Skocz do zawartości

Pszeniczne dolna fermentacja


Konus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co z tego może wyjść i w sezonie lagerowym spokojnie można się za to brać.Teraz mamy lato a dolniaki w takich zakresach temperatur nie dają zadowalających efektów. W skrócie- daj sobie spokój z dolniakami.To będzie strata czasu i materiałów. Kup Nottinghamy albo cokolwiek z górniaków, zasypem się nie przejmuj daj co masz.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz warunki do fermentacji i 300-500g jakiegos jasnego karmelu to zatrzyj

nawet na dolniakach powinna wyjsc przyjmena z tego amerykanska pszenica

 

w American Wheat ważne jest aby drożdże użyte dawały czysty profil - a drożdże dolne z reguły takie są.

Zazwyczaj jeśli używa się drożdży górnych to w dolnych zakresach.

Powszechne jest też stosowanie tak zwanych drożdży hybrydowych.

 

 

Ale jeśli nie masz warunków aby przeprowadzić fermentacje w odpowiedniej temperaturze to lepiej zainwestuj 10zł w us05, albo zdobądź gęstwę - jeśli był być w Krakowie to mogę Ci Wyest 1728 trochę dać - tylko te drożdże przy tym piwie zrobią dobrą robotę gdy temp będzie 13-16 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o temperaturę się martwię najmniej, moja piwnica trzyma 9-12 cały rok, właśnie fermentuje w niej porter.

 

No to ładnie. Co to za typ piwnicy? Jak mam taka ze sufit ma na poziome gruntu 3x3m wysokosc ponad 2 a temperatura 15-16. Zastanawiam sie jak mozna miec nizej w lecie? Masz nad nia jakies pomieszczenie bufor bez okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o temperaturę się martwię najmniej, moja piwnica trzyma 9-12 cały rok, właśnie fermentuje w niej porter.

 

No to ładnie. Co to za typ piwnicy? Jak mam taka ze sufit ma na poziome gruntu 3x3m wysokosc ponad 2 a temperatura 15-16. Zastanawiam sie jak mozna miec nizej w lecie? Masz nad nia jakies pomieszczenie bufor bez okien?

 

warsztat stolarski, temp w nim około 18 stopni to maks latem więc piwnica też za bardzo nie ma się jak nagrzewać w razie czego wrzucę do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.