Skocz do zawartości

Drożdże Gozdawa Wasze opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Też stawiam, że to Mauri Draught albo MJ Workhorse. Wysłałem pytanie do producenta, ciekawe co odpowiedzą :).

 

Dla zainteresowanych, tutaj chyba najtaniej na Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=29053897&order=p&string=gozdawa+do+piwa&search_scope=userItems-29053897&bmatch=s0-default-0905 . Można się dogadać na wysyłkę zwykłym listem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja to się z kolei zastanawiam nad praktyczną różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami (na razie zastanawiam, aczkolwiek mam oba rodzaje, więc i test będzie). Mam w planach na przyszły tydzień BPA z chmielem Topaz, tylko nie mam drożdży. Korcą mnie te FBG1, ale pewnie skończy się na dokupieniu BFSAY.

 

Gozdawa Fruit Blanche G1 (FBG1)

Szczep drożdży górnej fermentacji dedykowany dla piw jasnych pszenicznych o bogatym profilu owocowo-estrowym.

 

Gozdawa Classic Belgian Witbier (CBW)

Szczep górnej fermentacji dedykowany do klasycznego belgijskiego Witbiera. Niska zawartość estrów nie dominuje nad profilem aromatyczno-smakowym, typowym dla tego piwa.
Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy robił ktoś piwo z użyciem Bavarian Wheat 11 w temperaturze powyżej 24°C? Zależy mi na mocno bananowych aromatach, ale nie chcę przesadzić z innymi estrami, które w tak wysokich temperaturach mogą dominować w piwie. Dość wysokie temperatury pracy mają te drożdże (http://www.homebrewing.pl/images/bw11.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi drożdze z brewkitu na stout gozdawy ruszyły po 3 dobach. normalnie uwodnione jak zawsze. z 12 zeszły do 4,5. nie wiem które to były drożdże, bo saszetka nie była w ogóle opisana... piwo wyszło czyste - fermentowałem w 18°C. osad mocno zbity, ale też długo trzymałem piwo w fermentorze z braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, i coś mnie zastanawia. Po jakie licho mam sięgać po te drożdże? Gdzie jest ich przewaga nad innymi. Jak to ktoś mądry powiedział - Nie wprowadza się zmian tam, gdzie zmiany nic nie dadzą. Mam ich użyć? Niech ktoś mnie przekona, że to ma sens.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne West Coast 15PLN, te z Gozdawy 5 PLN, mi wystarczy. Oczywiście, hobby nie zawsze patrzy na ceny, ale w tym wypadku nie widzę sensu przepłacania.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne West Coast 15PLN, te z Gozdawy 6 PLN, mi wystarczy.

W ten sposób mnie nie przekonasz. Mogę odbić piłeczkę - Safbrew S-33-5,50zł, Gozdawa German Lager W35- 10,00zł.

No i Safbrew 11,5g, Gozdawa 10g.

No nie ma jak porównywać górniaki S-33 i dolniaki W35.

 

Twój trolling zaczyna być nużący...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robił ktoś piwo z użyciem Bavarian Wheat 11 w temperaturze powyżej 24°C? Zależy mi na mocno bananowych aromatach, ale nie chcę przesadzić z innymi estrami, które w tak wysokich temperaturach mogą dominować w piwie. Dość wysokie temperatury pracy mają te drożdże (http://www.homebrewi...images/bw11.jpg)

Ja robiłem na nich w temp. otoczenia 16-18°C a efekt jest bardzo dobry. Tak wysokie temperatury nie są dobre dla piwa pszenicznego (nieprzyjemne estry typu gumy balonowej) . Polecam natomiast "underpitching": 6g na standardową warkę. Piwo będzie miało ciekawy profil estrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne West Coast 15PLN, te z Gozdawy 6 PLN, mi wystarczy.

W ten sposób mnie nie przekonasz. Mogę odbić piłeczkę - Safbrew S-33-5,50zł, Gozdawa German Lager W35- 10,00zł.

No i Safbrew 11,5g, Gozdawa 10g.

Nie mam zamiaru Cię przekonywać, niech każdy używa czego chce :). Poza tym podałem konkretny model, moja wypowiedź nie dotyczyła całości asortymentu. Ja używam ich West Coastów oraz drożdży do piw belgijskich. Te pierwsze są tańsze od oryginałów, te drugie są dla mnie wystarczającą i także niedrogą alternatywą do innych sucharów tego typu na rynku. Brewkitowcom polecam natomiast uniwersałki Pure Ale Yeast 7, na pewno lepsze od tych z zestawu, a w cenie ok. 4 PLN.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój trolling zaczyna być nużący...

No proszę jak łatwo, zupełnie nieświadomie można zostać trollem. Przyznaję, miałem dzisiaj dużo czasu, postanowiłem dokładniej przejrzeć forum i się trochę poudzielać. Jeżeli zostało to odebrane jak trollowanie, to przepraszam i proszę Tomka o usunięcie tych moich postów, które podpadają pod ten "paragraf". W przyszłości postaram się pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokie temperatury nie są dobre dla piwa pszenicznego (nieprzyjemne estry typu gumy balonowej)

Otóż to, stąd moje pytanie. Temperatury podane na opakowaniu są podejrzanie wysokie, dlatego interesują mnie doświadczenia osób korzystających z tych drożdży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko odnośnie BFSAY - jak oceniacie te drożdże? Jak wypadają w porównaniu do MJ M27, T58 czy Safbrew Abbaye? W planach mam Belgian PA, Blond Ale a potem może jakiś Triple/Belgian Golden Strong Ale.

 

Mocno jednak zastanawiam się nad zainwestowaniem w płynne drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temperaturze?

Bo u mnie dosyć nisko, 17-18 stopni, nie lubię estrów i wolę goździki od bananów.

A przynajmniej mam nadzieję tak to zadziała.

W temperaturze ok. 17C. Na temat bananów i goździków się nie wypowiem. Na tych drożdżach robiłem to piwo :smilies:.

 

Pytanko odnośnie BFSAY - jak oceniacie te drożdże? Jak wypadają w porównaniu do MJ M27, T58 czy Safbrew Abbaye? W planach mam Belgian PA, Blond Ale a potem może jakiś Triple/Belgian Golden Strong Ale.

Jesienią robiłem na tych drożdżach Belgian Pale Ale z chmielem Topaz. Bardzo dobre piwo wyszło. Niestety niewiele więcej Ci nie powiem, bo na polu Belgów jestem jeszcze zupełnie zielony i nie mam porównania z innym swoim produktem. W każdym razie piwo wszystkim, łączenie ze mną, smakuje. Wg. mnie śmiało możesz próbować.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem już z gozdawy piwa na BFSAY i na CBW. BFSAY daje dosyć przyjemny przyprawowy aromat, nie odfermentowuje bardzo głęboko. CBW z kolei daje nieco łagodniejszy profil i podobne odfermentowanie. Aktualnie zaczynam testować FM 21 więc będę mieć jako - takie porównanie z płynnymi.

Generalnie na BFSAY zrobiłem saisona i dubla - dużo bardziej nadaje się do dubla.

Z CBW robiłem wita i white ipa - w wicie mam małą infekcję, white ipa jak najbardziej OK.

Edytowane przez HerrOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.