Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Hardknott Brewery z Millom

Recommended Posts

W ostatnim okresie czasu można zauważyć coraz częściej pojawiające się na sklepowych półkach piwa z browaru Hardknott Brewery. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że browar jest nastawiony na mikro produkcję. Przekonajcie się sami…

DSC00080

Browar Hardknott powstał na dalekich przedmieściach, w dzielnicy przemysłowej, nadmorskiego Millom. Swoje funkcjonowanie rozpoczął w grudniu 2005 roku, w jednym z poprzemysłowych magazynów.

Z początku browar warzył na sprzęcie o wybiciu dwóch brytyjskich baryłek, z czasem jednak, po wprowadzeniu butelek do handlowego obrotu, browar zainwestował w warzelnie o wybiciu 10 baryłek. Mimo, że warzelnia pochodzi od brytyjskiego producenta, to już tanki fermentacyjne zostały zakupione u chińskiego wykonawcy.

W chwili obecnej browar oferuje swoim klientom dość szeroki wachlarz piw. Dla wielu będzie on jednak dość jednostajny, aczkolwiek wielbiciele brytyjskich styli z pewnością nie będą zawiedzeni. Ofertę nieśmiało otwiera Black IPA (5,6% alk.) oraz Bitter (4,0% alk.). Dalej jest jeszcze przyjemniej. IPA (5,8% alk.), Stout (4,9% alk.), Blonde Ale (4,5% alk.),  Red Ale (6,5% alk.) oraz English Porter (3,9% alk.). Jednak to nie wszystko. Browar warzy również bardziej „dojrzałe” piwa. Są nimi Barley Wine w trzech odsłonach (najpopularniejszy ma 12,7% alk.), Imperial Stout w dwóch odmianach (10,2% alk oraz 14,8% alk..) oraz..i tu ciekawostka, Mild, mający 8,1% alk.

Złota rada. Planując wyjazd w tamtejsze okolice, warto pomyśleć o odwiedzeniu tegoż browaru. Czemuż to? Zakupy w tamtejszym browarze, to czysta przyjemność. Jeden funt nabiera tutaj innego znaczenia.

DSC00083

.

DSC00085

.

DSC00084

.

DSC00086

.

DSC00601

 


2943 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.