Skocz do zawartości

Pobieranie wody z baterii


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki macie patent na pobieranie zimnej wody z baterii (wężykiem do chłodnicy), przy założeniu, że perlator jest wkręcany? Posiadam model jak w załączniku.

post-5875-0-77269600-1406810954_thumb.jpg

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie patent na pobieranie zimnej wody z baterii (wężykiem do chłodnicy), przy założeniu, że perlator jest wkręcany? Posiadam model jak w załączniku.

 

Ostatnio właśnie dokonałem takiej przeróbki, bo wkurzało mnie bieganie z garem do łazienki pod prysznic. Kupiłem w Castoramie perlator i złączkę do węża. Uciąłem końcówkę perlatora i w to miejsce wstawiłem złączkę. Tak to wygląda:

 

Podłączenie chłodnicy do kranu kuchennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem sposób z podpięciem do wylewki, ale LP miała fochy, że kran zablokowany, że zmywać ni ma jak itp itd.

Więc zrobiłem taki myk: wężyk z oplotu doprowadzający zimną wodę do baterii zastapiłem dwoma krótszymi, między które wstawiłem trójnik. Na odejściu trójnika zamontowałem zawór , do zaworu wężyk , dopasowany średnicą do chłodnicy i jazda.

Wystarczy lekko uchylić drzwi szafki , wyciągnąc wężyk i chłodzimy. Potem zwijamy z powrotem i spokój.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korzen16 ma rację tylko link jest nie trafiony.

A to się wkleiło :/ - ciekawe. No nic, już porawione - prawidłowy odnośnik

Widziałem je w którymś z marketów (OBI lub Castorama) i z pewnością ma to każdy ogrodniczy.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć w okolicy OBI :)

 

Możesz też kupić w necie. Musisz tylko wiedzieć jaki masz gwint przy kranie. To jest coś takiego:

 

http://allegro.pl/cellfast-przylacze-z-gwintem-wewnetrznym-waz-1-2-i4422436307.html

 

ja znalazłem podobne ale uniwersalne z różnymi gwintami. Zrobię fotkę jak będę w domu. Do tego podłączasz szybkozłączkę z załączonym wężem i gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.