Skocz do zawartości

Drożdże Gozdawa Wasze opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm zastanawiam się też nad inwestycją w płynne FM25/26, natomiast nie jestem przekonany co do sensowności tego, skoro i tak nie mam mieszadła magnetycznego. Nie wiem - ogólnie mam kilka rozterek i zobaczymy jak to rozwiążę - być może zrobię na tych sucharkach Belgian PA 12 i zobaczę jaki będzie efekt - wtedy zadecyduję co dalej.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawiam się też nad inwestycją w płynne FM25/26, natomiast nie jestem przekonany co do sensowności tego, skoro i tak nie mam mieszadła magnetycznego. Nie wiem - ogólnie mam kilka rozterek i zobaczymy jak to rozwiążę - być może zrobię na tych sucharkach Belgian PA 12 i zobaczę jaki będzie efekt - wtedy zadecyduję co dalej.

Pierwsze płynne z FM zadawałem zanim kupiłem mieszadło, rozruszałem je na cienkuszu przez jeden dzień, mieszając możliwie często. FM deklaruje, że ilość drożdży w fiolce jest wystarczająca do zaszczepienia 20L brzeczki o gęstości 14Blg.

Jestem przekonany, że jeśli zrobisz 12-14 Blg i drożdżaki wstępnie rozruszasz na jakimś cienkuszu to drożdże spokojnie rozpoczną pracę i nie będzie w piwie czuć oznak stresu drożdży. Zwłaszcza jeśli będą świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić nieco większy "starter", np. 5 - 10l ok. 10 - 12Blg a później na gęstwie większe i mocniejsze piwa. Przy okazji będzie co wypić i sprawdzić efekty nieco szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co do drozdzy Classic belgian Witbier to robiłem coś a la Białe Ipa to piwo wyszło trochę płaskie , zadnej pracy drożdzy niewyczułem może trochę przesadziłem z kolendra ( 20g na 20l). A tydzień temu warzyłem coś na typ belgian strong ale 18blg i użyłem drożdzy Gozdawa Bsfay i dziś przelewałem na cicha. Pod koniec gotowania dodałem skórki z cytryny i to ona jest najbardziej wyczuwalna w tym piwie. Estrów typowych dla piw belgiskich nie czuje. Może temperatura za niska aby mogły się na produkować - około 20C.

Ogólnie sam niewiem czemu kupiłem te drożdże drugi raz. Pewnie dlatego, że sklep w mojej okolicy posiada je w ofercie jako jedynie "belgijskie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No bo jeżeli ktoś pisze w instrukcji, że piwo dolnej fermentacji można fermentować w 20C, to co to za drożdze?

Jakie piwo dolnej fermentacji? Przecież to są Ale'owe drożdże... tak samo jak i piwo z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolną robię na podłodze, na górną wstawiam na regał :D. Co do samych drożdży, to przejechałem wszystkie górniaki (poza dwoma witkowymi) i zostałem przy West Coastach i Belgach. Pszeniczne za bardzo efektem przypominały mi WB-06, za którymi nie przepadam. Szkoda, że nie mają czegoś w stylu S-04. Bliżej lata zrobię test porównawczy dwóch witków, zobaczymy co drożdże mają do zaproponowania. Generalnie polecam.

 

Anteks, 6666 postów w niedzielę, a niech Cię diabeł :smilies:.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pszeniczne za bardzo efektem przypominały mi WB-06, za którymi nie przepadam.

Nie zgadzam się. W ogóle nie przypominają WB-06. Natomiast Kangury jak najbardziej. Nawet nie tylko przypominają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, może zrobię jeszcze jeden test, ale przez całą partię miałem wrażenie, że pije piwo jak na WB-06, których przyznaję bez bicia, nie lubię. Weizeny robię głównie na kangurach, ale ich bym się pod produktem Gozdawy nie spodziewał. Upierać się nie będe, zrobię w takim razie jeszcze jedno podejście :).

 

 

Nawet nie tylko przypominają ;)
Rozwiń temat :).
Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że nie mają czegoś w stylu S-04.

Myślałem, że PAY7 dadzą podobny efekt? Sprawdzać jeszcze nie sprawdzałem, ale mam je w lodówce i czekają na lepsze czasy :P

 

Faktycznie, z opisu charakterystyki wynika, że w wyższym zakresie temperatur mogłyby dać coś podobnego. Może jakiś test porównawczy? :)

 

P.S. Czy tylko mi nie pasuje nowy model cytowania?

 

edit elroy: uwagi techniczne najlepiej zgłaszać tutaj http://www.piwo.org/topic/12173-zmiany-poprawki-wszelakie-sugestie-na-2014-2015/unread/

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tylko przypominają ;)
Rozwiń temat :).

 

Nie mogę wprost..
Ale mogę tak: Lesaffre nie pozwala na rebrandowanie.
Poza tym zrobiłem na nich dwie pszenice, obydwie odfermentowały przyzwoicie, dając ciekawe piwo. Nie tak puste i jednowymiarowe jak WB-06.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet nie tylko przypominają ;)
Rozwiń temat :).

 

Nie mogę wprost..
Ale mogę tak: Lesaffre nie pozwala na rebrandowanie.
Poza tym zrobiłem na nich dwie pszenice, obydwie odfermentowały przyzwoicie, dając ciekawe piwo. Nie tak puste i jednowymiarowe jak WB-06.

 

Ja tego weizena robiłem w większości na kaszy mannej zamiast pszenicy, bo ją akurat miałem na stanie. Może to mnie zwiodło w gotowym piwie. Namówiłeś mnie, zrobię opcję konwencjonalną i raz jeszcze ocenię.

 

Co do faktycznej zawartości paczki, to OK, rozumiem o co chodzi :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam underpitching. 6-7g wystarczy.

Obadamy :). U mnie to jeszcze mniej, bo wareczki robię malutkie, całe 11 litrów :).

 

Natomiast, wracając do West Coastów, dogadałem się z gościem z Allegro na "zwykłą" przesyłkę. Biorę po kilka paczek, w sumie wychodzi mi ok. 5 PLN za sztukę. Naprawdę fajne drożdże do amerykańców, za naprawdę fajną cenę.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na West Coastach zrobiłem jakiegoś tam ale'a, refermentuje, ale ok. Na drożdże wlałem bezpośredno do wiadra takiego prawie że imperialnego wędzonego stouta i z 20 blg do 9 w dwa dni. Smakuje już wybornie. Może za wcześnie na oceny, ale ogólnie daje nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.