Skocz do zawartości
bielok

Podłączenie pompy z zmywarki w domowym browarze :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś byłą chwila czasu żeby zająć się pompą która przeleżała w piwnicy dobre pół roku. Docelowo ma pompować wodę do wysładzania.

Co będziemy potrzebować? :

czesci.jpg

- pompę

- czyścik klej do klejenia rurek wodnych w systemie genova

- rurke 1'

- rurkę 3/4'

- przejście na gwint 1' x2

- przejscie na gwint 3/4' x2

z suwmiarka najpierw połaziłem w castoramie, potem w hydraulicznym niedaleko mnie. Ponieważ średnice zewnętrzne otworów były: wlotowego 35 mm, wylotowego 31 mm nie udało się znaleźć nic co by pasowało do wklejenia na zewnątrz króćców z pompy. średnice wew. rurek były bardziej obiecujące: wlotowa 29 mm, wylotowa 25 mm. Oczywiście standardowo nic nie pasowało .... aleeeeee :)

Uwagę zwróciłem na przejścia z systemu genova na gwinty 1' oraz 3/4'. Po zmierzeniu okazało się że uda się dopasować tylko będzie trzeba dość mocno zeszlifować gwint jak na zdjęciu:

redukcje00.jpg

Obrabiamy gwint w przejściówkach tak by wchodziły dość ciasno do króćców z pompy.

Nastepnie wszystko czyścimy czyscikiem i kleimy klejem. Po wszystkim moja pompa wygląda tak:

pompa_gotowa.jpg

testy szczelnosci w najbliższym czasie :)

Edytowane przez elroy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.......eeeeeee podłączenie do czego, lub z czym?

Pewnie wykorzysta ją przy produkcji/warzeniu piwa:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Docelowo ma pompować wodę do wysładzania

więc pewnie jakiś gar/bojler ----> deszczownica :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :)

więc pewnie jakiś gar/bojler ----> deszczownica :)

Nawet nie deszczownica, bo często wysładzam na dwie raty, czyli spuszczam całą brzeczkę przednia, dolewam cała porcje wody do wysładzania, mieszam 10-15 min i spuszczam drugą porcję brzeczki. Ponieważ gar zacierny i gar w którym grzeje wodę mam na jednym poziomie, bardzo ułatwi mi to prace :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, nareszcie znalazłem twój temat.Właśnie teraz przyszła na mnie kolej. "Uklękła" moja zmywarka, w której pompa jest OK i to spowodował, że postanowiłem wykorzystać ją do usprawnienia moich zabawek.

Mam bardzo podobną do twojej. Tak na wstępie napisz coś na jej temat, np; jak się zachowuje w warunkach bojowych. Czy nie jest za mocna? Bo wklejając w króciec tłoczny armaturę o mniejszej średnicy spowodowałeś że ciecz zwiększyła prędkość swojego przepływu więc jak to się ma do procesu? Czy w ogóle jeszcze ją masz w zestawie? 

Bo ja już kombinuję jak zmontować ją z jakąś regulacją obrotów silnika...

post-6874-0-55651700-1448662956_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi