Skocz do zawartości

"Ferment" - Nowy sklep w Zamościu


Rekomendowane odpowiedzi

https://www.facebook...771108112939517

 

Macie link do FB. Właścicielka jest fajna i myślę że z naszą pomocą stworzymy u siebie naprawdę fajne Centrum. Trzeba tylko zadbać o odpowiedni asortyment. Powiedziała że jak interesują mnie słody, chmiele, dożdże i cokolwiek czego nie ma na stanie to można ściągnąć pod zamówienie wszystko z asortymentu http://winohobby.biz/. Myślę, że dla osób z okolic Zamościa będzie to ciekawa opcja.

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem, zobaczyłem. Wielkie WOW. Właścicielka jest przemiła. Biznes dopiero się rozkręca, ale obiera prawidłowy kurs. Z czasem asortyment będzie się zwiększał. Ceny nie szokują, kapslownicę można taniej kupić niż przez internet.

 

Co najważniejsze, o jedną osobę więcej chętną na degustacje piwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;)

 

Myślę, że piwny depozyt w Fermenciku to świetny pomysł, poszperałam w sieci, podpytałam znajomych odnośnie strony prawnej ...zdania są podzielone.

Jeśli któryś z Panów znalazłby choć jeden mocny punkt, dzięki któremu nie będę narażona na nieprzyjemności (koncesji mi nie odbiorą bo nie mam, ale mandatem zapewne uraczą ) to możemy zaczynać choćby dziś :) !

 

 

Pozdrawiam,

"Ferment" :)

Edytowane przez "Ferment"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depozyty są w całej Polsce i wg mnie nie powinno to nikomu przeszkadzać niezależnie czy miejsce depozytu ma koncesje czy nie. Nie będzie przecież ani sprzedaży alkoholu ani konsumpcji na miejscu. Wymiana butelek to przecież nie zbrodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycie pokazało mi niejednokrotnie, że sposób myślenia wielu urzędników potrafi być radykalnie różny od normalnie przyjętego ;)

 

Nie zdziwiłbym się gdyby jakiś zinterpretował taką wymianę jaki "nielegalne wprowadzenie w obrót wyrobów alkoholowych".

Ustawa zezwala na warzenie piwa w domu, ale tylko na użytek własny, więc wg mnie nie jest problemem postawić w/w zarzut.

Oczywiście uważam, że byłoby to chore podejście, ale niestety nie moja opinia się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie jakoś wcześniej nie pomyślałem o tym na jakich uwarunkowaniach prawnych działają depozyty piwne, ...bo też czegoś takiego w prawie nie ma. Ale jeśli przyjąć jako wykładnię definicję depozytu to tak naprawdę dalej jest to podarunek dla znajomego, tylko złożony w depozycie do czasu jego odbioru. To tylko depozyt, miejsce czasowego przechowywania. Status własności do czasu przekazania drugiej osobie jest zachowany.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.