Skocz do zawartości

Kinky Ale


amorph

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym uwarzyć coś na kształt Kinky Ale z Doctora Brew. Na jednym słodzie Pale Ale i na jednym chmielu. Equinox jest niedostępny a mi jakoś Cascade podchodzi więc myślę o tym. 5kg słodu, 100g granulatu Cascade 7%, drożdże US-05. Wyjdzie coś z tego? Możecie poradzić jak zacierać i chmielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał z 200 gram karmelowego. Zacieranie zależy jak lubisz, na wytrawnie albo słodko. Zależy od temperatury (czyt. 62 lub 66). A 100 gram Cascade to trochę za mało. Potrzeba przynajmniej 200 zeby były dobre efekty. No i chmielenie na zimno obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie jest Equinox:

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/chmiel-szyszka/1113-chmiel-experimental-szyszka-100g.html

Trudno mi powiedzieć czy aromat identyczny (warzyłem na tym chmielu jakoś na jesieni), ale charakter goryczki na pewno taki sam.

 

Nie wiem jakie blg planujesz, ale do standardowej warki AIPA 200g wydaje się rozsądną ilością. Około 30 - 50g zazwyczaj wystarcza na goryczkę, 60 - 80g na zimno, reszta na środkowe i późne chmielenie i na whirpool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie jest Equinox:

http://twojbrowar.pl...yszka-100g.html

Trudno mi powiedzieć czy aromat identyczny (warzyłem na tym chmielu jakoś na jesieni), ale charakter goryczki na pewno taki sam.

 

Nie wiem jakie blg planujesz, ale do standardowej warki AIPA 200g wydaje się rozsądną ilością. Około 30 - 50g zazwyczaj wystarcza na goryczkę, 60 - 80g na zimno, reszta na środkowe i późne chmielenie i na whirpool.

 

Ależ a-kwasów ma ten chmiel! Bede celował w 16-17BLG. Zamawiam 200g ale czesc wrzuce do Witbiera na cicha. Myslicie że to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał z 200 gram karmelowego. Zacieranie zależy jak lubisz, na wytrawnie albo słodko. Zależy od temperatury (czyt. 62 lub 66). A 100 gram Cascade to trochę za mało. Potrzeba przynajmniej 200 zeby były dobre efekty. No i chmielenie na zimno obowiązkowe.

 

W 62 i 66 mimo wszystko uzyskasz wytrawne piwa. Słodkie - wsypujesz słody w 62, podgrzewasz do 70-72 i trzymasz 1h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał z 200 gram karmelowego. Zacieranie zależy jak lubisz, na wytrawnie albo słodko. Zależy od temperatury (czyt. 62 lub 66). A 100 gram Cascade to trochę za mało. Potrzeba przynajmniej 200 zeby były dobre efekty. No i chmielenie na zimno obowiązkowe.

 

W 62 i 66 mimo wszystko uzyskasz wytrawne piwa. Słodkie - wsypujesz słody w 62, podgrzewasz do 70-72 i trzymasz 1h.

 

A Kinky Ale i Cascade IPA oceniacie jako słodkie czy wytrawne? Wg mnie są słodkie a goryczka ładnie to kontruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Kinky wydawało słodkie, znaczy goryczka maskowała to, ale ładnie mi buzie lepiło. Cascade znowu był chyba troszke bardziej wytrawny. ;)

 

Joker, słodkie nie bedzie w 69C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.