Skocz do zawartości

szybki zanik piany


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj 20 minut po północy zadałem moją druga warkę drożdżami Safale S-04. Na powierzchni pojawił się piękny kożuch z piany, jednakże dzisiaj już całkowicie zniknął. Czy to normalne, że piana tak szybko znika w górniakach. Zmierzyłem BLG i wyszło mi 7 z początkowych 13. W ostatniej warce ( dolnej fermentacji ) piana okrywała brzeczke przez 3 czy 4 dni, ale faktycznie stała w duzo niższej temperaturze - jak na dolną fermentację przystało. Brzeczka smakowała dobrze i ładnie pachniała, więc chyba nie ma oznak zakażenia ;) Czy mam się bać?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj 20 minut po północy zadałem moją druga warkę drożdżami Safale S-04. Na powierzchni pojawił się piękny kożuch z piany, jednakże dzisiaj już całkowicie zniknął. Czy to normalne, że piana tak szybko znika w górniakach. Zmierzyłem BLG i wyszło mi 7 z początkowych 13. W ostatniej warce ( dolnej fermentacji ) piana okrywała brzeczke przez 3 czy 4 dni, ale faktycznie stała w duzo niższej temperaturze - jak na dolną fermentację przystało. Brzeczka smakowała dobrze i ładnie pachniała, więc chyba nie ma oznak zakażenia :D Czy mam się bać?? :smilies:

A jaka masz temperature? Nieraz w wyzszej niz zalecana potrafi przefermentowac w calosci w kilkanascie godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie wiem, nie mam termometru... ale jest w pokoju w mieszkaniu czyli coś koło 20 stopni C.

No to wydaje mi sie ze masz wiecej niz 20°C. U mnie, tez w bloku, jest ponad 25°C. Nie ma to jak ekspresowe tempo robienia piwa :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy piwowar przeoczył moment fermentacji burzliwej :smilies: (odbyła się w nocy). Wziął więc ode mnie gęstwę - ten sam szczep i zadał ponownie :D

Nie mierzył Blg - to błąd. Zrobił jednak zdjęcie, które oglądałem nieco później. Sprawa się wyjaśniła - wyrażna obrączka żywic dowodziła istnienie fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym to się może objawić? ( Wiem to głupie pytanie... :smilies: )

W wyższej temperaturze drożdże produkują więcej estrów (co dla niektórych piw może być korzystne) i fuzli - alkoholi wyższych (co zawsze jest niekorzystne). Takie piwa w aromacie i smaku sa bardziej alkoholowe, rozpuszczalnikowe, moga miec smak gumy balonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie wiem, nie mam termometru... ale jest w pokoju w mieszkaniu czyli coś koło 20 stopni C.

U mnie jest 24,5 °C w grubych murach kamienicy, więc wątpie aby gdzie indziej było inaczej. Przez całe lato mury się nagrzały i trzymają ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy piwowar przeoczył moment fermentacji burzliwej :smilies: (odbyła się w nocy). Wziął więc ode mnie gęstwę - ten sam szczep i zadał ponownie :D

Nie mierzył Blg - to błąd. Zrobił jednak zdjęcie, które oglądałem nieco później. Sprawa się wyjaśniła - wyrażna obrączka żywic dowodziła istnienie fermentacji.

Ten znajomy piwowar to ja. :)

Miałem właśnie pisać, że ja tak długo czekałem na start fermentacji, że nie zauważyłem kiedy się zakończyła. :) Najpierw była delikatna piana (od zamieszania), a potem następnego dnia też delikatna pianka, ale jak się potem okazało już po fermentacji.

Fakt... nie zwróciłem uwagi na obrączkę z żywic chmielowych.

Fermentacja była w temp ok 20°C, z tym że to było Brown Ale - 9,5°Blg, więc dość lekkie piwo.

Tak wyglądało po fermentacji:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problemów ciąg dalszy... Zmierzyłem dzisiaj rano ( w temp cieczy 24'C - więc nie wiem jaka jest dokładność takiego pomiaru ) i wyszło mi, że BLG spadło do 4. Gdy chciałem pomierzyć raz drugi tym razem w skorygowanej temperaturze stłukła mi się menzurka... :rolleyes: Wieczorem będę miał spirytus więc będę mógł zatopić areometr bezpośrednio w brzeczce. Chodzi mi o dwie kwestie:

- czy pomiar areometrem w temp. o kilka stopni wyższym cechuję się znacznym odchyleniem w wyniku i w którą stronę ( czy zawyża czy zaniża )

- Czy mam już zlewać na cichą ?? Skoro początkowe blg BYŁO 13, to wolałbym, żeby poziom cukru nie spadł do 2 blg a na cichej napewno jeszcze trochę dofermentuje ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny tani sposób na zwolnienie fermentacji. Wystarcza dwie zamrożone butelki wody. Wystarczy położyć zamrożone butelki na pokrywie fermentora i przykryć śpiworem albo kocem. Temperatura spadnie o minimum 7st c. Jeśli będziemy wymieniać butelki co 12h na pewno utrzymany optymalna temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy pomiar areometrem w temp. o kilka stopni wyższym cechuję się znacznym odchyleniem w wyniku i w którą stronę ( czy zawyża czy zaniża )

Na forum jest tabelka do przeliczania.

Tutaj masz kalkulator on-linowy.

Edytowane przez hrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.