla próbowałem 6 litrową do akwarium nabić to facet się trochę krzywił ;) Choć z 6 i 8 jest tak że można je wymieniać w punktach gazów technicznych. Więc spokojnie na dwa kegi ci starczy taka butla, na kilkanaście napełnień... a problemu z wymianą takiej na większą raczej nie będziesz miał (albo żeby sprzedać i kupić dużą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak jak napisałem wyżej zostaje przy mniejszej butli.

Zostaje mi jeszcze zakup węzy do CO2 czy są jakieś godne polecenia czy nie ma zbytnio różnicy i wystarczą jakieś najtańsze z marketu typu Castorama itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do butli potrzebujesz zlączek i odpowiednich przewodów. Napisz do kolegi Wesołego na pewno pomoże i ma dobre cenki na to.

 

Hej.

Mam już od niego krany, złączki i przewód piwny itd.

Z tego co się orientuje brakuje mi przewodu od Reduktora (mam podwójny) do kegów - chyba, że to jest taki sam jak ten piwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Oczywiście, że wystarczy. Mam butlę 1,5 Kg wewnątrz lodówki z 2 KEGami pepsi.

Nie pamiętam dokładnie ilości bo napełniam ją ok. raz na rok, ale wystarcza na około 20 kegów.

 

Już nie mówię o wygodzie zabierania jej na lanie piwa w terenie.

 

Zapytaj w punktach napełnień, bywają tańsze niż na aukcjach.

Mówisz o nagazowaniu czy wyszynku piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,
Przy wyborze sprzętu do kegeratora zdecydowałem się na butlę 2l, żeby schować ją do chłodziarki razem z kegami. Znalazłem dwie pozycje na allegro, które mnie interesują:

 

http://allegro.pl/butla-2l-dwutlenek-wegla-napelniona-legalizacja-i5700832652.html

 

http://allegro.pl/butla-butle-co2-dwutlenek-2l-2023-1-5-kg-akw-pelna-i5022729421.html

 

Ktoś kupował od tych sprzedawców? Jakieś opinie odnośnie tych butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy wyborze sprzętu do kegeratora zdecydowałem się na butlę 2l, żeby schować ją do chłodziarki razem z kegami. Znalazłem dwie pozycje na allegro, które mnie interesują:

 

http://allegro.pl/butla-2l-dwutlenek-wegla-napelniona-legalizacja-i5700832652.html

 

http://allegro.pl/butla-butle-co2-dwutlenek-2l-2023-1-5-kg-akw-pelna-i5022729421.html

 

Ktoś kupował od tych sprzedawców? Jakieś opinie odnośnie tych butli?

 

Nie kupowałem u nich, ale czasem obserwuje aukcje butli i akurat drugi sprzedawca od dawna się tym zajmuje i ma butle w miarę normalnych cenach ;) Zwróć uwagę na legalizację butli przy kupnie. Te pierwsze też wyglądają okej, tylko tak jak piszę przedzwoń zapytaj się do kiedy mają legalizacje bo bez niej może być kłopot z nabijaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, że mam butle CO2 0,5kg, 2,0kg, 10kg. wszystkie są to nietypowe butle wykorzystywane w akwarystyce. Mogę powiedzieć że nabicie tych niestandardowych jest trochę problematyczne bo nie każdy się chce tego podjąć. Dlatego najlepiej wybrać taką butle jak jaką wykorzystuje się w gastronomi i chyba taka sama w sprawarkach. Jak idziesz do punktu to jej nie nabijają tylko wymieniają na pełną. Wszystko jest raz dwa, a cena nabicia mniejszej jest niedużo niższa od nabijania tej dużej za małą 0,5kg płaciłem chyba 20zł a duża 10kg to koszt 50zł. 

 

PS.

Zawsze możesz sobie kupić dwie butle, dużą i małą i z dużej do małej przelewać CO2, w necie znajdziesz adaptery do przelwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.