Skocz do zawartości

[Docent] Debiut miesiąca – lipiec 2014


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno się przeliczyłem sądząc, że w wakacje piwowarzy trochę odpuszczą z nowościami. Maszyneria jednak jest tak rozpędzona, że naprawdę trudno jest ją choć trochę spowolnić, nie mówiąc już o jej zatrzymaniu. W lipcu zliczyłem 38 rzemieślniczych nowości. Sporo z nich to nowe piwa z browarów restauracyjnych, siłą rzeczy dostępne jedynie na miejscu. Jednak i tak liczba szerzej dostępnych nowych piw przyprawiała (dosłownie) o zawrót głowy. Lipiec to kolejny miesiąc kiedy witamy nowe browary – tym razem to Zarzecze oraz reaktywowany Wąsosz. Powiem Wam, że w tym miesiącu było całkiem sporo dobrych, wyróżniających się piw i wybór nie był łatwy. Kto zatem zarządził w lipcu?

Pracownia Piwa – Huncwot

Huncwot

Piwo w stylu AIPA, 14° Blg, 5,9% alk, 75 IBU. Tak tak, wiem że to piwo faktyczną premierę miało w czerwcu. Jednak na dłużej w Warszawie pojawiło się dopiero w lipcu i wtedy miałem niewątpliwą przyjemność je spróbować. Zresztą było to piwo, którego w lipcu wypiłem chyba największe ilości. Wspaniale aromatyczne, idealnie zbalansowane, z wyrazistą ale nie przegiętą goryczką. Piwo, którym nie można się znudzić i którego pijalność jest ekstremalna. Nie mógłbym sobie wybaczyć, gdybym pominął to piwo w moich zestawieniach, bo uważam że nawet na ten moment  (a więc praktycznie w połowie sierpnia) jest to najlepsza krajowa AIPA.

Pełna ocena piwa na browar.biz

W lipcu wyjątkowo dużo piw zasłużyło na wyróżnienie – mieliśmy cotygodniowe, bardzo udane premiery od Artezana, było zrównoważone, smakowite piwo od kontraktowców z Dr Brew. W końcu dwa pilsy – nowofalowe Warmińskie Rewolucje z Kormorana oraz Polka z Browaru Wąsosz. To ostatnie piwo nawet otarło się o tytuł, bo pierwsza degustacja wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jednak obowiązkowa weryfikacja i drugie podejście ujawniło diacetylowego chochlika. Trudno, mam nadzieję, że kolejne partie będą trzymać wysoki poziom i wtedy piwo zajmie odpowiednie miejsce w Rankingu Piw 2014!

      Artezan – Belgijskie IPA                        Artezan – Albretcik

BelgIPA             Albretcik

             Ocena piwa                                                     Ocena piwa

Wąsosz – Polka

PolkaOcena piwa

Doctor Brew (Bartek) – Black IPA

DrbrewOcena piwa

Artezan – Doktor Plama

DrPlamaOcena piwa

Kormoran – Warmińskie Rewolucje

WarminskieOcena piwa

W połowie sierpnia mamy 16 piwnych premier należy więc oczekiwać, że trend minimum jednego nowego piwa dziennie zostanie utrzymany. Choć impreza Beer Geek Madness, na którą nasi rzemieślnicy mają przygotować nowości, może tę statystykę zdecydowanie podbić. A tymczasem życzę zdrowia i wytrwałości w eksplorowaniu rzemieślniczej sceny ;)

Pozostałe premiery lipca 2014:

AleBrowar (Gosciszewo) – Hop Sasa

Artezan – Wiewiór

Bednary – Ale Jedenastka!, Polish Stout

Birbant (Zarzecze) – Red AIPA

Bojanowo – Złoty Smok

Brovarnia – Blond Ale

Browar Miejski Sopot (Stary Browar Kościerzyna) – Amber Ale, American Wheat

Browar na Jurze – Amerykańska Pszenica

C.K. Browar – Witbier

Faktoria (Zodiak) – Uncle Helmut

Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy – Córa Koryntu, Śmietanka, Opactwo Króla, Pomarańczarnie Króla

Jan Olbracht Browar Staromiejski – Łzy Wiedźmy

Lubrow – Dominikańskie Pszeniczne

Pinta/Pracownia Piwa (Browar na Jurze) – Happy Crack

Piwna – Mild, Bitter

Podgórz – Borówkowe Pole

Pracownia Piwa – Hadra

Raduga (Witnica) – Metropolis

Stara Komenda – IPA

Stary Browar Rzeszowski – Witbier

SzałPiw (Wąsosz) – Bamber

T.E.A. Time Brewery – White Princess

Wąsosz – Pomorzanin

Widawa – Squaw

Zarzecze – Pils

Zwierzyniec – Dzikie Ale

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.