Skocz do zawartości

Browar Ignaczew


Cichus

Rekomendowane odpowiedzi

Weizen

 

Barwa: Słomkowa, mętna jak na porządnego hefe-weizena przystało.

Piana: Śnieżnobiała, początkowo obfita, drobnopęcherzykowa, redukuje się do małej wysepki na śroku szklanki.

Aromat: Bardzo zrównoważony. Zarówno banan i lekkie cytrusy, jak i goździk są obecne. Dla dopełnienia nuty słodowe.

Smak: Wytrawne, ale nie wodniste, lekko kwaskowe. Goryczka bardzo delikatna. Po przełknięciu wracają goździki.

Wysycenie:Wysokie.

Uwagi: Świetnie pijalne piwo. Dawno nie miałem okazji pić tak dobrej pszenicy. Świetnie zbalansowane. Nie dziwię się, dlaczego dzięki tej recepturze byłeś w stanie wygrywać konkursy. ;)

 

Gratulacje! I dzięki za możliwość spróbowania kultowego już w Łódzkich kręgach piwa. :beer:

post-6322-0-51521300-1408307361_thumb.jpg

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weizen - browar Ignaczew

 

Piana: Dość obfita, grubo- i drobnopęcherzykowa, w kolorze śnieżno białym, szybko zredukował się do cienkiego dywanika

Kolor: jasno żółty, słomkowy, lekko mętne (starałem się naleć bez drożdży)

Aromat: lekko słodowy, słodki, owocowy. Przeważają goździki, banana zdecydowanie mniej.

Smak: Delikatna kwasowość, słodowość i jak dla mnie słodkie. Tutaj banan bardziej wyczuwalny równoważy goździki.

Wysycenie: dość wysokie

Goryczka: delikatna, niezalegająca

Odczucie w ustach: średnio pełne - czuć podbudowę słodową, lekka wytrawność

Ogólne wrażenia: lekkie piwo na gorące dni; fajnie się piło.

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-71695900-1408520967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black IPA - browar Ignaczew

 

Piana: Obfita, średnio- i drobnopęcherzykowa, w kolorze kremowym/żółtym, pozostaje do końca, ale się dość mocno zredukowała

Kolor: klarowne, bardzo ciemne, wręcz czarne, mocno podświetlone ma barwę bardzo ciemno brązową

Aromat: jak dla mnie stoutowy - jest kawa, palone słody, lekka kwaśność, jakby kakao? aromat zapowiada stouta. Chmieli nie wyczułem, żadnych, ani alkoholu.

Smak: Tu zaskoczenie - stouta niewiele, mało paloności i kawy - dominuj raczej słodowość i pełność od karmeli, goryczka delikatna i niezalegające - mogła by być ciut wyższa

Wysycenie: średnie

Goryczka: delikatna, niezalegająca

Odczucie w ustach: pełne, gładkie/aksamitne

Ogólne wrażenia: aromat nie gra ze smakiem, trochę to zaskakuje. Alkohol schowany, ale jest go dość sporo - poczułem po chwili

 

Dzięki za możliwość degustacji :okey:

post-5473-0-36644400-1408826007_thumb.jpg

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

India Saison

Piana: Obfita drobno i średniopęcherzykowa, biała, ładnie zdobi szkło. Pozostaje w postaci całkiem grubej warstwy.

Barwa: Ciemne złoto, lekko zmętnione.

Aromat: Połączenie chmielowych i drożdżowych owoców, słodu i drożdżowych fenoli.

Smak: Piwo jest wytrawne w smaku. Wyczuwalne nuty słodowe i lekka trawiastość. Goryczka średnia/średniowysoka, trochę garbnikowa. Po przełknięciu czuć lekkie pieczenie. Zostawia owocowy posmak.

Wysycenie: Wysokie.

Ogólne wrażenia: Piwo zdecydowanie nastawione na pijalność. Trochę za mało owocowe w smaku, a poza tym dobre. Dzięki!

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za ocenę, mam trochę zaległości ale byłem ponad 3 tyg. poza zasięgiem.

 

-Co do weizena to wydaje mi się trochę zbyt kwaskowy, pierwszy raz robiłem na tych drożdżach i jeszcze nie mam ich dobrze opanowanych ale poza tym jestem zadowolony

 

-Czarna IPA ma już trochę czasu, za mało w niej amerykanskości i prawdę mówiąc od początku tak było. Ale prażony słonecznik któtry według Kopyra ma być imanentną cechą czarnej ipy, jest. Mnie to piwo smakowało mimo pewnych niedostatków.

 

- A india saison ?, masz Cichus rację, goryczka jest trochę zbyt chropawa i maskuje za bardzo charakter drożdży.

 

Od jutra zaczynam degustacje piw Browaru na Szlaku i zdegustuje też eksperyment Cichusa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.