Skocz do zawartości

Drożdże Gozdawa Wasze opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem w tym roku ponownie drożdzy gozdawy do pszenicznego - totalna porażka, jakby to były inne drożdże w stosunku do zeszłego roku - zero aromatów pszenicznych - goździków, bananów. Piwo zacierane "zgodnie ze sztuką", wszystkie niezbędne przerwy zachowane. Wygląda, jakby nakleili najklejkę na inne drożdże. Jest jeszcze opcja, że to wina młodego wieku piwa, w butelkacha jest dopiero 1,5 tygodnia, ale uprzednio już przy rozlewie wyczuwalne były właściwie aromaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w butelkacha jest dopiero 1,5 tygodnia

Wszystkie moje pszenice już po tygodniu w butelce były wyborrne, więc to pewnie drożdże (lub jakaś infekcja). Prawdę powiedziawszy, akurat ten model Gozdawy także i mi nie pasuje. Z sucharów to chyba lepszych (w moim guście) od Kangurków nie znalazłem.

 

Za to o USWC złego słowa nie powiem, wciąż :).

 

 

 

cóż, trza zacisnąć zęby, wypić i zrobić miejsce na kolejną warkę

Odpal grilla w sobotę, zaproś znajomków, na pewno chętnie przygotują Ci grunt pod kolejną warkę :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Początkiem kwietnia znajomy robił piwo pszeniczne z ekstraktów i użył Bavarian Wheat zamiast tych dodawanych do puchy coopersa. Podobnie jak u niektórych zero aromatów bananów czy goździków, a piwo fermentowało w 21-22 stopniach (temperatura otoczenia). Też miałem robić weizena na tych drożdżach, ale po kilku ostatnich postach zostanę przy WB-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkiem kwietnia znajomy robił piwo pszeniczne z ekstraktów i użył Bavarian Wheat zamiast tych dodawanych do puchy coopersa. Podobnie jak u niektórych zero aromatów bananów czy goździków, a piwo fermentowało w 21-22 stopniach (temperatura otoczenia). Też miałem robić weizena na tych drożdżach, ale po kilku ostatnich postach zostanę przy WB-06

 Miałem podobnie , zero aromatu typowego dla pszenic podejrzewam błąd w oznaczeniu , piwo zupełnie bezpłciowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Nie mój temat ale zapytam, bo szkoda roić nowy.


chciałem na drugą warkę zrobić Piwo w stylu American Wheat, zakupiłem surowce (ekstrakty), chmiel został mi jeszcze z poprzedniej warki + drożdże. Tyle że popełniłem błąd typowy dla "świerzaka" ;) niedoczytałem na jakich drożdżach fermentuje American Wheat i zakupiłem typowe do pszenicy - Gozdawa BW11. pytanie brzmi: czy te połączenie ma w ogóle racje bytu? wiem ze nie będzie miało to nic wspólnego ze stylem jeżeli bym sie zdecydował ale chciał bym wiedziec czy jak zrobię piwo pół na pół słód pszeniczny i pilzneński sporo chmielu na aromat i smak mało na goryczkę + drożdże pszeniczne czy coś z tego wyjdzie? ;)
Edytowane przez czaro27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie potwierdzam, jestem świeżo po dwóch warkach na tych drożdżach i dopiero po cold crashu w lodówce opadają na dno, a tak to pływają jako mętna zawiesinka w fermentorze. Za to w butelkach trzeba przyznać zbijają się ładnie na dnie i piwo jest bardzo klarowne na nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię właśnie witka na tych sucharach. W pierwszym tygodniu burzliwej zupełne mleko. Po dwóch tygodniach trochę tego opadło. Jak przelewałem na cichą to wciąż było mętne. Aha, test FFT wskazał zejście z 11.3 Blg do 4, więc trochę płytko jak na witka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.