Skocz do zawartości

Jak nikotyna, to tylko cygara... może fajka.


Tomassino

Rekomendowane odpowiedzi

Cygara nie dla mnie, dobra fajka wrzoścowa albo kukurydzianka z dobrym tytoniem to jest to i oczywiście porządna tabaka. Jeśli ktoś chce info to mogę dać namiary na bardzo dobry moim zdaniem sklep internetowy z białegostoku, który ma w swoim asortymencie naprawdę świetne tytonie, cygara i tabaki :) coś mi się wydaje, że kiedyś będziemy mieli imprezę łączącą wielbicieli dobrych trunków i tytoniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygara nie dla mnie

coś mi się wydaje, że kiedyś będziemy mieli imprezę łączącą wielbicieli dobrych trunków i tytoniu

 

Shayboos, w naszym skromnym gronie palaczy cygarowych są również wielbiciele fajek. I uwierz mi, każdy z nich woli cygara, chociaż troszeczkę...te ciut ciut,wszyscy dryfują w kierunku zwijanego tytoniu.

Mogę się mylić...ale chyba nigdy nie miałeś przyjemności degustować dobrego i dobrze wyleżakowanego blendu.

A impreza, o której piszesz, byłaby bardzo miłym spotkaniem - jeżeli robisz listę, jestem "in".

I coś odłożę specjalnie dla Ciebie...(przejdziesz na czarną stronę mocy :P )

 

A propos, właśnie popijam sobie mocniejszego jasnego belga ( 8,1% ) chmielonego na zimno amarillo i cascade... i łączę go

z kubańskim Hoyo De Monterrey (7 miesięcy leżakowania). Jestem wniebowzięty!

Piwko ma 5 tygodni, alkohol jest już prawie niewyczuwalny, cygarko już nie wali amoniakiem... trunek pięknie kontrastuje, cygaro smacznie kompletuje a Pink Floyd pięknie otacza całość. No i Witbier czeka na drożdże... :) piękny weekend!

Edytowane przez Tomassino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomassino, może i masz rację na razie z najwyższej półki z jakim miałem do czynienia to Cohiba z Kuby i dla mnie po prostu za mocne i nie potrafiłem się skupić na smaku bo mnie po prostu zabiło. Ja jednak lubię lżejsze smaki także do fajki - nie lubię zbyt intensywnych, a lekkie mieszanki i pojedyncze gatunki :) ale może jak się kiedyś spotkamy to mnie przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Cohiba (jeżeli nie był to fake i była trzymana w dobrych warunkach) to jest już bardzo dobry kawałek tytoniu.

Nie spaliłem dużo Cohib, bo w tej cenie można mieć 2, 3 a nawet i 4 bardzo dobre batony z Nikaragui, Hondurasu, Dominikany, ale nie zaliczałbym blendu do mocarskich. Format ma również duży wpływ na smak. Małe są często mocniejsze i ostrzejsze no i technika palenia - jaka częstotliwość "puffania"; ma to wpływ na temperaturę żaru (więc na smak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Cohiba (jeżeli nie był to fake i była trzymana w dobrych warunkach) to jest już bardzo dobry kawałek tytoniu.

Nie spaliłem dużo Cohib, bo w tej cenie można mieć 2, 3 a nawet i 4 bardzo dobre batony z Nikaragui, Hondurasu, Dominikany, ale nie zaliczałbym blendu do mocarskich. Format ma również duży wpływ na smak. Małe są często mocniejsze i ostrzejsze no i technika palenia - jaka częstotliwość "puffania"; ma to wpływ na temperaturę żaru (więc na smak).

 

No to tutaj z częstotliwością pykania i intensywnością to jak z fajką - każdy kto czystą Virginię palił i za bardzo się podniecił paląc zbyt szybko wie o czym mowa :)

 

Tak jak pisałem może na jakiś zlot kiedyś znów uda się wybrać, na Birofilię na mur beton to jeśli i Ty się pojawisz to może się powymieniamy doświadczeniami nie tylko piwno-piwowarskimi ale również i tytoniowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem może na jakiś zlot kiedyś znów uda się wybrać, na Birofilię na mur beton to jeśli i Ty się pojawisz to może się powymieniamy doświadczeniami nie tylko piwno-piwowarskimi ale również i tytoniowymi :)

 

Chyba, że wcześniej, gdzieś tam po drodze, wpadniesz do Poznania lub Wągrowca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shayboos , czyli mam zabierać sprzęcik do Żywca ? :D

 

jak najbardziej :)

 

Tak jak pisałem może na jakiś zlot kiedyś znów uda się wybrać, na Birofilię na mur beton to jeśli i Ty się pojawisz to może się powymieniamy doświadczeniami nie tylko piwno-piwowarskimi ale również i tytoniowymi :)

 

Chyba, że wcześniej, gdzieś tam po drodze, wpadniesz do Poznania lub Wągrowca... :)

 

chyba raczej wcześniej nie będzie okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, woda destylowana zabija - serio ;)

ale wiem do czego zmierzasz

Zmierzam do tego, że nie lubię jak ktoś powtarza farmazony zasłyszane w mediach, zamiast samemu pomyśleć.

Prosze Jake o trzymanie sie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.