Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Foxfield Brewery z Foxfield

Recommended Posts

Moja idealna knajpa? To taka, która oferuje kilkanaście, inteligentnie wyselekcjonowanych piw, posiada knajpiany klimat oraz… położona jest na dalekim uboczu.

DSC00089

 Taka jest właśnie karczma „Prince of Wales” z angielskiej osady Foxfield.  Prosta, urządzona bez przepychu piwiarnia. Została założona w 1997 roku tuż przy niewielkiej stacji kolejowej. Już od samego początku właściciele postanowili, że będą oferować oprócz tradycyjnej kuchni brytyjskiej kilkanaście piw, które pochodzą od sprawdzonych, piwowarskich rzemieślników. Mało tego, nie dość, że w lokalu na co dzień goszczą piwa od zaprzyjaźnionych browarów, na miejscu mamy okazję spróbowania piw, które warzy się tuż „rogiem”, czyli w przyrestauracyjnym  garażu.

Aby lokal mógł zacząć warzyć, do tego celu została zakupiona warzelnia o wybiciu trzech baryłek oraz jeden fermentator, o analogicznej wielkości. Ze względu na niewielką przestrzeń w jakiej przyszło działać tamtejszej inwestycji, browar oferuje maksymalnie dwa piwa w swoim firmowym lokalu. Na całe szczęście oferta nie jest skostniała, co powoduje, że pojawiają się w systemie rotacyjnym prawdziwe, piwowarskie perełki.

Czego oni już tam nie uwarzyli? Sam już nie wiem. Co prawda lubują się oni w stylach brytyjskich, ale nie obce są im piwa, które powstają za pomocą chmieli sprowadzanych z ich dawnych kolonii.

Podczas naszej wizyty w lokalu, gościły dwa piwa markowane znaczkiem Foxfield. Był nim aromatyczny Bitter (5,4% alk.) oraz wytrawny angielski Porter (4,1% alk.).

Jeżeli wszystkie ich piwa tak wybornie smakują jak te, które nam przyszło skosztować, nie chcę wiedzieć jak smakuje ich Milk Stout, IPA, ESB, Ale, Mild czy też Dry Stout. Podejrzewam, że wybornie. A wszystko to powstaje za pomocą leciwego sprzętu, który został umiejscowiony na niewielkiej przestrzeni, wokół którego panuje artystyczny nieład.

Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia!

DSC00091

.

DSC00090

.

Porter

Porter

.

Bitter

Bitter

.

takie tam

takie tam


2961 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.