Skocz do zawartości

Podłączenie pompy z zmywarki w domowym browarze :)


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Dziś byłą chwila czasu żeby zająć się pompą która przeleżała w piwnicy dobre pół roku. Docelowo ma pompować wodę do wysładzania.

 

Co będziemy potrzebować? :

 

czesci.jpg

- pompę

- czyścik klej do klejenia rurek wodnych w systemie genova

- rurke 1'

- rurkę 3/4'

- przejście na gwint 1' x2

- przejscie na gwint 3/4' x2

 

z suwmiarka najpierw połaziłem w castoramie, potem w hydraulicznym niedaleko mnie. Ponieważ średnice zewnętrzne otworów były: wlotowego 35 mm, wylotowego 31 mm nie udało się znaleźć nic co by pasowało do wklejenia na zewnątrz króćców z pompy. średnice wew. rurek były bardziej obiecujące: wlotowa 29 mm, wylotowa 25 mm. Oczywiście standardowo nic nie pasowało .... aleeeeee :)

Uwagę zwróciłem na przejścia z systemu genova na gwinty 1' oraz 3/4'. Po zmierzeniu okazało się że uda się dopasować tylko będzie trzeba dość mocno zeszlifować gwint jak na zdjęciu:

 

redukcje00.jpg

 

 

 

Obrabiamy gwint w przejściówkach tak by wchodziły dość ciasno do króćców z pompy.

Nastepnie wszystko czyścimy czyscikiem i kleimy klejem. Po wszystkim moja pompa wygląda tak:

 

pompa_gotowa.jpg

 

testy szczelnosci w najbliższym czasie :)

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

więc pewnie jakiś gar/bojler ----> deszczownica :)

Nawet nie deszczownica, bo często wysładzam na dwie raty, czyli spuszczam całą brzeczkę przednia, dolewam cała porcje wody do wysładzania, mieszam 10-15 min i spuszczam drugą porcję brzeczki. Ponieważ gar zacierny i gar w którym grzeje wodę mam na jednym poziomie, bardzo ułatwi mi to prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No, nareszcie znalazłem twój temat.Właśnie teraz przyszła na mnie kolej. "Uklękła" moja zmywarka, w której pompa jest OK i to spowodował, że postanowiłem wykorzystać ją do usprawnienia moich zabawek.

Mam bardzo podobną do twojej. Tak na wstępie napisz coś na jej temat, np; jak się zachowuje w warunkach bojowych. Czy nie jest za mocna? Bo wklejając w króciec tłoczny armaturę o mniejszej średnicy spowodowałeś że ciecz zwiększyła prędkość swojego przepływu więc jak to się ma do procesu? Czy w ogóle jeszcze ją masz w zestawie? 

Bo ja już kombinuję jak zmontować ją z jakąś regulacją obrotów silnika...

 

post-6874-0-55651700-1448662956_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.