Skocz do zawartości

Ciekawy, tani śrutownik - czy ktoś go ma i może coś o nim powiedzieć?


rasuh

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spokojnie możesz tym śrutować mam podobny do maku tylko bardziej zabytkowy i jest ok, poza tym możesz ustawić sobie wielkość szczeliny. Kolega z forum używa taki jak mój czytaj zabytkowy na wiertarce i nie ma żadnych problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jedną warkę miesięcznie może i da radę

a to z praktyki czy tylko teoria?

Dobry na młynek do pieprzu

kolejny teoretyk dla którego auto to tylko VW/BMW/mercedes/itp. wybierz se co chcesz ;)

Taki młynek do maku jest w ogóle w stanie ześrutować słody

tak jest w stanie.

Ze znajomym ponad 100kg ześrutowaliśmy już i nie widzę problemu.

Dorobiony zasyp i osłona wylotu z PET po wodzie mineralnej 5l wg pomysłu shootter'a.

Napęd z wkrętarki 14,4V zasilanej z prostownika do ładowania aku. samochodowych.

Koszt takiego "cuda" na aledrogo to chyba z 20 zł w wydaniu retro ;)

Mrzon się dał namówić i jak widać też chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz dokładnie taki sam jak ten ?

bo jeśli nie to też teoretyzujesz tylko

jak by cię ciekawiło co do samochodu to mam samochód okrzyknięty "królową lawet" (łatwo sprawdzić jak nie wiesz co to) i jestem z niej mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zdążyłem się trochę rozczytać i to całkiem ciekawa sprawa bo wychodzi na to, że można mieć przyzwoity śrutownik kilkunastokrotnie tańszy niż ten z regularnej oferty.

Przy powiększeniu zasypu, a już tym bardziej automatyzacji nie widzę problemu w stosowaniu.

 

Tylko czy ktoś miał kontakt z tymi młynkami za 2 dychy z alle? Regulacja nie jest zbyt dużym wymogiem jak na taką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ktoś miał kontakt z tymi młynkami za 2 dychy z alle?

Mrzon. ja mam identyczny :)

nie są to cuda techniki i można się pewnie przyczepić do wielu rzeczy jednak Cena Cyni Cuda (CCC)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny teoretyk dla którego auto to tylko VW/BMW/mercedes/itp. wybierz se co chcesz ;)

Mieliłem tym młynkiem słód na dwie warki - ręcznie. Szkoda życia na takie 'mercedesy', ale co kto lubi. Jeżeli po zakupie planujesz jakoś to zmechanizować to wydajność się zwiększy ale kosztem wytrzymałości urządzenia. Odradzam do mielenia słodu - polecam do mielenia przypraw na wędliny domowe :)

 

PS. nie mam w zwyczaju odpowiadać na rzeczy o których nie mam pojęcia ;)

 

http://allegro.pl/st...4554224921.html

 

takowych używamy i chyba wyglądają gorzej niż ten z 1 posta.

O dwóch różnej jakości wykonania urządzeniach rozmawiamy

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliłem tym młynkiem słód na dwie warki - ręcznie. Szkoda życia na takie 'mercedesy', ale co kto lubi.

Mi się nigdzie nie spieszy :). Przy większych garach lub wyższej cenie zakupu pewnie też bym się zastanawiał nad zasadnością, ale ześrutowanie kilku kg słodu raz na jakiś czas nie powinno być specjalnym wyzwaniem.

 

Też miałeś jakiś zabytek, czy ten nowy który tu wstawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja raczej podobna do tej z pierwszego posta, tylko że wyszperana na złomie :) Po tych dwóch śrutowaniach pojawiły się przetarcia na wałku ślimaka (inna spawa, że śrutowałem własne słody, które były odrobinę twardsze)..

Słodu na drugą warkę nie domieliłem, bo cierpliwości brakło. Znalazłem wtedy piwowara ze śrutownikiem w okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdzie nie spieszy :). Przy większych garach lub wyższej cenie zakupu pewnie też bym się zastanawiał nad zasadnością, ale ześrutowanie kilku kg słodu raz na jakiś czas nie powinno być specjalnym wyzwaniem.

Powiem tak młynek który podlinkował Dr2 za 20zł na allegro kupuj nawet się nie zastanawiaj, ręcznie zmielisz bez problemów owszem troszku więcej czasu potrzeba na to nie mając wiertarki. Mamy dokładnie taki jak z tego linka. Ja będę wkrótce dorabiał wkrętarkę do mielenia żeby przyśpieszyć mielenie. Śrutowałem w nim słody i niesłodowane zboża wszystko bez problemów. Co do ścierania się nie zauważyłem ale nie oszukujmy się nie ma urządzenia które będzie na wieki :D każde jedno z czasem i eksploatacją będzie się zużywać czy śrutownik żarnowy czy walcowy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.