Skocz do zawartości

Fermentory


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Witam. Odkopie trochę temat. Mam zamiar wymienić moje już troszku zużyte standardowe fermentory na nowe. Mam zamiar robić 50l  (około)warki. I tak się zastanawiam nad kupnem jednej beczki do spożywki oferowanej na licznych aukcjach. Może ktoś coś polecić i ma już już w tej kwestii doświadczenie? Czy może lepiej dać se spokój i kupić dwa nowe standardowe fermentory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie podobne wybicie i fermentuję w 25L wiadrach z pałąkiem metalowym, np. 3 wiadra po 17 litrów w każdym - przenoszenie to teraz czysta przyjemność, a nie szarpanie się z ciężarami...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś polecić i ma już już w tej kwestii doświadczenie?

 

Ja mam takie http://allegro.pl/beczka-65l-do-fermenacji-na-zacier-nastaw-pojemnik-i5658059187.html

ale kupione na olx po 50zł.

Beczka ma dobre 65 a może i więcej litrów, więc sporo miejsca na pianę. Do tego wchodzi bez problemu do standardowej lodówki. Wymiary na oko to 40x60cm (średnica/wysokość)

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet się przez chwilę zastanawiałem, ale polazłem w komentarze a tam:

 

2 lis 2016

"Kupiłem beczki, w opisie 20 L. a mieszczą ledwie 15 L. UWAGA!!! CAPIĄ CHEMIĄ ŻRĄCĄ-nie do umycia nawet specjalnymi środkami, a w opisie do użytku spożywczego. Brak kontaktu po transakcji. OSTRZEGAM PRZED TYM ALLEGROWICZEM szkoda czasu i nerwów."

 

i pomimo że tylko jeden, to mi się odechciało ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet się przez chwilę zastanawiałem, ale polazłem w komentarze a tam:

 

2 lis 2016

"Kupiłem beczki, w opisie 20 L. a mieszczą ledwie 15 L. UWAGA!!! CAPIĄ CHEMIĄ ŻRĄCĄ-nie do umycia nawet specjalnymi środkami, a w opisie do użytku spożywczego. Brak kontaktu po transakcji. OSTRZEGAM PRZED TYM ALLEGROWICZEM szkoda czasu i nerwów."

 

i pomimo że tylko jeden, to mi się odechciało ryzykować

 

 

Chociaż mój wpis był poleceniem jedynie rodzaju beczek, to również muszę polecić sprzedającego. Zamiast oczekiwanych dwóch beczek jasnoniebieskich z granatowym deklem, otrzymałem niebieskie z uchwytami z czarnym deklem. Po moim telefonie na drugi dzień dostarczono mi właściwe. Wnętrze beczek czyściutkie, jak nowe. Mam już takich fermentorów sześć sztuk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.