Skocz do zawartości

Piwny Depozyt - Białystok "Chmiel"


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki uprzejmości snapphan(Marcin) uruchamiamy depozyt w sklepie Marcina.

Sklep "Chmiel" znajduje się przy ulicy Gajowej 68A lok.6(tzw. ryneczek na Gajowej).

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 11:00 - 18:00

sobota 9:00 - 19:00

 

Zasady:

- piwa muszą być oznaczone w sposób umożliwiający identyfikację piwa(styl, ekstrakt) oraz piwowara(nick z forum lub inna forma, odpowiednio oznaczona)

- jeden za jeden lub więcej za jeden.

- po wymianie aktualizujemy w tym wątku stan skrzynki

- mile widziana ocena z degustacji.

 

Stan skrzynki

Saison(b.dawid) - 4

Witbier(b.dawid) - 4

 

W miarę możliwości proszę na start zadbać o zapełnienie skrzynki, później będziemy pobierać :D

 

Sorki Marcin, zapomniałem o Tobie, spróbuj co ja tam namodziłem, jak by co to aktualizuj tylko stan.

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być, i nie wykluczone że kiedyś tam powstanie, Marcin wykazał własną inicjatywę w tej sprawie i zamiast deklaracji wyszła szybka akcja :D. Co można tam kupić? Piwa i cydr lane w pety, a w butelkach tak na szybkiego co obczaiłem to Kormoran, Pinta, AleBrowar, Lwówek, Komes... nie pamiętam co tam jeszcze bo musiałem szybko zmykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, doszły dwa nowe piwa do depozytu przyniesione przez Godless

aktualny stan skrzynki to:

Saison(b.dawid) - 4

Witbier(b.dawid) - 3

Witbier (K. Tomek)- 3

Belgian Specialty ALE Single Hop Amarillo (Godless)- 2

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)- 2

Więc będą pierwsze oceny

 

P.S. Sorki za literówkę.

Edytowane przez snapphan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witbier Tom Kos

Kolor słomkowy, lekko mętne, średnie wysycenie, choć po otwarciu dość mocno "podbijało" pianę. Piana grubopęcherzykowa, szybko opadła znacząc szklankę; do końca utrzymał się półcentymetrowy korzuszek.

Po otwarciu delikatny zapach pomarańczy. W miarę ogrzewania (może złudzenie) do głosu dochodzi, ale też bardzo delikatnie kolendra. Ogólnie aromat bardzo delikatny, subtelny.

W smaku czułem głównie kolendrę podkreśloną goryczką, ale nie za mocną, idealnie pasującą do tego stylu piwa. Piwo sprawia wrzażenie wodnistego, ale zarazem orzeźwiającego. Spodziewałem się więcej pomarańczy, ale i tak wyszedł fajny witbier w którym nie wyczułem żadnych "obcych" posmaków.

Smaczne, orzeźwiające piwo, które wypiłem szybciej niż napisałem recenzję. Dziękuję za możliwość skosztowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj spróbowałem swojego saison, coś mi dziwnie nieprzyjemnie pachnie w nim, o ile w smaku dość mocne i nie czuję żadnych kwaso-niespodzianek to w aromacie coś mi nie pasuje, jeśli jest ktoś z lepszym poczuciem węchu i ma możliwość sprawdzenia tego to proszę wybadać. Może to z moich domowych zapasów coś nie teges bo przez cały urlop stało w kuchni na stole(zostawiłem przed wyjazdem) gdzie do południa słońce smali, z tydzień tak stało, do lodówki wróciło po powrocie z urlopu.

Gdyby się okazało że i tamte są nie pijalne to śmiało puścić w przelew w jakiejkolwiek formie, wolałbym nie wymieniać felernych piw na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witbier b.dawid

Kolor słomkowy, klarowne. Piana niska, drobnopęcherzykowa, ale utrzymująca się do końca. Przy otwarciu syknięcie bardzo delikatne, nagazowanie niskie jak na ten styl, ale mi pasuje.Ogólnie gdybym nie powąchał i spróbował, to po wyglądzie uznałbym to piwo za jasnego lagera.

W aromacie pierwsze wrażenie to imbir, następnie kolendra.

W smaku kolejność odwrotna; dominuje kolendra, imbir delikatnie gdzieś w tle. Spodziewałem się po tych drożdżach jakiegoś weizenowego posmaku, ale nic takiego nie wyczułem. Rasowy witek. Po kilku łykach na języku pojawiło się odczucie ...nie wiem jak je nazwać...gorzkości? delikatnego ściągania?

Smaczne piwo, ale należy wziąć poprawkę na to iż lubię kolendrę - komuś kto jej nie lubi może ona trochę przeszkadzać. No i przy dopijaniu do końca dochodzę do wniosku, że nasycenie mogło być jednak ciut większe.

Piwo w smaku wyraziste dzięki przyprawom, orzeźwiające i w sumie takiego witbiera oczekiwałem. Dzięki za możliwość spróbowania.

Edytowane przez Godless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Saison(b.dawid)

Dawid, wczoraj przeczytałem twój post odnośnie twego Saisona że coś z nim nie tak w kwestii aromatu i dlatego pokusiłem się na odkapslowanie go. Jeśli chodzi o aromat to nie wyczuwam żadnych obcych zapachów. Goryczka średnia. Nagazowanie wysokie. Piwo w kolorze zbliżonym do śliwkowego ( jaśniejszy niż weizenbock). Ogólnie było to pierwsze piwo jakie piłem w tym stylu więc nie mam odniesienia, pijąc czuje się że to jest mocne piwo (nie ma żadnych posmaków bimbrowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba gorszy dzień na próbowanie lub jakaś trefna butel mi się trafiła wtedy, kolejne butelki smakują... normalnie(o ile tak można to nazwać).

Przyznam się szczerze że sam także nie piłem jeszcze nic w tym stylu, a co gorsza to w depozycie to pierwsze które zrobiłem w tym stylu, posiłkowałem się tylko gotowymi recepturami i opisem. Cieszę się że smakowało(chyba smakowało?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyłączam się do pytania.

Byłem ostatnio u Marcina, nie wrzuciłem niestety nic nowego bo po ćwierćfinałach bitew okazało się że weizenbock idzie na półfinał. Mam nadzieję że będę mógł wrzucić IIPA które jest w trakcie fermentacji, ale przecież w regionie jest więcej piwowarów którzy(jak dobrze pamiętam) prawie na każdej bitwie czymś się wymieniali. Odwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, po długiej przerwie doszły dwa nowe piwa do depozytu przez "Browar Biebrzański Strumyk"

aktualny stan skrzynki to:

Pszeniczne (Browar Biebrzański Strumyk)- 3

Żytnie (Browar Biebrzański Strumyk)- 3

Saison(b.dawid) - 2

Witbier(b.dawid) - 2

Belgian Specialty ALE Single Hop Amarillo (Godless)- 1

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)- 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo wymieniłem.

Spróbuje opisać piwa wymienione. Wielkim znawco to nie jestem.

 

Pierwsza degustacja Saison(b.dawid) Tego stylu jeszcze nie piłem.

Piana

Grubo pęcherzykowata, szybko znikła, brak lejsing

Kolor

Dość klarowne, Kolor jak na zdjęciach się wydaje że bursztynowe ciemne.

Aromat

Nie czuć chmieli. Nie jestem pewny jakby czuć estry

Smak

Mocna goryczka. Smak estrowy.

Wady

Wielkich wad nie wyczułem.

Podsumowanie

Jak dla mnie piwo nie jest pijalne. Się wydaje jakoś nijakie. Nie czuć chmielów i słodów.

post-6567-0-49629500-1414177303_thumb.jpg

post-6567-0-12736800-1414177324_thumb.jpg

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowski to spore nadużycie :) Czesław pokazał gdzie miejsce tego weizenbocka :D za mało w nim weizen i bocka. Nie zauważyłem opisu przed oceną :).

Dziś zrobiłem trochę szacher-macher chłopaki, przyniosłem jednego wiezenbocka i pobrałem dwa piwka, dla balansu przed finałem wrzucę IIPA przeznaczoną na finał bez pobierania :D.

Pobrałem:

Pszeniczne (Browar Biebrzański Strumyk)

Belgian Specialty ALE Single Hop Amarillo (Godless)

Aktualny stan skrzynki:

Żytnie (Browar Biebrzański Strumyk)- 3

Saison(b.dawid) - 2

Witbier(b.dawid) - 2(tu zalecam szybką rozbiórkę, od stania w skrzynce lepsze nie będzie)

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)- 1

Bananowy Matołek(b.dawid) weizenbock - 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga degustacja i dwa piwa Witbier Tom Kos i Witbier b.dawid Tego stylu już próbowałem wcześniej.

Tom Kos

Piana

Drobno pęcherzykowata, piana jest słaba ale długo się utrzymuje, lejsing

Kolor

Mętne, Kolor słomkowy.

Aromat

Nie czuć chmieli. Słaby aromat przypraw

Smak

Goryczka umiarkowana. Smak pszeniczny.

Wady

Bardzo wysokie przegarowanie. Po otarciu piwo wychodziło z butelki.

Podsumowanie

Jak dla mnie piwo jest pijalne. Mogło być więcej przypraw.

 

b.dawid

Piana

Drobno pęcherzykowata, Brak lejsingu, szybko znikła

Kolor

Klarowne, bursztynowe

Aromat

Mocne wyczuwalne przyprawy.

Smak

Goryczka umiarkowana. Pszenicy nie czuć. Się wydaje jakby przyprawy czuć w smaku.

Wady

Brak piany

Podsumowanie

Piwo jest pijalne.

 

Z tych dwóch piw wygrywa piwo dawida

post-6567-0-54615800-1414271232_thumb.jpg

post-6567-0-11006000-1414271274_thumb.jpg

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia degustacja. Tego stylu nie piłem.

Belgian Specialty ALE Single Hop Amarillo (Godless)

Piana

Średnio pęcherzykowata, piana jest średnia ale długo się utrzymuje, lejsing

Kolor

Klarowne, Kolor bursztynowy.

Aromat

Bardziej jest wyczuwalny słody nisz chmiel

Smak

Goryczka umiarkowana. Smak fajny Posmak karmelu

Wady

Nie wyczułem

Podsumowanie

Jak dla mnie piwo jest pijalne. Myślałem że będzie lepiej walić chmielem

 

Belgian Specialty ALE Single Hop Mosaic (Godless)

Piana

Średnio pęcherzykowata, piana jest średnia ale długo się utrzymuje, lejsing

Kolor

Klarowne, bursztynowe

Aromat

Jest wyczuwalny chmiel. Bardziej nisz słody.

Smak

Goryczka umiarkowana. Posmak karmelu

Wady

Nie wyczułem

Podsumowanie

Piwo jest pijalne.

 

Oba piwa są fajne.

Podsumowując wszystkie degustacje piwa były fajne. Oprócz Saison(b.dawid) Jakby te piwo było zepsute.

post-6567-0-78760700-1414442230_thumb.jpg

post-6567-0-05737600-1414442250_thumb.jpg

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejsing czyli jak pijemy piwo na szkle pozostają ślady piany. Czyli jak piana okleja ścianki szkła. Coś takiego.

 

Błędy pisowni poprawiłem. No i lipa. Słaby zemnie degustator :(

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.