Skocz do zawartości

Fermentory


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kranik odwracam do góry i zalewam spirytusem' date=' potem odwracam, i przepłukuje małą ilością piwa. W domu przepłukuje wężyki też spirytusem.[/quote']

Straszne marnotrastwo spirytusu.... :P

no ja akurat nie przepadam za alkoholami wysokoprocentowymi :) poza tym zastosowanie spirytusu jest szybkie i wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kranik odwracam do góry i zalewam spirytusem' date=' potem odwracam' date=' i przepłukuje małą ilością piwa. W domu przepłukuje wężyki też spirytusem.[/quote'']

Straszne marnotrastwo spirytusu.... :P

no ja akurat nie przepadam za alkoholami wysokoprocentowymi :) poza tym zastosowanie spirytusu jest szybkie i wygodne :)

Ja też nie przepadam i w związku z tym praktycznie nie używam do stosowania wewnętrznego:)

Ale mimo wszystko szkoda.....

Sądzę że wystarczyłoby zalanie wrzątkiem. Bo chemii raczej bym nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ilość spirytusu co idzie na płukanie zaworka nie jest zbyt wielką stratą :P Tym bardziej, że warze w domu tak 3-5 razy w roku.

Nalewki w moim domu też są robione - wiśniówka, orzechówka, pigwówka, jeżynówka.

Wiśniówka dobra jest podczas zimy, do herbaty. Orzechówka, nie ma chyba lepszego lekarstwa na ból brzucha :) . Pigwówka, jest cierpka, orzeźwiająca. Jeżynówka, dopiero raz robiona, słodka, słodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dwuch warek warze w kotle zrobionym z KEGa ok 44l,fermentatory dwie szt też są z KEG.Za jednym zamachem ok 80 butelek i tak co miesiąc.To mi wystarczy.Pilsner warzony w listopadzie był wspaniały.Warzyłem różne rodzaje piw.Teraz szukam jednej ciekawej receptury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak coś wymyślisz sam. trochę już uwarzyłeś więc czas na eksperymenty. Ja ostatnio warzyłem z resztek słodów i robiłem różne kombinacje aby je wykorzystać w sezonie wiosennym dolna fermentacja. Poczytaj w BA piszą przy słodach do jakich piw się nadają i ile można dać proporcjonalnie do zasypu. Tak powstają świetne piwa. Życzę powodzenia. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Koleżanki i Koledzy,

 

Śpieszę poinformować, że dziś stałem się posiadaczem fermentora o pojemności 50L z tworzywa sztucznego. Kolor biały, dwa uchwyty do przenoszenia, kranik.

Na górze zakrętka (czerwona) z jeszcze jedną małą zakrętką na rurkę fermentacyjną.

Cena: niecałe 15 EUR

Loco: Hornbach, Weissensee, Berlin

 

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany mogę zamieścić zdjęcia za ok. 2 dni.

 

Pozdrowienia

 

Greg-orio

 

-------------

Produkt jest włoski, kranik jest niezamontowany, znajduje się w środku. Podoba mi się, że zbiornik ten zajmuje nie wiele więcej miejsca niż 30L.

Będzie mi miło jeśli komuś przyda się ta informacja.

Edytowane przez Greg-orio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych mapka lokalizacji sieci marketów Hornbach w Niemczech http://www.hornbach.de/cms/de/de/maerkte_2/marktinfos/marktsuche/marktsuche.html

Przy odrobinie szczęścia znajdziecie taki baniaczek w dowolnym z nich.

Produkt, znajduje się w dziale 'Ogród' (na zewnątrz) i jest obecnie w wyprzedaży.

 

Przy okazji, w czym fermentujecie cichą? Szkło czy plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Tak, wiem że złota łopata.

 

Zastanawiam się nad szklanymi balonami do cichej i ni stąd ni zowąd wpadłem na takie oto słoje: http://allegro.pl/balon-do-wina-25l-gasior-szeroka-szyjka-wino-sloj-i4995879932.html

 

Wygląda to poręczniej niż gąsiory i na moje oko dałoby się używać zarówno systemu z zalanym korkiem jak i rurką fermentacyjną. Inna sprawa, że kształt może ułatwić fermentację w małej lodówce.

 

Czy ktoś ma na podorędziu, żeby podzielić się wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że złota łopata.

 

Zastanawiam się nad szklanymi balonami do cichej i ni stąd ni zowąd wpadłem na takie oto słoje: http://allegro.pl/ba...4995879932.html

 

Wygląda to poręczniej niż gąsiory i na moje oko dałoby się używać zarówno systemu z zalanym korkiem jak i rurką fermentacyjną. Inna sprawa, że kształt może ułatwić fermentację w małej lodówce.

 

Czy ktoś ma na podorędziu, żeby podzielić się wrażeniami?

 

Akurat słoja nie używałem, ale miałem wydaje mi się, że będzie to praktyczniejsze niż zwykły balon szklany. Przy winach i miodach pitnych używałem różnego rodzaju szkła. Miałem kilka różnych wynalazków i jeśli miałbym kupić coś do piwa to właśnie taki słój, może odrobinę mniejszy.

Balony zajmują dużo miejsca i są "nieukładne", niewygodne w myciu, dodatkowo niektóre z nich (jeśli dobrze pamiętam, to jakieś włoskie miały na forum winiarskim złą opinię) były z nędznego szkła - mi mimo ciągłego noszenia w plasitkowym koszyku w ostatnim odpadło dno, na szczęście nie był pełny... ale i tak wystarczyło, żeby sąsiedzi nie byli happy. Same balony są też niewygodne w myciu.

Miałem też polskie szkło o kształcie cylindrycznym z szerszą szyjką i było o wiele lepsze (ale wyślizgnęło się podczas mycia), jednak czasami musiałem dolewać wody by mieć małą powierzchnię kontaktu z powietrzem. Myło się lepiej i łatwiej było gdzieś ustawić.

 

W wypadku piwa wydaje mi się, że nie będzie problemu z kontaktem z powietrzem, bo jednak rzadziej przelewamy piwo niż winiarze wino, więc gaz który powstanie na początku cichej powinien wypchnąć resztki powietrza. A słój łatwiej czyścić - odkręcisz wieko i możesz cały umyć gąbką.

Przynajmniej tak sobie na chłopski rozum główkuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koleżanki i Koledzy,

 

Śpieszę poinformować, że dziś stałem się posiadaczem fermentora o pojemności 50L z tworzywa sztucznego. Kolor biały, dwa uchwyty do przenoszenia, kranik.

Na górze zakrętka (czerwona) z jeszcze jedną małą zakrętką na rurkę fermentacyjną.

Cena: niecałe 15 EUR

Loco: Hornbach, Weissensee, Berlin

 

 

Halo!

 

Odkop roku :) ale przynajmniej nowego wątku nie stworzę :)

 

Czy takie duże fermentory są dostępne gdzieś w Polsce? Albo inaczej - chętnie przytuliłbym wiadro z pokrywą z atestem do spożywki tak co najmniej 50 litrów...

Czy ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz beczki niebieskie do kiszenia kapusty myślę ze się nadadzą

 

Używam takiej beczki. Ważne jest aby powierzchnia w środku nie była uszkodzona. Pokrywa beczki na pewno nie ma tej szczelności za tradycyjne fermentory. Ich duża zaleta to solidne uchwyty.

 

Na burzliwą nadają się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.