Skocz do zawartości
lewatywa8

[Giełda] Sprzedam hop stopper

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam hop stopper, w całości wykonany ze stali nierdzewnej 304. Siatka o oczku 250 mikronów.

Sposób dostawy: Kurier

Koszt dostawy: 15

Stan: nowy

Oceń stan: 5

classifieds-4201-0-50152500-1407605324_thumb.jpgclassifieds-4201-0-93289600-1407605356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klarowna jak po filtracji, część brzeczki przy chłodzeniu chłodnicą przeciwbieżną zawróciłem do zejścia całością na 70 stopni, po tym puściłem do fermentorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak będzie przy większej ilości. Wczoraj pierwsza warka to 125 gramów. Zawsze można zrobić większy . Pompa iwaki ciągła przez chłodnicę przeciwbieżną całą mocą i nic się nie zapchało. Hop stopper jest demontowalny choć trochę to niewygodne. Docelowo zrobię montaż na śrubunek 1/2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odebrałem dziś hopstopper od lewatywa8. Terminowość, wykonanie, pierwsza klasa :) W weekend może uda się przetestować, ale już dziś polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daj znać jak wyszło i jak się sprawdza z większą ilością chmielu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witami,

co sądzicie jakby zrobić taki hop stopper ale zamiast siatki stalowej dać 2 lub 3 pończochy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pończochy chcesz gotować w brzeczce?

Może żeby podnieść EBC? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pończochy chcesz gotować w brzeczce?

Może żeby podnieść EBC? ;)

Jeżeli gotujemy woreczki z chmielem, sporo osób używa właśnie pończoch do chmielenia (na zimno też)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W filmie "Jak rozpętałem drugą w..."

tylko trza pamiętać jak kucharz skończył ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W filmie "Jak rozpętałem drugą w..."

tylko trza pamiętać jak kucharz skończył ;)

Wspaniałe są wasze rozważania na temat kucharzy i polskiej kinematografii ale bardzo proszę o rzeczową odpowiedź na moje pytanie.

Czy wykonanie hop stoppera z pończochą zamiast siatki stalowej wchodzi w grę? Można?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pończochy luksusowe kosztują np 120zł. Za te pieniądze masz luksusowy odcedzacz chmielin (z przesyłką). Jeszcze jakieś pytania? Ja używam druciaka z nierdzewki ale do moich zastosowań ok. Jeśli miałbym kupić to ten z tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wykonanie hop stoppera z pończochą zamiast siatki stalowej wchodzi w grę? Można?

można, kup najtańsze jakie znajdziesz (pewnie jakieś 7-9 zł - strzelam) wygotuj wcześniej aby pozbyć sie barwnika (zmieniając wodę często). problem jest taki że to rozwiązanie raczej jednorazowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można, kup najtańsze jakie znajdziesz (pewnie jakieś 7-9 zł - strzelam) wygotuj wcześniej aby pozbyć sie barwnika (zmieniając wodę często). problem jest taki że to rozwiązanie raczej jednorazowe

Para podkolanówek kosztuje 3zł. Wiem bo żona często kupuje (nie żebym ja używał :P )

Dlaczego miałoby to być rozwiązanie jednorazowe? Zdjąć, porządnie wypłukać z chmielin i założyć niech schnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hop stoper gotuje się razem z chmielem we wrzątku. Są tam jakieś cukry, białka i inne paprochy czyli metal jest idealny. Takie coś w sklepie kosztuje ponad 300 zł. Zrób hop_skarpetę i daj znać.

Edytowane przez GB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hop stoper gotuje się razem z chmielem we wrzątku. Są tam jakieś cukry, białka i inne paprochy czyli metal jest idealny. Takie coś w sklepie kosztuje ponad 300 zł. Zrób hop_skarpetę i daj znać.

Zrobić żaden problem tylko pytanie czy ma to sens i czy nie zrobi więcej złego niż dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może napisze swoje przemyślenia o hop stopperze. Spisuję się dobrze ale trzeba go trochę zmodyfikować ponieważ rura zasysająca brzeczkę jak dotyka siatki to po chwili się zatyka. Ja mam zamiar u siebie ja trochę podciąć. .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wzór kosza jest z forum http://www.theelectricbrewery.com/ . Po rozmowach z kolegą Vettisem na temat działania, kosz jest umiejscowiony z boku gara, rurka otworem równolegle do ścianki gara, co zapobiega zapychaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotrze ogólnie Twój hop stopper jest super. Ja jeszcze mam go na szybkozłączce, szybko i łatwo można go zdemontować. Ale tak jak pisze jak go zamontowałem tak jak dostałem od Ciebie to po minucie się zapchał.

Edytowane przez Wajcha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi