Skocz do zawartości

Tu granat a tam za mało co2


Tomassino

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak kto robi - ja stawiam 3 flaszki na stół, sypię miarką cukier i od razu kapsluję, Po zakapslowaniu mieszam każdą i do skrzynki. Trudno w takim układzie nasypać 2x do jednej flaszki "kiej" po zasypaniu od razu kapsluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że syrop mam opanowany, na 7 warek zabutelkowanych, tylko jeden problem...

Odgazowując butelki, tylko jedna posyczała ciut dłużej

Wniosek jest jeden - za szybko do butelek.

No i poczytam trochę o tych Danstarach Windsorach - bo omijając fakt, że nie flokulują, to jeszcze dziwnie pracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj muszę się w zupełności zgodzić - dotychczas miałem tylko jedną przygodę z granatami i to właśnie na tych przedziwnych drożdżach. Fermentacja zatrzymała się z początkowych 15 BLG na 5,5 i za nic nie chciała ruszyć, pomimo pozostawienia fermentora w spokoju przez dłuższy okres czasu i zabiegom "wspomagającym" (nie chciałem za bardzo napowietrzać prawie gotowego, już w większej części przefermentowanego piwa więc pozwalałem sobie tylko na delikatne mieszanie). Początkowo wszystko było ok, ale po dwóch miesiącach granat i okazało się, że wszystkie butelki przegazowane - trzeba było upuszczać ciśnienie. Najwyraźniej drożdże przypomniały sobie o pracy dłuuugo po zabutelkowaniu, generalnie uznaję Windsory za dziwny szczep, który może sprawiać niespodzianki tego typu i trzeba przy nim szczególnie uważać na dobre obchodzenie się z drożdżami (właściwa temperatura zadania, uwodnienie drożdży przed zadaniem, temperatura fermentacji, zacieranie raczej na wytrawnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij sobie zasadę:

2,5 tygodnia fermentacji dla każdego piwa, dla tych chmielonych na zimno jeszcze X dni chmielenia. Pozbędziesz się swojego problemu.

 

I pamiętaj: bardzo głupio jest nachmielić na zimno fermentujące piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.