Skocz do zawartości

za duże BLG dolanie wody po zadaniu drożdży


mk77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś popełniłem drugą warkę z zacieraniem.

Pszeniczny Steinbach 3 kg

Pilzneński Weyermann 2 kg

Carahell Weyermann 0,2 kg

Celowałem w 22-23 litry i 12BLG

Po wysładzaniu otrzymałem prawie 25 litrów (nie mierzyłem blg)

Po chmieleniu i zlaniu do fermentora otrzymałem 20 litrów i 14 blg - jak na pszenicę to dużo.

Dodałem dożdże i po dodaniu zdecydowałem się na dolanie wody. Zagotowałem 1.5l wody w garnku, schłodziłem do około 40 stopni i wlałem do fermentora (gdzie już pływały drożdże)

Obecnie jest 21,5 litra i 13blg.

Duży błąd taka dolewka po drożdżach ???

I czy przed butelkowaniem przy dodawaniu glukozy do refermentacji mogę zagotować litr wody rozpuścić glukozę i dolać do piwa przed samym rozlewem ?

Edytowane przez mk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Co do temperatury to wydawało mi sie że jak w fermentorze jest 20l o temp ok 24 stopni to jak doleję 1,5 litra z 40 stopniami to nie podniesie zbytnio temp całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przygotowaniu roztworu z cukrem/glukozą do refermentacji dobrą praktyką jest uzyskanie roztworu o gęstości brzeczki przed fermentacją - będzie się lepiej mieszać w zielonym piwku. Czyli 120 gram cukru w litrze wody da ok. 12 BLG. Ale nie jest to jakiś mus.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie robie portera gdzie miałem 17Blg. to tylko w fermentorze musi dlurzej stać. dolewki podczas fermentacji to nic zdrorzego. dopóki drorzdze pracują.

 

Przepraszam za OT, ale tego nie da się czytać. Nie dość, że nie wiadomo, o co Ci chodzi, to jeszcze nie mogę zrozumieć jak, w tak krótkiej wypowiedzi, można popełnić tyle błędów ortograficznych. Skoro masz problemy z pisaniem to korzystaj z korekty wbudowanej w przeglądarkę - takie orty to dla mnie brak szacunku dla czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.