Skocz do zawartości

Browar domowy "Na szlaku" - degustacje


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

#33 IIPA

 

 

Wygląd: Piana do końca się utrzymuje, drobnopęcherzykowata. Piwo lekko mętne, koloru jasno miedzianego.

Aromat: Jako, że to klon GC, to przeciętny. Nie jest tak intensywny jak w GCH, aczkolwiek nie można powiedzieć, że jest przeciętny, jest co najmniej mocny.

Smak: mocno skontrowana goryczka poprzez słodowość - jedyne piwo, w którym to lubię. Bardzo przyjemnie się pije, alkohol wzmaga odczucie aromatów chmieli po przełknięciu.

Wrażenie ogólne: Jeden z moich ulubionych stylów. Bardzo dobrze wykonany klon - byłbym dumny, gdyby mi również udało się go w ten sposób uwarzyć. Jak dla mnie, to bardzo sesyjna piwo, jeśli sesja obejmuje maks 2 butelki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#33 Imperial IPA

 

Aromat: cytrusy, tropik, pomieszany z żywicznym, średnio intensywny

Kolor: bursztynowy, mocno mętne, prawie błotko

Piana: drobna, gęsta, klei szkło, opada do kożuszka

Smak: chmielowy z odpowiednią nieprzesadzoną podbudową słodową, wytrawne, alkohol rozgrzewa w żołądku

Goryczka: średnia w kierunku wysokiej, długa, lekko zalega ale w tym stylu to raczej normalne

Odczucie w ustach: krągłe, perliste

 

Ogólne wrażenia: bardzo dobre piwo, nie przesadnie słodowe, wytrawne, dobrze pijalne i zbalansowane, dziękuje za piwo.

post-3232-0-60695300-1408558423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#32 AIPA, na ecie 16°Blg a bocznej kontrze 18°Blg ale chyba to pierwsze

 

post-3232-0-49181800-1408730779_thumb.jpg

Czekam i czekam aż piana chociaż lekko opadnie ...

 

Aromat: owoce tropikalne i cytrusy, żywiczność delikatna, dość intensywny

Kolor: herbaciany, mocno mętne wręcz błotko

Piana: złamana biel, gęsta, bujna, trwała

Smak: głównie chmielowy z wyraźną podbudową słodową, lekki karmel, całość wytrawna

Goryczka: wyraźna, ziołowa, długa, lekko pozostaje ale mniej niż w #33 IIPA, przyjemna

Odczucie w ustach: średnio pełne, lekko cierpkie

Ogólne wrażenia: bardzo przyjemne piwo, wytrawne, nie przesadzona słodowość choć mogła by być dosłownie ton niższa, ładny aromat i świetna piana, wszystko ładnie gra i jet fajnie zbalansowane, jedyny minus to bardzo wysoka mętność, piwo jest nieprzejrzyte, błotne, podobnie jak w #33 IIPA.

 

Dziekuje za piwo.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę

 

piwo jest nieprzejrzyte, błotne, podobnie jak w #33 IIPA.

Paczka chyba swoje przeszła w podróży - prawie wszystkie degustowane przez Ciebie piwa wykazują bardzo mocną mętność.

Piłem dziś #32 i #33 z mojej piwniczki - może nie są kryształ, ale co najwyżej dość mocno opalizujące/lekko mętne, #32 trochę bardziej. Piany faktycznie moc, ale to ewidentnie wina nagazowania, chyba nawet można powiedzieć delikatnego przegazowania.

na ecie 16°Blg a bocznej kontrze 18°Blg ale chyba to pierwsze

Tak 16­° - kopiuj wklej :D

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm AIPA nie była przegazowana, nagazowanie było raczej średnie, nie napisałem tego w notce.

Przypuszczam, że męność to efekt podróży choć tak jak wspominałem wcześniej dziwne, że niektóre piwa potrafią się ponownie wyklarować, niektóre nie.

 

W szklanke idzie Ryżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm AIPA nie była przegazowana, nagazowanie było raczej średnie, nie napisałem tego w notce.

To też jest ciekawa rzecz - mam wrażenie że złote kapsle, których teraz używam, na niektórych butelkach nie trzymają tak na 100% - pijąc moje piwa z piwniczki (w okresie letnim mam tam ok. 14-15°C) wszystkie są dość mocno nagazowane, natomiast po podróży nagazowanie jest ocenianie zawsze niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kapsle ale niesądzę. Może jak piwo się pobełta w podróży to i gaz jeszcze trochę "rozpuści" się w piwie. Nie znam się na teorii za bardzo. Wiem, że świeże piwo potrafi wyjść z butelki, ale schłodzone, wyleżakowane ma idealne nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#32 Ryżowe Pale Ale

 

post-3232-0-28277200-1408734486_thumb.jpg

Ryżowe to chyba najcześciej degustowany przeze mnie styl, na koncie szóste ryżowe :)

Szkoda, że najpierw tej warki nie otworzyłem a dopiero później AIPA, będzie trudno ją ocenić po takim intensywnym piwie, ale mleko się rozlało więc nie ma odwrotu.

 

Aromat: ryżowy, cytrusowy, bardzo delikatny

Kolor: złoty, lekko opalizuje

Piana: biała, drobna, szybko opada do kożuszka,

Smak: ryżowa wytrawnośc z lekką słodowością, balans zdecydowanie w kierunku chmielu

Goryczka: średnia, krótka

Odczucie w ustach: średnie, cierpkie, wysycenie umiarkowane

Ogólne wrażenia: udane piwo, dobrze zbalansowane, wszystko jest na swoim miejcu, rześkie, wytrawne.

 

Dzięki za piwo. Zostało jeszcze Żytnie ale to już nie dziś.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spontanicznia degustacja Żytniego więc bedzie trochę niestandardowo.

 

Gęste, piana praktycznie się nie zrobiła, aromat dość specyficzny fenolowy wraz estrami, w smaku lekkie, wytrawne, kwaśne, cierpkie, goryczka niewielka. Ciekawe, niestandardowe piwo. Wypite na dwóch, odczucia bardzo zbliżone.

 

Dziękuję za piwo.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestandardowe piwo

Odnosiłem się do tego stylu - może nie do końca uzyskałem co chciałem, ale nam podchodzi i będą powtórki, tym razem z dodatkiem aromatycznych chmieli amerykańskich

Wielkie dzięki za rzetelne oceny - wszystkie uwagi, podczas następnych warzeń, zostaną wzięte pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Brzytwa

Piana: Biała, obfita, drobnopecherzykowa. Redukuje się do dywanika. Znaczy szkło.

Barwa:Ciemny bursztyn, zmętnione.

Aromat: Owoce tropikalne, cytrusy, czyli typowe aromaty na pierwszym planie, spod nich daje o sobie znać słodowość i delikatna nutka alkoholu.

Smak: Umiarkowanie wytrawne, z solidną goryczką. Niestety jest ona lekko trawiasta i ściągająca.

Wysycenie: Wysokie, dla mnie ciut za wysokie.

Ogólne wrażenia: Ogólnie dobre IIPA czy tam DIPA. Nieźle pijalne, choć poprawiłbym goryczkę, wtedy byłoby świetnie.

 

Dzięki za możliwość degustacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej już nie ja - IIPY sripy, są nie dla mnie, a przynajmniej nie w tym etapie mojego życia :smilies:

Ano, to są już skrajne piwa i albo się będzie ich nie lubić, albo uwielbiać.

 

A ja lecę z kolejną degustacją. Od wczoraj chodziło za mną cały dzień:

Grodziskie:

Piana:Obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała. Redukuje się do cienkiej warstwy i oblepia szkło.

Barwa: Jasnozłota, zamglona. (Niestety przy otwieraniu poderwało mi osad z dna.)

Aromat: Lekka wędzonka z kwaskową nutką.

Smak: Wytrawne, przyjemnie kwaskowe. Do tego bardziej wyczuwalna wędzonka niż w aromacie, do tego lekka zbożowość.

Wysycenie: Wysokie, aż szczypie w język. Czyli jak najbardziej stylowe.;)

Ogólne wrażenia: Bardzo przyjemne, pijalne piwo lepsze byłoby na upalny dzień, ale i dzisiaj z przyjemnością je wypiłem po bieganiu. Dzięki za możliwość spróbowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę :beer:

W tym piwie szykują się zmiany - przede wszystkim zwiększenie poziomu wędzonki w aromacie i trochę w smaku - reszta raczej zostanie. Nie jest to może wersja klasyczna Grodziskiego, raczej taki stron. Wyszło przez przypadek, ale w zasadzie dobrze się stało.

Zastanawiam się też, jakich drożdży użyć tym razem

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.