Skocz do zawartości

Napełnianie butli tlenem/CO2


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach Wrocławia zajmują się tym firmy p/poż. Takie co mają gaśnice. Generalnie jest tego sporo. Problem może być jedynie z małymi pojemnościami. Najpopularniejsze do celów gastronomicznych są chyba 6L butle.

 

A w jakim celu potrzebujesz tlen? Bo chyba nie do piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dystrybutora:

 

http://www.linde-gaz.pl/international/web/lg/pl/likelgpl.nsf/repositorybyalias/prod_cennik_2009/$file/Cennik%20na%20gazy%20butlowe%20i%20usługi%20Linde%2002.2009.pdf

 

z tego cennika wynikają niewesołe sprawy: wypożyczenie butli osztuje ok. 1 zł/dzień; a napełnienie własnej .... potrzeba jakiejś legalizacji za ~100 zł...

 

O butli z tlenem myślę w kontekście napowietrzania fermentacji

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Naprawdę poszukajcie warsztatów które napełniają butle, ja znalazłem w B-B jakiś warsztat należący do PKP, chłopaki mi sprzedały butle 1 kg (taką podręczna) z CO2, spożywczym za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Naprawdę poszukajcie warsztatów które napełniają butle, ja znalazłem w B-B jakiś warsztat należący do PKP, chłopaki mi sprzedały butle 1 kg (taką podręczna) z CO2, spożywczym za 30 zł.

Dokładnie trzeba szukać pośród firm barakowo-garażowych. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butlę CO2 napełni się w każdym punkcie z gaśnicami. Ja posiadam butlę po gaśnicy śniegowej ze starym zaworem, napełnienie takiej butli to koszt 25 zł 6kg. Butla musi mieć ważną legalizację wybitą na butli. Dostaniesz w takim punkcie także różnego rodzaju butle z zaworami spożywczymi nówka 6kg to koszt ok 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

to zrób sobie wytwornicę tlenu z perhydrolu. do MnO2 dodaję się perhydrol i zaczyna się tlen wydzielać. Można to zrobić w sposób w miarę kontrolowany i takie coś ze względu na perhydrol będzie w miarę sterylne. Coś takiego:

 

 

z tym że MnO2 należy dać mało to jest tylko katalizator, wtedy można wkrapiać po trochu perhydrol i utrzymać reakcję w ryzach i żeby wydzielała tlen długo i w miarę jednostajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d..a , okazało się , ze moja butla tlenowa to butla medyczna, ma jakiś specjalny zawór "z igłą" i nie napełnią mi jej w normalnym punkcie napełniana tlenem technicznym, bo się nie da.

Jak się chce, to się da, poszedłem do innego punktu i napełnili mi bez problemów, za całe 7,50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.