Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Białystok "Chmiel"


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienie, pierwszy raz spotkałem się z takim określeniem na efekt oblepiania szkła :)

Wczoraj spróbowałem Twojego pszenicznego.

Degustacja pierwszej próbki w temperaturze 6-7 stopni.

Aromat, dominujący aromat bananowy, nawet w tak niskiej temperaturze, delikatny aromat pszenicy.

Piana: niska, po nalaniu redukuje się o połowę i tak się utrzymyje

Nagazowanie: zbyt niskie, możliwe że przez to piana także ucierpiała

Smak: niska goryczka, lekko słodkie(rzecz gustu, wolę bardziej wytrawne wersje weizena)

Barwa: słomkowe, lekko mętne.

Próbka druga właściwie różni się temperaturą(ogrzało się trochę), w aromacie zaczął dochodzić alkohol i delikatny "zmywacz", reszta bez zmian.

 

Piwko jak najbardziej pijalne, do poprawy z pewnością nagazowanie i możliwe że proces fermentacji. Jak pamiętam ostatniego swojego weizena to był wybitnie niepijalny, zdecydowanie wybrałbym Twoją wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga degustacja Belgian Specialty Ale SH Amarillo(Godless), styl z dość szerokim wachlarzem interpretacji :D dlatego opiszę jedynie własne wrażenia.

Aromat: słodki wraz z alkoholowym, lekki sznyt charakterystyczny dla belgów(nikły ale czuć), Znikome aromaty chmielowe(spodziewałem się że SH będzie miał jakieś aromaty chmielu do którego odnosi się określenie "single hop")

Smak: Goryczka strzelam że w granicach 30IBU, może trochę podbita przez alkohol, piwo wydaje się dość głęboko odfermentowane.

Barwa: bursztyn, lekko mętne

Piana: kremik, tylko brać nóż i kroić :D, trwała, ładnie lepi się na szkle

Wysycenie: w normie

Wrażenie ogólne: Oczekiwałem aromatów chmielowych pochodzących od Amarillo także jestem trochę rozczarowany aromatem, a że jestem fetyszystą piany to ona nadrobiła wizerunek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panom za oceny.

Postaram się podrzucić coś do depozytu w wolnej chwili, aczkolwiek na początku sezonu posiadam tylko zwykłe ale do szybkiego chlania i milda z trochę nieudanej receptury (następny będzie z dużą korektą).W tej chwili zmuszam się właśnie do zabutelkowania kolejnych "wyrobów".

Zachęcam również innych piwowarów do korzystania z białostockiego depozytu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podrzuciłem dziś 6 piw ( coś na kształt bittera, stouta i milda ). Wziąłem 3 piwa :Żytnie, Cienki i Niespodzianka. Rozpoczęto zapełnianie drugiej skrzynki więc warzyć, wymieniać, degustować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienkie ale, pic_q2

 

Piana typowo angielska, niska, pozostająca do końca.

W aromacie bardzo delikatnie pobrzmiewa chmiel.

Goryczka niska, łagodna, owocowa. W smaku delikatne owoce, ale bardziej pochodzące od chmielu - estrów nie wyczuwam, ale dupa jestem nie sensoryk.

Wysycenie niskie, odpowiednie do stylu.

Piwko bardzo sesyjne, wchłonąłem jak gąbka wodę.

post-8605-0-68766500-1418139454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualny stan skrzynki to:

Pszeniczne (Browar Biebrzański Strumyk)- 2

Żytnie (Browar Biebrzański Strumyk)- 2

Saison(b.dawid) - 1

Witbier(b.dawid) - 2

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)- 1

Pan Wzywał Milordzie (Godless)- 1

Gorzki (Godless)- 2

Bambo (Godless)- 2

Olej (Godless)- 1

El Polako- Polskie ALE (Tomasz Andruszewicz)- 4

Niespodzianka V2- IPA (Tomasz Andruszewicz)- 3

Cienki- Cienkie ALE (Tomasz Andruszewicz)- 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żytnie z Biebrzański Strumyk

Ciemno pomarańczowy wpadający w bursztyn kolor. Mętne. Piana słaba, coś z cyklu pojawiam się i znikam. Do końca pozostaje tylko cienka, milimetrowa obwódka.

W aromacie banan. W sumie taki dojrzały, słodki. I bardzo delikatny goździk, ale to tak po kilku minutach się ujawnił.

W smaku trochę na odwrót - słaby banan, goździk wyraźniej, wytrawne, nie wyczuwam oleistości od żyta. Bazpośrednio po nalaniu wydawało mi się że czuję delikatny karmel, ale po kilku łykach dochodzę do wniosku, że jednak nie.

Na języku lekkie szczypanie. Może to od tej wytrawności, bo wysycenie dość niskie, jak na ten styl.

Tak odnoszę wrażenie, że niżej zeszły przy fermentacji niż sugerowane 2-2.3.

 

Dzięki za możliwość skosztowania. Osobiście nie robiłem nigdy piw w tym stylu, więc trafiła się jakaś odmiana od ejli.

post-8605-0-33389600-1418475163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aktualny stan skrzynki to:

Pszeniczne (Browar Biebrzański Strumyk)- 2

Żytnie (Browar Biebrzański Strumyk)- 2

Saison(b.dawid) - 1

Witbier(b.dawid) - 2

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)- 1

Gorzki (Godless)- 1

Bambo (Godless)- 1

El Polako- Polskie ALE (Tomasz Andruszewicz)- 3

Niespodzianka V2- IPA (Tomasz Andruszewicz)- 2

Cienki- Cienkie ALE (Tomasz Andruszewicz)- 1

Polskie IPA ( Browar Biebrzański Strumyk) - 2

Mild Ale ( Browar Biebrzański Strumyk ) - 2

Sweet Stout ( Browar Biebrzański Strumyk ) - 2

Belgian Christmas Beer ( Browar Biebrzański Strumyk) - 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Polako- Polskie ALE (Tomasz Andruszewicz)

Piana

Grubo pęcherzykowata, piana szybko znikła

Kolor

Klarowne, Kolor jasny bursztyn.

Aromat

Bardziej jest wyczuwalny słody (chyba czuje lekki karmel) chmielu nie czuć

Smak

Goryczka umiarkowana. Smak fajny

Wady

Nie wyczułem

Podsumowanie

Jak dla mnie piwo jest pijalne. Się zdziwiłem że jest tak klarowne.

post-6567-0-17919800-1418760230_thumb.jpg

post-6567-0-12871500-1418760287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki- Cienkie ALE (Tomasz Andruszewicz)

Piana

Grubo pęcherzykowata, piana szybko znikła

Kolor

Klarowne, Kolor słomkowe.

Aromat

Bardziej jest wyczuwalny słody. chmielu nie czuć

Smak

Goryczka umiarkowana. Dziwne jest w smaku. Nie mogę określić

Wady

?

Podsumowanie

Jak dla mnie piwo jest średnio pijalne.

post-6567-0-40536100-1418765679_thumb.jpg

post-6567-0-12811800-1418765697_thumb.jpg

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa trochę się komplikuje bo młodzież się rozchorowała i wyjazd do kochanych teściów stoi pod wielkim znakiem zapytania :(

 

Ja już nie taki gość znowu :) Duch puszczy jest mi znany i to dobrze od hmm dobrych 20 lat co najmniej :) w końcu nie raz startowało się w regatach na Siemianówce czy Augustowie, gdzie liczna konkurencja z Podlasia próbowała sternika konkurencyjnej załogi jakoś otumanić aby większe szanse na wodzie mieć :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka v2 Tomasz A.

Tu po cichu liczyłem na "europejską" IPĘ by mieć porównanie ze swoim ostatnim produktem, ale od razu po wlaniu do szklanki czuć było amerykę.

Aromat jednak delikatny; jak na AIPA za słaby. Da się wyczuć chmiele, ale feerią aromatów bym tego nie nazwał.

Kolor herbaciany, być może byłoby klarowne, ale tego nie ocenię bo wsypałem całą zawartość butelki razem z drożdżami, co skutecznie zmętniło piwo tworząc wolno opadającą zawiesinę. Piana ładna, gęsta, wolno opadająca pozostała do końca. Po szkle ściekała tylko delikatnie znacząc szklankę u góry.

Dużo więcej chmielu w smaku; słodkie owoce na pierwszym planie. Tak jakby część aromatu "uciekła" w smak. Goryczka fajna, krótka - jak dla mnie w sam raz. Nie lubię piw za bardzo "przegiętych" w stronę goryczy, więc jest ok. Po ogrzaniu delikatnie wyłazi alkohol (schłodzone na starcie do 8°C). Pod spodem, że tak się wyrażę, wyczuwam jakiś delikatny, słodki posmak, jednak nie pochodzący od chmielu (mogę się mylić). Bardziej stawiałbym na jakąś wadę, którj nie potrafię nazwać, bo nie była to przyjemna słodycz.

Ogólnie niezłe piwo. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to jak pisałem aromat (więcej chmielu, więcej chmielu) oraz "ciało" (mogłoby być go mniej, więcej wytrawności).

Tym razem bez zdjęcia; nie było czasu, ani warunków..

Jak zwykle dzięki za możliwość degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.